Органи юстиції Кіровоградщини перезавантажать та зроблять доступнішими для населення

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2117

На усю вертикаль органів юстиції Кіровоградської області очікує реформа та перезавантаження. Про це на сьогоднішній прес-конференції повідомив народний депутат, радник міністра юстиції Дмитро Сторожук.

"Це повне перезавантаження. В органах юстиції мають працювати молоді і вмотивовані, тому що станом на сьогодні працюють тисячі працівників, а їхня робота нікого не влаштовує. Якщо завтра не відбудуться зміни, то запропоновані реформи та люди, які готові їх реалізувати, не матимуть своєї політичної сили", - заявив Дмитро Сторожук.

Таке перезавантаження торкнеться в першу чергу Кіровоградщини. За ідеєю, зараз усі працівники усіх підрозділів обласного управління юстиції мають пройти тестування та співбесіди, аби визначити наскільки вони відповідають займаній посаді. Таке тестування провели у головному територіальному управлінні юстиції Кіровоградської області, однак працівники, у першу чергу керівництво, не склали іспитів. Таким чином зараз головне управління юстиції Кіровоградщини фактично бездієве, хоча і має в.о. начальника Юрія Лимара, якому ще належить пройти відповідну процедуру .

Тестування та співбесіди проводять представники однієї із міжнародних правознавчих організацій на громадських засадах. Саме вони визначають фаховість, компетентність та резонансність перебування тієї чи іншої особи на посадах органів юстиції. За словами Дмитра Сторожука, ті, хто не пройшов тестів, звільнятимуться з роботи. Перші голови вже впали. Як повідомив Юрій Лимар, на Кіровоградщині вже оголошено конкурс на заміщення 47 вакантних посад, у тому числі й керівних. Головні вимоги до претендентів - вища юридична освіта та стаж в галузі права не менше 5 років. Управлінці впевнені, це мінімальні вимоги до тих, хто виявляє бажання працювати в органах юстиції.

Поряд із перезавантаженням, підрозділів управління юстиції торкнеться й оптимізація та зміна оплати праці. Відтепер, говорить Дмитро Сторожук, зарплата державних реєстраторів та праціників виконавчої служб прямо пропорційно залежатиме від темпів їхньої роботи. Для того розроблена окрема система мотивації: чим більше зробили, тим більга грошова винагорода. Це, впевнені виступаючі, має побороти корупцію, адже грошова винагорода, наприклад, за стягнуту згідно з виконавчим провадженням суму, буде на порядок вищою за хабар.

Державну реєстраційну службу звільнять від черг. Дмитро Сторожук впевнений, що державні реєстратори мають працювати, а не спілкуватись з безпосередніми користувачами своїх же послуг. "Люди не повинні бігати по кабінетам" ,- зауважує нардеп, наголошуючи на тому, що обіг документів повністю буде в електронному вигляді.

Змінять і чисельність працівників органів юстиції. Насамперед Державну виконавчу службу очікує скорочення кількості спеціалістів. Дмитро Сторожук наголошує, люди не залишаться без роботи, оскільки матимуть можливість працювати у приватних виконавців, які стануть достойними конкурентами на ринку послуг органів юстиції.

Посадовці запевняють, прийом на роботу до управлінь юстиції відбуватиметься виключно за результатами тестів. Усі, хто працює в органах зараз і не пройшов тестування, на роботу не прийматимуться навіть в інших регіонах, однак вони матимуть право на повторний іспит після проходження перекваліфікації. Не братимуть на роботу, запевняє Дмитро Сторожук, і тих, хто не пройшов люстрацію.

За словами Юрія Лимара, до 11 березня приймаються заявки від кандидатів на посади та відбувається оцінка існуючих працівників. Потім будуть оголошені конкурси на заміщення вакансій та почнеться прийом нових фахівців для стажування. Юрій Лимар запевняє, що після реформи робота органів юстиції буде ефективнішою, а її результати та недоопрацювання відкритою інформацією для журналістів.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити