Кіровоград: хто псує міський пейзаж(ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 6057

 «Гречка» неодноразово повіомляла про різноманітні будівельні майданчики, які роками захаращують Кіровоград. В обласному центрі десятки недобудов, котлованів, просто обгороджених та закинутих територій. За кожним з таких об’єктів стоїть прізвище недобросовісного власника, а також рішення депутатів Кіровоградської міської ради про виділення земельної ділянки.

Нагадаємо найбільші з таких «сірих зон», які знаходяться в центральних районах Кіровограда.

1. Парк ім. Пушкіна

<script type='text/javascript'>
 <!--
 var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
 var path = 'hr' + 'ef' + '=';
 var addy62835 = 'nebebe' + '@';
 addy62835 = addy62835 + 'ukr' + '.' + 'net';
 document.write('<a ' + path + '\'' + prefix + ':' + addy62835 + '\'>');
 document.write(addy62835);
 document.write('<\/a>');
 //-->\n </script><script type='text/javascript'>
 <!--
 document.write('<span style=\'display: none;\'>');
 //-->
 </script>Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 <script type='text/javascript'>
 <!--
 document.write('</');
 document.write('span>');
 //-->
 </script>

В самому серці Кіровограда, на півострові на річці Інгул розташовано парк ім. Пушкіна(в народі – «Козачий острів»). Проте вже багато років замість парку кіровоградці в основному бачать смітник. Міська влада періодично надає його в оренду різним підприємцям, проте ті не справляються і щоразу парк повертається до комунальної власності.

Спочатку парк ім. Пушкіна передали в оренду підприємству ПП «Агрооптсервіс», керівник Валентина Яцків (відповідний договір укладено 19 січня 2006 року). Проте реальним орендатором парку була відома у Кіровограді родина Шарових.

Взимку 2013 року парк повернули громаді міста.

Влада не поспішала наводити лад з зеленою зоною і вже за рік з другої спроби депутати надали дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по проспекту Винниченка (парк ім. Пушкіна) в оренду строком на 25 років і загальною площею 3,2826 га новому власнику - ТОВ «Футбольний клуб Зірка» (президент - Максим Станіславович Березкін).

Останній початку 2014 року презентував проект «Остров сокровіщ». Автор концепції та проекту – екс-головний архітектор міста Вадим Мєздрін. Але «Зірка» не виконала певні зобов’язання і парк знову став власністю громади.

В.о. міського голови Іван Марковський пояснив «Гречці», що сталося:
«Парк імені Пушкіна цілком законно сьогодні перебуває у власності територіальної громади. У минулому році відбулось перше читання цього проекту рішення, згідно з яким парк не передавався в оренду. Тим рішенням був лише даний дозвіл на розробку проектної документації того, що вони планують та зробити. Протягом року вони мали презентувати нам проект і розповісти, де і що у парку планують зробити. І тільки тоді сесія мала винести на розгляд проект рішення про передачу парку в оренду. Такого проекту нам і досі не надали, хоча мали це зробити впродовж року, тож другого читання і, відповідно, рішення про передачу в оренду - не було».

Тим часом влада знайшла мільйон гривень на міст до острова. Місток буде пішохідним і з'єднає вулицю Пушкіна з парком їм. Пушкіна. Проект розробив та подарував місту "Украгропроект"(вартість проекту 100 тисяч гривень). Споруда буде цільнометалева, вартість будівництва – 1 мільйон гривень.

2. Кіровоградський «Колізей»

www.gre4ka.info

Багато років поруч з дитячо-юнацьким центром (ДЮЦ) по вулиці Шульгіних(Калініна, 38)стоїть незавершений корпус цього закладу. Його будівництво припинилося багато років тому.

Обласна влада віддала споруду в оренду власникам розгалуженої мережі супермаркетів «Фуршет» і «Велика кишеня». Таку інформацію у березні 2013 року озвучив екс-голова Кіровоградської ОДА Андрій Ніколаєнко. Кілька років точилися розмови щодо розміщення у «Колізеї» чергового супермаркету, втім дозволу на це від міської влади орендарі не отримали.

13 січня 2014 року екс-голова облради Микола Ковальчук розповів про те, що рішенням суду приміщення закладу повернуто громаді.

«Основною задачею наразі є передача об'єкту у відповідності до існуючих судових вимог. Потрібно швидше зробити кроки до завершення цієї процедури, незважаючи на те, що справа буде ще розглядатися у Вищому арбітражному суді", - зазначив тоді Микола Ковальчук.

На сьогодні триває поступове руйнування будівлі.

3. «Центр молоді» від Шарова

www.gre4ka.info

На кутку вулиць Чорновола та Шевченка знаходиться чимала ділянка, що вже багато років належила родині Шарових. На цьому місці ось вже майже 20 будують «центр для молоді». Реально ж усі ці роки там знаходилася стоянка для вантажівок, склад будівельних матеріалів тощо. В 2011 році довкола земельної ділянки спромоглися встановити новий металевий паркан. Дерев'яний на той час фактично згнив.

4. Котлован від Березкіна

www.gre4ka.info

На цій же вулиці є інша ділянка, до якої має стосунок інша відома в місті родина - Березкіних. По вулиці Гоголя, 70(на розі з вулицею Чорновола) вже п’ять років знаходиться котлован, обнесений металевим парканом, де не ведуться жодні будівельні роботи. Цю землю було передано в оренду (рішення Кіровоградської міської ради від 24.12.2009 року № 2974) корпорації «Системи ССБ».

5. Парк «Аксьонкіної» під житло для «бідних»

www.gre4ka.info

Ще 12 листопада 2004 року (рішення № 1327) депутати Кіровоградської міської ради передали земельні ділянки по вул. Курганній(територія, відома як парк Аксьонкіної) для будівництва та обслуговування житлових будинків.

Іншим рішенням депутати передали цю ж земельну ділянку площею 0,6910 га між вулицями Глибка, Кургана, Аксьонкіної та Ушакова у платне користування на 15 років для зведення житлових будинків приватному підприємству «Агропромсервіс»(рішення від 28 грудня 2007 року). На підставі цього рішення укладено договір оренди.

Фірма з назвою ПП «АГРОПРОМСЕРВІС» зареєстрована у місті Кіровограді по вул. Осипенка, 1а , 18 червня 2002 року, галузь діяльності - автомобільний вантажний транспорт. Директор компанії - Мішуровський Микола Іванович.

На сьогодні на цій території вже спиляно близько сотні дерев та зведено кілька житлових будинків, парк обносять парканом.

6. Магазин під вікнами у людей

www.gre4ka.info

На вулиці Віктора Чміленка навпроти колишнього заводу ім. Таратути кілька років намагаються забудувати тротуар, газон та десяток тополь, які ростуть на ньому. Згідно проекту, на цьому місці має постати торгівельний заклад.

Земельну ділянку по вулиці Віктора Чміленка(Дзержинського) на перехресті з вулицею Фрунзе розміром 0,1 га 17 грудня 2009 року рішенням сесії Кіровоградської міської ради (№2952) передано в оренду на 49 років ПП «Агропромегатрейд». Ще п’ять років тому тут мало розпочатися будівництво багатофункціонального торгівельно-побутового комплексу з облаштуванням паркінгу автомобілів. Весь цей час на ділянці знаходиться металевий паркан.

Згідно містобудівних умов та обмежень, виданих управлінням містобудування 1 жовтня 2010 року, забудова даної земельної ділянки передбачає збереження всіх зелених насаджень.

7. МакДональдз чи торговий комплекс

www.gre4ka.info

На розі вулиць Декабристів та Винниченка, у дворі училища вже кілька років збираються розпочати будівництво 6-ти поверхового адміністративно-торгівельно-готельного комплексу. І завершити, згідно паспорту об’єкта, мали ще 31 січня 2011 року. В реальності ж на цьому місці лише натяки на фундамент та іржава арматура. Замовник будівництва - ПП «Альбіон - Істей», підрядник ПП «Престо - буд».
3 вересня 2013 року тодішній заступник міського голови Володимир Каніщев повідомив, що на цьому місці збудують МакДональдз. Проте до сьогодні жодних робіт так і не було розпочато. На величезному будівельному майданчику розташовано…смітник.

8. Житлове будівництво «під мостом»

www.gre4ka.info

Передали кіровоградські депутати і землю для будівництва практично під мостом по вулиці Жовтневої революції. Тепер міст «прикрашає» сірий паркан.

15 жовтня 2009 року кіровоградські депутати передали земельну ділянку розміром 0,0600 га Жаброіловій Наталії Леонідівні(рішення№2678). За проектом рішення фактично під мостом жінка збудує собі житловий будинок.

На місці майбутнього будівництва знесено дві здорові верби, діаметр зрізів дерев близько метра.
У міській раді стверджують, що дозвільні документи на знесення дерев та початок будівельних робіт не видавались.

Вже понад 5 років громадянка Жаброілова тут нічого не будує.

9. Замість лавок і дерев – ржавий каркас і бувший у вжитку залізобетон

www.gre4ka.info

Таке диво архітектури майже вісім років поспіль спостерігають кіровоградці по вулиці Шульгіних, 20(колишня Калініна).

Ділянка площею 0, 0362 га на перехресті з вул. Тимірязєва видана Слинченко Ірині Михайлівні на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 29 травня 2007 року. Призначення – будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

В реальності ж дана ділянка - колись невеликий сквер з лавками та деревами. Нині там все знесено і зведено металевий каркас під майбутній будинок. Вже кілька років як будівельні роботи призупинено.
Згідно паспорту об’єкту, підрядник ПП «Будмонтаж сервіс» мав закінчити всі роботи вже у жовтні 2013 року.

10. Смітник за парканом в самому центрі міста

www.gre4ka.info

Земельна ділянка по вулиці Великій Перспективній неподалік пам’ятника Янголу охоронцю вже кілька років огороджена парканом. Вона розташована в 10 метрах від центральної вулиці міста в колодязі багатоповерхівок. За парканом гори сміття. Проте у Кіровоградській міській раді на офіційний запит відповіли, що їм про будівництво за даною адресою нічого не відомо.

Валерій Лебідь
Фото автора

Фото "Колізея" звідси

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Коментарі  

 
+5 # Сергій 10.02.2015, 09:45
У нас діють за принципом - красу нічим не зіпсувати.
Як прижали власника земельної ділянки на розі Тарковського і Шевченка, так і будинок негайно там з'явився.
Що заважає навести елементарний порядок у місті?
Не будують 20 орків?
То нехай сквер з фонтанчиком там буде.
Цитата
 
 
+7 # Rockv 09.02.2015, 09:07
Ще на кутку Глінки-Барболін а є недобудоване триповерхове щось, що мало бути мегасауною. Зараз всередині стоїть і працює базова станція МТС, проти якої свого часу бунтували місцеві жителі.

І де ж фото "свічки", що понад облсудом? Вона ж псує все на світі в масштабах центру міста.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити