Де в Кіровограді будуть майданчики для сезонної торгівлі (СПИСОК)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3445

Міське управління по сприянню розвитку торгівлі та обслуговування населення нарешті оприлюднило розроблене положення, що регулюватиме ведення сезонної торгівлі у Кіровограді.

Начальник управління Наталя Бабенко ще минулого року одразу після свого приходу на посаду заявила: у Кіровограді треба створити порядок ведення сезонної торгівлі, аби врешті-решт покінчити із щорічними сканадалами навколо пивних наметів та літніх майданчиків. Орієнтувались, говорить посадовець, на досвід Львова, де подібний регуляторний акт діє вже давно. Тепер, доопрацювавши його, міськрада оприлюднила документ для обговорення та внесення змін. Основні тези багатообіцяного документу "Гречка" пропонує на своїх сторінках.

 "Положення про порядок користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності міста Кіровограда під розміщення відкритих літніх майданчиків для здійснення підприємницької діяльності" є регуляторним актом і розроблено з метою визначення порядку встановлення відкритих літніх майданчиків у Кіровограді. Документ визначає розміщення як літніх майданчиків при ресторанах та кафе, так і майданчиків без прив'язки до будь-яких закладів. Положення не регулює встановлення точок сезонної торгівлі квасом чи морозивом. Для такого виду торгівлі, ймовірно, розроблятимуть окремий порядок, запевняє начальник управління торгівлі Наталя Бабенко, адже в сьогоднішнійх умовах і при розробленому порядку квас чи морозиво матимуть захмарні ціни, а відповідно сезон для підприємців буде зірваний.

Так звані конструктивні елементи, під якими розуміється звичайне покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок, надаються в користування під розміщення відкритих літніх майданчиків підприємцям на умовах договору КП «Кіровоград-благоустрій» Кіровоградської міської ради».

Дивує те, що увесь минулорічний сезон члени Виконавчого комітету постійно акцентували увагу на тому, що сезонна торгівля має приносити прибуток міському бюджету, однак після введення в дію цього положення прибуток від плати за користування площами комунальної власності отримуватиме лише підприємство. За неофіційними даними, керівника КП "Кіровоград-Благоустрій "Кіровоградської міської ради" Олега Радченка правоохоронні органи звинувачують в умисному ухиленні від сплати податку більше ніж на 2,5 млн.грн. Такий факт підтверджує і нинішній в.о. міського голови Іван Марковський, однак зауважує, що жодних рішень з цього питання судами ще не виносилось.

"Ми не надаватимемо в оренду земельні ділянки, від якої міг би бути прибуток для бюджету. Ми лише даємо в користування елементи благоустрою. Це може робити комунальне підприємство, в компетенцію якого входить утримання та прибирання паркових зон, алей та інших елементів. Така функція закладена в статут КП "Кіровоград-благоустрій". Відрахування до міського бюджету йтиме в якості податків" - пояснює Наталія Бабенко.

Раніше, розповідає посадовець, з підприємцями, які провадять сезонну торгівлю, не заключали жодних договорів - їм лише видавалась картка обліку. Якщо розроблене положення почне діяти, аби встановити пивний намет чи літній майданчик, підприємцям доведеться укладати договір терміном від 3 до 5 років і щорічно отримувати в міському управлінні торгівлі картку обліку, яка діятиме лише протягом сезону.

Посадовці пропонують, що сезон розпочинатиметься вже з 1 квітня і закінчуватиметься 31 жовтня. Втім зараз, під час обговорення документу, говорить Наталія Бабенко, підприємці вже б'ють на сполох і висловлюють обурення з приводу встановлених термінів. Мовляв в так рано/пізно вже/ще не торгуємо, а переплачувати за користування площею не будемо.

Встановлення відкритих літніх майданчиків біля ресторанних закладів і без прив'язки до них положення регулює окремо. Для останніх у додатку до документу визначений чіткий перелік з двома десятками місць, на яких можна встановити 26 майданчиків.

Розміщення таких майданчиків розглядатиме спеціальна Конкурсна комісія, до якої входитимуть голова депутатської комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин; голова депутатської комісії з питань торгівлі, побутового обслуговування, громадського харчування, захисту прав споживачів та цін; начальник управління по сприянню розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення Кіровоградської міської ради; начальник юридичного управління Кіровоградської міської ради; начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської міської ради; начальник управління архітектури та містобудування Кіровоградської міської ради – головний архітектор міста. Підприємці надаватимуть для розгляду проектні пропозиції майбутнього майданчика, що містять усі дані про конструкцію, матеріал, освітлення відкритого майданчика, місце його розташування з додаванням фото.


Встановлювати літні майданчики біля своїх закладів підприємці зможуть лише після отримання відповідного рішення Виконавчого комітету міської ради. Власники майбутнього майданчика повинні будуть надати кольорові фото пропонованого місця влаштування відкритого літнього майданчика, зробленого не раніше, ніж за 6 місяців до оформлення документів, топографо-геодезичну основу (М 1:500) з нанесенням пропонованих контурів, розмірів та площі відкритого літнього майданчика, отримати позитивні висновки управління архітектури та містобудування й управління по сприянню розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення Кіровоградської міської ради про можливість встановлення літнього майданчика, погодження департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА (у випадку розміщення відкритого літнього майданчика в межах історичного ареалу міста). Отримавши згоду виконкомівців та картку обліку в міському управлінні торгівлі власники рестораннів зможуть звернутись до КП "Кіровоград-благоустрій" для оформлення договору.

Такого роду "лєтніки" не будуть розміщуватись:

1) на пішохідних доріжках, тротуарах та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів (при влаштуванні літнього майданчика на тротуарі його прохідна ширина повинна залишатися не меншою ніж 1,5 м);
2) на проїжджій частині вулиць і доріг;
3) на відстані до вікон житлових будинків не менш як 10 м;
4) біля тимчасових кіосків громадського харчування, що не відповідають вимогам ДСТУ 4281:2004 «Заклади ресторанного господарства (класифікація)»;
5) біля пам’ятників, дитячих гральних майданчиків, культових споруд (не ближче як за 20 м)

Наталя Бабенко додає, що розроблене положення сприяє тому, щоб підприємці не встановлювали добудови та великі конструкції на вулиці Дворцовій.

Власники майданчиків для сезонної торгівлі сплачуватимуть щомісяця відповідну суму за користування елементом благоустрою. Вона залежатиме від базової вартості одного квадратного метра такого елементу (визначатиметься шляхом експертно-грошової оцінки, щоправда документом ще не визначено хто її робитиме) та загальної площі майданчика.


Після закінчення сезону підприємець зобов'язаний забезпечити демонтаж літнього майданчика власними силами та за власний рахунок. За невиконання цієї умови власнику майданчика доведеться платити за його користування впродовж року. При невідповідності встановленого літнього майданчика
погодженому проекту ставка плати за користування збільшується у десять разів на період від моменту його встановлення до усунення відхилень від проекту чи
до часу його демонтажу. Збільшення, говорить Наталя Бабенко вираховуватиметься від тієї площі, яка зазначена в проекті, а не фактичної.

Водночас неприведення до ладу місця, де встановлений майданчик, зокрема відмова його самостійно демонтувати, є підставою для розірвання договору. Його припинятимуть також за умови порушення режиму роботи літнього майданчика та за наявності скарг громадян.

Наразі, говорять в управлінні торгівлі документ обговорили лише в одній депутатській групі, Він оприлюднений на сайт міської ради для обговорення між підприємцями. Решта комісій міської ради розглядатимуть положення вже перед винесенням проекту положення на розгляд депутатів, адже документ затверджуватиметься на сесії. Голосування відбудеться аж в квітні.

 

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити