В Кіровограді готують інноваційні проекти

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 730
В Кіровограді готують інноваційні проектиПерший заступник голови облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко провів засідання комісії з питань інноваційної діяльності. На розгляд комісії було винесено 9 інноваційних розробок від Кіровоградського національного технічного університету і державного підприємства "Дослідне господарство "Елітне". Переважна більшість цих проектів стосується інноваційних розробок у сфері машинобудування, є один, що тяжіє до АПК і стосується переробки органічних відходів тваринницького комплексу, повідомляє сайт Кіровоградської ОДА.
Трапилося так, що детально заздалегідь ознайомитися із пропонованими проектами члени комісії не мали змоги. Перший заступник голови облдержадміністрації вважає, що це недопрацювання управління освіти, яке опікується даним напрямком роботи. Саме тому він поставив вимогу більш ретельно в організаційному плані готувати подібні засідання, зокрема, не виносити на розгляд комісії ті проекти, з якими не ознайомилися ще профільні управління ОДА.
Загалом, під час засідання комісії, у її членів виникало чимало питань щодо якості підготовлених проектів. Зокрема, було помічено, що деякі з них писалися ніби під копірку у частині, що стосується кошторисних розрахунків. Звернула на це увагу голова постійної комісії з питань бюджету, фінансової діяльності та соціально-економічного розвитку обласної ради Вікторія Крамарова. Андрій Ніколаєнко наголосив, що формальний підхід до розрахунків неприпустимий: "Якщо ми говоримо про реалізацію реальних різнопланових проектів, то вони не можуть коштувати однаково апріорі". Він погодився з тим, що є нормативи проведення подібних розрахунків, але всерівно кінцеві цифри не можна зводити до єдиного знаменника, лише через те, що так вимагають ті ж таки нормативи. Аби забезпечити успішний результат роботи необхідно працювати з реальними цифрами на основі ринкових цін і не боятися того, що вони можуть перевищити допустимі кошторисні межі, які може профінансувати обласний бюджет. Саме тому члени комісії зійшлися в одній думці, що до реалізації вартісних інноваційних проектів мають залучатися не лише бюджетні кошти, тут мають брати участь і зацікавленні в інноваціях бізнес-структури, відтак витрати на реалізацію проектів розподілятимуться 50/50.
Члени комісії вислухали присутніх на засіданні розробників, які характеризували свої проекти. Йшлося про різні установки. Так, одну із них можна використовувати при фасуванні сипучих матеріалів, інша - за допомогою лазера або плазми здатна виготовляти деталі для ґрунтообробних машин, є у кіровоградських розробників і напрацювання щодо удосконалення станка з паралельною кінематикою. Далі, щодо цих проектів свої висновки мають підготувати профільні управління, і лише потім комісія визначатиметься, кому віддати перевагу і можливість фінансової підтримки за рахунок коштів з обласного бюджету.
Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити