Будівельні норми переглянуть, щоб зробити споруди доступними для всіх

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1289

Державна архітектурно-будівельна інспекція пропонує переглянути державні будівельні норми, зробивши споруди універсально доступними для усіх громадян
Державна архітектурно-будівельна інспекція пропонує змінити державні будівельні норми, які регулюють доступність будинків та споруд для маломобільних груп населення. Мета змін – впровадити в життя ідеологію «Універсального дизайну». Тобто зробити будинки та споруди однаково доступними та комфортними для усіх громадян, незважаючи на їх фізичні можливості.

Про це повідомив заступник начальника Управління ліцензування, обстеження та паспортизації ДАБІ України Юрій Васильченко під час виступу на міжнародній конференції «Універсальний дизайн як запорука розвитку інклюзивного суспільства», що відбулась 13 лютого 2015 у м. Києві в рамках Спільної програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні».

Зокрема, він підкреслив, що ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» сьогодні вже морально застарів. У ньому не відображені положення Конвенції ООН про права інвалідів, яка діє в Україні з березня 2010 року. Зокрема, там відсутнє поняття «Універсального дизайну».
Як приклад, це призводить до того, що новобудови формально забезпечуються засобами доступності в якості пандусів, але реально це не завжди додає комфорту людині з особливими потребами. Натомість відбувається штучний розподіл людей за їх фізичними здатностями, що не допустимо для європейської країни.
Тому ДАБІ України пропонує зробити доступність і комфорт споруд явищем універсальним, що піде на користь усім громадянам. Для цього Держархбудінспекція розпочинає роботу над пропозиціями по внесенню змін до ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». З метою більш ефективної підготовки до впровадження таких змін, Держархбудінспекція до 20 березня проводить збір пропозицій від громадськості щодо вдосконалення ДБН про доступність споруд.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити