Громадські активісти звинувачують нардепа від Кіровоградщини у причетності до «фармацевтичної мафії»? (ДОПОВНЕНО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2143

Передача закупівель міжнародним організаціям на межі зриву повідомляє ГО «Пацієнти України». Одним із затягувачів процесу активісти називають нардепа від Кіровоградщини Костянтина Яриніча.

На сьогодні вже зареєстровано 6 законопроектів, які врегульовують ті самі норми та були створені виключно для затягування процесу, йдеться у відкритому листі пацієнтських і антикорупційних організації до спікера Верховної Ради.

 Щойно були зареєстровані законопроекти №2150 та №2151, розроблені Міністерством охорони здоров’я спільно з міжнародними експертами та громадськими організаціями (їх зареєстрували народні депутати від різних політичних партій та профільних комітетів: О. Богомолець, В. Сюмар, Г. Гопко, І. Іонова, О. Корчинська та Р. Семенуха) , на сайті Верховної Ради в той же день почали з’являтися альтернативні законопроекти-клони, зокрема – 2150-1 та №2151-1. Крім того, законопроекти, які врегульовують ті самі норми, були зареєстровані і в іншому комітеті, а саме 2152.

«Авторами їх є власник фармацевтичної компанії Дарниця Гліб Загорій, Олександр Третяков, Олександр Дроздик та Ігор Алексєєв. За день кількість альтернативних законопроектів виросла до 6. На сайті з’явилися законопроекти 2150-2 та 2151-2, 2152-1, зареєстровані народними депутатами І. Сисоєнко та К. Яринічем.» - хвилюються громадські активісти.

«Мета появи цих законопроектів одна – затягнути процес передачі закупівель міжнародним організаціям та зірвати його – стверджує Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». – Передача закупівель повинна відбутися не пізніше березня, щоб ліки були придбані вчасно. Затягування ж процесу голосування у Раді дасть можливість залишити всі корупційні схеми, які існують в МОЗі під час проведення закупівель та знову заробляти на хворих людях з фармацевтичної мафії».

«Попри те, що альтернативний пакет законопроектів був просто скопійований з основного законопроекту, він все ж таки містить низку відмінностей, які спрямовані на унеможливлення імплементації самої ідеї міжнародних закупівель. Зокрема, там відсутня необхідна конкретика, яка забезпечувала би ухвалення відповідних підзаконних актів. Більш того, термін дії реєстрації та терміни постачання препаратів в альтернативному законопроекті обмежуються 2015 роком, що знову ж таки робить цей проект таким, що не може бути реалізований», – стверджує Лана Сінічкіна, партнер юридичної фірми «Арцінгер», що спеціалізується у сфері охорони здоров’я.

Паніки не розуміє нардеп від Кіровоградщини Костянтин Яриніч, автор законопроекту, який активісти називають «клоном».

З словами нардепа, жодного затягування тут бути не може, адже всі законопроекти перед винесення на голосування обговорюються в комітетах, щоб обрати і підтримати один. Тобто, різниця лице в тому, що на засіданні комітету доведеться попрацювати не годину, а наприклад, три. Також нардеп свою позицію з цього питання висловив на  сторінці у Фейсбук.

"Я хочу наголосити, що це абсолютно хибна позиція. Всі зареєстровані законопроекти мають певні відмінності, депутати, які вносили їх на розгляд – мають власну точку зору на механізми, які мають регулювати закупівлі та контролювати якість, своєчасність та доступність таких ліків. 

Внесення альтернативних законопроектів не становить загрози прийняттю остаточного рішення. Комітет на своєму засіданні має вивчити всі законопроекти, досконально зрозуміти всі їх плюси і мінуси, і визначитись який з запропонованих законопроектів є найбільш якісним та ефективним. Так комітету доведеться приділити цьому багато часу і сил, але це наша робота. Ми не маємо права приймати аби що, тільки б швидше.
Хочу трохи пояснити логіку наших з Іриною Сисоєнко законопроектів, для чого і чому ми готували і подавали наші законопроекти.
1) Проект Закону про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо проведення закупівель лікарських засобів та виробів медичних за рахунок коштів Державного бюджету спеціалізованими фондами, організаціями та механізмами ООН) (реєстр. №2152-1)
Даний законопроект зобов’язує Кабінет Міністрів України у місячний строк після прийняття законопроекту затвердити особливий Порядок проведення в 2015 році закупівлі, а також затвердити перелік лікарських засобів та медичних виробів, які підлягатимуть закупівлі згідно зазначеному особливому Порядку.
Ми пропонуємо, щоб функції Міністерства охорони здоров’я України як головного розпорядника бюджетних коштів були передані спеціалізованим фондам ООН, які забезпечуватимуть організацію та проведення закупівель, що дозволить подолати корупційні схеми, сформувати прозорі процедури, зекономити бюджетні кошти та забезпечити пацієнтів якісними лікарськими засобами, що рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
2) Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо проведення у 2015 році закупівель лікарських засобів та виробів медичних за рахунок коштів Державного бюджету спеціалізованими фондами, організаціями та механізмами ООН) (реєстр. № 2150-2)
Відповідно до цього законопроекту зменшується перелік документів, який необхідно надати для здійснення державної реєстрації лікарських засобів, які закуплені згідно особливого Порядку в 2015 році. Також відміняється реєстраційний збір за державну реєстрацію даних лікарських засобів. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації такого лікарського засобу прийматиметься у п’ятиденний термін (замість місячного терміну). При цьому термін дії реєстраційного посвідчення лікарського засобу буде не більше одного року. Одним з основних пунктів є те, що ці ліки не будуть оподатковуватися додатковим імпортним збором.
3) Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування лікарських засобів та виробів медичних, що закуплені у 2015 році за рахунок коштів Державного бюджету спеціалізованими фондами, організаціями та механізмами ООН) (реєстр. № 2151-2)
Законопроектом пропонується звільнити від сплати ПДВ постачальників лікарських засобів, які закуплені згідно особливого Порядку закупівлі. Таким чином, забезпечується зниження цін на дані лікарські засоби.
Покладаю надії, що, запровадивши європейські стандарти та норми, залучивши авторитетні міжнародні організації в систему державних закупівель в сфері охорони здоров'я, ми, нарешті, зможемо забезпечити прозорі процедури та своєчасні закупівлі лікарських засобів." - зазначає Яриніч.

«Від цих законів залежить життя сотень тисяч українців, зокрема – дітей, – стверджує Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України». – Провал закупівель в минулому році залишив українських малюків без вакцинації, а хворих без ліків. Цього не можна допустити ще раз!!! Ми вимагаємо щоб уже наступного тижня законопроекти №2150 та №2151 були внесені до сесійної зали. Часу в пацієнтів більше немає».

Нагадаємо, що передача закупівель міжнародним організаціям є частиною Коаліційної угоди, підписаної всіма фракціями коаліції Верховної Ради.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # Вікторія 28.02.2015, 05:16
Законопроекти 2150 та 2151 дійсно розроблялись МОЗом при консультуванні ЮНІСЕФ, і вони враховують всі необхідні умови та терміни. А обмеження терміну реєстрації та поставок препаратів 2015 роком, як пропонує законопроект Яриніча-Сисоєнк о - це ризики блокування поставок міжнародних організацій. До речі, вже березень 2015 року... Не бачу зовсім нічого корисного в обмеженні терміну на поточний рік, незважаючи на пояснення Яриніча...
Цитата
 
 
+3 # Надія Паливода 27.02.2015, 19:56
Ок, а якщо через ці альтернативні законопроекти, яких раптом аж шість (до інших законопроектів теж така кількість клонів з"являється?) процес передачі закупівель міжнародним організаціям буде зірвано? Тоді яка буде відповідь - "Хотіли, як краще, а вийшло, як завжди?"
Нещирістю віє від такої непотрібної в даних умовах бурхливої депутатської діяльності, коли йдеться про життя і здоров"я тисяч людей.
Невже Ольга Богомолець, Вікторія Сюмар, Ганна Гопко подали дійсно недосконалий законопроект? Слабко віриться.

Докладніше в розділі Громадські активісти звинувачують нардепа від Кіровоградщини у причетності до «фармацевтичної мафії»? (ДОПОВНЕНО) — Інформаційний портал Кіровоградщини - Гречка - Новини Кіровоград на сайті gre4ka.info
Цитата
 
 
0 # Віктор 27.02.2015, 17:06
Логічним є - почути думку Яринича
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити