Інноваційний проект учня з Кіровограда реалізують на місцевому підприємстві?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1070

Як "Гречка" повідомляла раніше, 13 лютого на базі кіровоградської гімназії-інтернат-школи мистецтв відбулась науково-практична конференція «Інноваційні технології, як запорука соціально-економічного зростання області», на якій свої проекти та винаходи презентували слухачі Кіровоградської Малої академії наук. На цій же прес-конференції очільники області зауважили, що обласна адміністрація повинна знайти можливість втілити в життя учнівські проекти. Наскільки це можливо зробити обговорбвали на вченій раді КНТУ.

– Проекти цікаві, але ж треба розуміти, що їх пропонують, переважно, школярі, – розповідає проректор з наукової роботи КНТУ Олександр Левченко. – На конференціях, наукових виставках учнівські проекти оцінюються за саму ідею. Наші експерти повинні були підняти планку вимог та дати оцінку з точки зору практичної реалізації, користі, ефективності. Тому за переважною більшістю проектів експертна група рекомендувала провести додаткові дослідження, розрахунки, розробити експериментальні зразки для підтвердження теоретичних висновків. Наш університет готовий запропонувати допомогу у реалізації багатьох ідей. Якщо слухачі МАН мають бажання поглиблено займатися науковими дослідженнями, ми пропонуємо проводити ці дослідження на базі КНТУ, в наших лабораторіях, також при необхідності ми можемо створити нову лабораторію, якщо учень МАН виявить бажання продовжувати наукову діяльність в стінах нашого університету. Михайло Чорновол, ректор КНТУ, також запропонував юним науковцям допомогу в оформленні патентів на винаходи або авторських свідоцтв. Якщо у майбутньому якісь з цих ідей будуть широко реалізовані, автори зможуть отримуватимуть матеріальну винагороду за інтелектуальний продукт.

Втім декілька проектів все ж викликали велику зацікавленість, а для реалізації одного вже найближчим часом розпочнуть пошук інвесторів.

Зокрема, значний інтерес викликав проект «Отримання електроенергії з атмосфери» учня 10-го класу ліцею інформаційних технологій міста Олександрія Самуіла Кругляка. Цей проект став одним з переможців національного етапу конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel-ЕкоУкраїна-2015», а школяр з Олександрії отримав право представляти Україну на Міжнародному конкурсі наукових та мистецьких проектів учнів середніх загальноосвітніх шкіл (Genius) у місті Нью-Йорк. Наш університет запропонував автору консультативну підтримку від кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту КНТУ, оскільки дослідницька робота носить теоретичний характер і потребує експериментального підтвердження теорії.

Сергія Коваленко дуже зацікавив проект учня кіровоградської гімназії-інтернату Віктора Шутенко «Пристрій для дистанційного зняття показників лічильника» (вчителем Віктора у Малій академії наук учнівської молоді є викладач кафедри програмного забезпечення КНТУ Олександр Собінов). Пристрій не має аналогів в Україні. Він дозволяє отримувати повну інформацію по показникам лічильників, не обходячи кожну квартиру багатоповерхового будинку. Заощаджується час роботи контролерів, підвищується ефективність збору даних. За допомогою серії таких пристроїв в перспективі можливо передавати інформацію безпосередньо на центральний сервер компанії комунального господарства, що дозволить автоматично виявляти динаміку та об’єми споживання та втрати ресурсів, можливі несанкціоновані підключення. Враховуючи наявність експериментальних зразків пристрою та не дуже велику суму початкової реалізації проекту, обласна влада виявила готовність підшукати потенційних інвесторів проекту. Також Сергій Коваленко не виключив можливість впровадження пристроїв дистанційного зняття показників лічильників комунальному господарстві області, зокрема на водоводі «Дніпро-Кіровоград».

За матеріалами сайту КНТУ

 

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити