Ринок праці: тенденції 2012

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 743

У 2012 році ринок праці перебував у стані стабільного підйому. У минулому 2011 році ринок повернувся на докризовий рівень за рахунок активного зростання вакансій. Рік, що закінчується, виглядає значно спокійнішим – загальне зростання ринку праці склало 18-20% порівняно з попереднім роком.

Про це говорять дослідження бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

У 2012 році роботодавці шукали тих, кому можна менше платити. У ситуації невизначених економічних перспектив компанії прагнуть зменшувати видатки, у тому числі, і за рахунок персоналу.

У 2012 році на ринку праці України спостерігався помірний щомісячний приріст вакансій у межах 15-25% порівняно з початком року (січнем 2012 р.).

Серед особливостей року, що минає, варто також відзначити відсутність традиційної «сезонності», характерної для ринку праці. Роботодавці активно шукали співробітників навіть під час свят та літніх канікул. А ось пошукачі відпочинку надавали більше переваги, ніж пошукам роботи, і були менш активними у періоди відпусток.

Варто відзначити стійку позитивну динаміку практично у всіх галузях ринку праці. Виняток становлять традиційно офісні спеціалізації: фінанси, маркетинг та секретарі. Там значної динаміки не спостерігається.

За 2012 українці почали значно активніше шукати роботу практично у всіх професійних галузях. Найбільший приріст кількості вакансій відзначено в напрямках «Початок кар’єри/Студенти» (+75%); «Страхування» (+62%); «Продажі» (+56%); «Виробництво» (+54%); «Медицина/Фармацевтика»(+ 54%).

Зниження кількості вакансій відзначається в профгалузях «Банки/Інвестиції/Лізинг» (-5%), «Маркетинг/Реклама/PR» (-1%) та «Бухгалтерія/фінанси підприємства» (-5%). Менше пропозицій на ринку за рік стало і для керівних працівників (-1%).

Дослідження проведено на основі бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua в Україні в грудні 2012 року.зитися до нього ближче, тому що цього не дозволяють військові.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити