Суспільство

Чи припинять безкоштовно возити пільговиків у громадському транспорті Кіровограда?

. 4376

Кіровоградські водії не мають права відмовляти пільговикам у безкоштовному проїзді. На цьому наголосив заступник міського голови Сергій Васильченко, коментуючи «Гречці» появу в громадському транспорті міста (зокрема на маршрутах №1-ц, 3, 15) оголошення про те, що з 16 лютого перевізники припиняють возити пільгові категорії населення безоплатно.

«Такі оголошення з’явились лише в транспортних засобах ПП «ОЛІКС». Вони прямо порушують законодавство України, оскільки пільгові категорії згідно законів про соціальний захист мають право на безкоштовний проїзд у пасажирському транспорті після пред’явлення відповідного посвідчення. Ми ніяк на це вплинути не можемо. Однак якщо траплятимуться випадки того, що водії категорично відмовлятимуться перевозити пільговиків, ображатимуть їх або ж виставлятимуть за двері, ми просимо кіровоградців фіксувати автомобільні номери машини та писати скарги, які ми розглядатимемо на наших комісіях. У даному випадку ми маємо лише такий важіль впливу на перевізника», - роз’яснив «Гречці» Сергій Васильченко.

Появу оголошень ПП «ОЛІКС» прокоментувало на своїй офіційній сторінці в Фейсбуці. Підприємство пояснило, що причиною відмови перевозити пільговиків на своїх маршрутах є відсутність компенсації за такі перевезення.

«Після затвердження бюджету м. Кіровограда на 2015 рік (визначення сум на компенсацію за пільговий проїзд – 14,6 млн. на тролейбуси та 3,3 млн. на автобуси), наше підприємство 29.01.2015 року звернулось до управління транспорту, як організатора перевезень щодо укладання договору та визначення відповідно до ст. 31 та 37 ЗУ «Про автомобільний транспорт» видів та обсягів пільгових перевезень, а також розміру компенсації за такі перевезення.

Начальник управління розвитку транспорту та зв’язку Кіровоградської міської ради Анкудінов Олександр Олександрович в листі від 10.02.2015 року №68/07 офіційно відмовив у визначенні видів та обсягів пільгових перевезень та розмірі компенсації.

Виходячи з вищевикладених обставин, ПП «ОЛІКС» завчасно інформує пасажирів, які користуються правом пільгового проїзду, що профільне управління міськвиконкому відмовляється визначати обсяги компенсації та оплачувати ВАШ пільговий проїзд»

Вже сьогодні керівництво підприємства підготувало листа до заступника міського голови Сергія Васильченка з проханням втрутитись у ситуацію та позитивно вирішити питання забезпечення права громадян пільгових категорій на безкоштовний проїзд згідно чинного законодавств.

За словами Сергія Васильченка, головною причиною постійних розмов навколо перевезення пільговиків у маршрутках Порядок компенсації за перевезення пільгових категорій громадян. Згідно з положенням, яке було затверджене ще за роботи «батька транспортної реформи» Володимира Каніщева, державна субвенція на компенсацію проїзду кіровоградських пільговиків розподіляється лише між тими перевізниками, що обслуговують автобуси у звичайному режимі руху. На той момент, розповідає Сергій Васильченко, таким перевізником були лише «Автобусний парк», нині ж компенсацію отримує тільки «Єлисаветградська транспортна компанія».

Чиновник зауважує, що документ незабаром знову винесуть на розгляд членів виконкому та депутатів Кіровоградської міської ради. Положення зі змінами вже пройшло оцінку антимонопольного комітету. Якщо документ приймуть, компенсація на пільгові перевезення, розподілятиметься між всіма перевізниками, які заявляться на конкурс.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама