Суспільство

Кіровоградські підприємства втрачають прибутки через санкції проти Росії

 Автор: Світлана Дубина. 2591

Санкції, що вводять європейці проти Росії, впливають як на розвиток РФ, так і на ситуацію в Європі та в Україні. Наприклад, кіровоградський завод "Гідросила" через введенні обмеження за минулий рік втратив 15 % прибутку, передають кореспонденти "Подробиць", які досліджували цю тему.

З часів заснування цього кіровоградського заводу 90 відсотків його продукції йшло в Росію. І своє перше представництво "Гідросила Груп" відкрила, звичайно ж, у Москві. За останні роки залежність від російського ринку - вдалося скоротити вдвічі. Гідроциліндри "Made in Ukraine" тепер продають і в Таїланді, і, навіть в Китаї. А ось пробитися в Європу все ще складно. Занадто багато потрібно поміняти в технології, щоб відповідати стандартам ЄС. До того ж, і уряд, замість того, щоб ... ні, не допомагати, а, хоча б не заважати, піднімає мито на імпорт - тобто ввезти в Україну сучасне обладнання - тепер неймовірно дорого - а яка без цього модернізація.

"Я б все-таки, не дивлячись на важку ситуацію, не вводив би додаткові мита на інвестиційне обладнання, яке заходить в Україну, це є основою надалі того, що економіка буде розвиватися - будуть проводиться товари, які в тому числі будуть йти на експорт і на імпортозаміщення ", - говорить Юрій Тітов, генеральний директор "Гідросила ГРУП".

За минулий рік завод втратив 15% прибутку. Не надходили замовлення з замученої санкціями Росії, а також Білорусі та Казахстану, на яких теж накладає свій відбиток стан російської економіки. Складно довелося і через постійні стрибкі валюти, розповідають журналісти.

Додамо також, що під час лютневого прес-туру на підприємстві зазначали, що  машинобудівні підприємства "Червона Зірка" та "Гідросила" продовжують працювати з країною-агресором Росією і санкції щодо РФ не торкнулись їхньої продукції, хоча існували ризики зриву поставок.

Поширюйте

Коментуйте