Змінився порядок надання статусу учасника бойових дій

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1667

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 104, якою вніс зміни до Порядку надання статусу учасника бойових дій. Що саме змінилось у процедурі отримання статусу учасника бойових дій, роз'яснює на своїй сторінці у Фейсбуці Штаб Юридичної Допомоги Військовим.

Що саме змінилося у механізмі надання статусу? По-перше, розширюється перелік документів, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій. Окрім витягів з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, оперативних завдань, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, такими тепер є інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції у районах її проведення.
На наш погляд, це дещо розширює можливості підтвердження та доведення участі особи в АТО.

По-друге, змінюється суб’єкт прийняття рішення про надання статусу учасника бойових дій:
1) військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції – статус учасника бойових дій буде надаватися за рішенням відомчої комісії відповідного державного органу.

2) працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення – за рішенням Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (далі – Міжвідомча комісія).

По-третє, спрощується загальний механізм розгляду документів, а саме скорочується на одну ланку кількість суб’єктів, які розглядають документи.

Було: військова частина – відомчі комісії – Міжвідомча комісія (приймає рішення).
Стало: військова частина – відомча комісія (приймає рішення).

Цим зменшили навантаження на Міжвідомчу комісію, яке розподілили на відомчі комісії відповідних державних органів.

Сподіваємося, що така спрощена процедура приведе до більш швидкого розгляду документів.

По-четверте, змінюється орган, до якого звертається особа у разі неподання командиром військової частини (органу, підрозділу) документів. Раніше це була Міжвідомча комісія, тепер – відомчі комісії.

По-п’яте, Міжвідомча комісія буде розглядати документи у разі виникнення спірних питань, які потребують міжвідомчого регулювання.

По-шосте, включено норму щодо обов’язку ведення єдиного державного реєстру учасників бойових дій, який покладається на Державну службу у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

По-сьоме, за відомчими комісіями та Міжвідомчою комісією закріплюється механізм позбавлення статусу учасника бойових дій у разі:

-наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення особою умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в антитерористичній операції;

- виявлення факту підроблення документів про участь в антитерористичній операції, у забезпеченні її проведення або надання недостовірних даних про особу;

- подання особою заяви про позбавлення її статусу учасника бойових дій.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити