Прокуратура слідкує за правами малолітніх правопорушників

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 818

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Прокуратура слідкує за правами малолітніх правопорушниківПрокуратурою області вивчено стан додержання прав дітей, які впродовж 2012 року вступили у конфлікт із законом, повідомив сайт Прокуратури Кіровоградської області.

Аналітичні дослідження, що ґрунтувалися на результатах конкретних перевірок, здійснених в порядку нагляду за додержанням прав дітей, засвідчили неналежне виконання вимог законодавства у даній сфері. Насамперед неналежне виконання вимог законодавства стосується профілактики дитячої та підліткової злочинності органами внутрішніх справ.

Незважаючи на те, що по кожній закінченій кримінальній справі слідчими міліції вносились подання щодо усунення причин і умов, які сприяли скоєнню злочину неповнолітніми, однак вказані документи за змістом були однотипними та формальними. Складені без врахування обставин скоєного злочину, особливостей осіб потерпілих, обвинувачених. Ще на стадії досудового слідства не у всіх випадках встановлювався стан здоров’я та загального розвитку неповнолітніх, умови їх життя, виховання, наявність дорослих підбурювачів та інших осіб, які втягнули дітей в злочинну діяльність. Тож, подання не містять конкретної інформації про причини скоєного злочину, заходів щодо недопущення в подальшому аналогічних проявів та профілактики злочинності серед неповнолітніх у цілому. На жаль, вказане впливає й на результати розгляду цих документів. Майже всі відповіді на подання (у поточному році їх розглянуто 226) теж носять переважно формальний характер. А до відповідальності не притягнуто жодної посадової особи. Крім цього, прокурорськими перевірками виявлено порушення вимог законів в діяльності спеціальних установ щодо умов утримання неповнолітніх. З метою поновлення прав дітей, внесені документи прокурорського реагування, за результатами розгляду яких вжиті заходи до усунення порушень, винних посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності. За результатами перевірок органами прокуратури області внесено 14 документів реагування. До дисциплінарної відповідальності уже притягнуто 15 посадових осіб, ще ряд актів реагування перебувають на розгляді.

Прес-служба прокуратури області

Фото завідси

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити