Відомий філолог підтримує перейменування Кіровограда на Златопіль

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3162

Доктор філологічних наук Олександр Пономарів відповідаюч на запитання читачів ВВС Україна згадав і про Кіровоград.

"Олександр Ратушняк із Кіровограда запитує, як я ставлюся до того, щоб перейменувати його місто на Златопіль.

Ставлюся позитивно. По-перше, Сергій Миронович Кіров, діяч комуністичної партії, після вбивства якого 1934 року почалося масове перейменування населених пунктів на його честь, до теперішнього Кіровограда не має жодного стосунку. По-друге, не варто повертати назву, пов’язану з однією з російських цариць – Єлисаветград. По-третє, і це головне, Златопілля було назвою великої частини теперішньої Кіровоградської области. Згодом назву Златопіль дістало село, яке тепер злилося з містом Новомиргородом. І по-четверте, милозвучна назва Златопіль дуже прикрасила б місто, розташоване серед золотих полів, майже в географічному центрі України." - відповідає Пономарів.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
-6 # Віктор 11.04.2015, 12:05
жестко, хоче ковбасу про 2,20. Так треба було просити у мера-комуніста. Адже він і пройшов в мери завдяки таким "жестко"-совкам , які сподівалися на ману небесну - ковбасу по 2,20, а щирий марксист-леніне ць поступив як справжній комуніст, активно долучився до розграбування міста.
Понад 20 років нашим містом керують прихильники совка, Єлизаветграда, Кіровограда, ось і маємо що маємо, ні нормального життя, ні нормальної назви міста.
Цитата
 
 
+4 # жестко 10.04.2015, 18:29
Цитую ко:
Цитую жестко:
від одного прізвища Маркс

саме рішуча відмова від більшовицької маячні у всіх(!) її проявах стала ОСНОВОЮ, ФУНДАМЕНТОМ комплексних реформ, завдяки яким цього вдалося досягти..


Видається, у країнах Східної Європи основою та фундаментом комплексних реформ було банальне бажання правлячих еліт ці реформи робити, а не рішуча, як ви кажете, відмова від більшовицької маячні. Хіба наш режим з арештами Коцаби, звільненням п'яного вбивці дитини на Донбасі під заставу у 2 тис. доларів та постійним пошуком ворогів, агентів Путіна і так далі, чимось відрізняється від більшовицького? Не смішіть. Піду краще ковбаси поїм за 120 грн./кг.

Якщо серйозно, який зв'язок між перейменуванням міста та покращенням економічної ситуації, структурними реформами управління і так далі?
Цитата
 
 
+1 # Сергій 10.04.2015, 17:02
А область тоді Ексампейська? :-)
Ексампей, Exampeii?
Дуже вже незвично.
Але, можливо, це й варіант.
Єлисаветград не подобається дуже багатьом.
Златопіль викликає агресію в прихильників градів.
Хоча, Севастопіль, Сімферопіль чомусь нікому не навіює аграрну романтику.
Як на мене Златопіль, область Златопільська.
Цитата
 
 
-7 # ко 10.04.2015, 16:27
Цитую жестко:
від одного прізвища Маркс

Повторюю іще раз для ковбасних апологетів, яких від одного прізвища Маркс розбирає нестримний екстаз та ейфорія і охоплюють змінені стани свідомості: ЯКА суперечність між пенсіями у 150 євро та людською, нормальною назвою міста? А ніякої - навпаки, між ними пряма залежність! Тому що там, де середні пенсії давно вже по 350 євро, а не 150 (Польща, Угорщина) - там Лєніни, Маркси та інші більшовицькі божки давно вже згнили на смітнику, і саме рішуча відмова від більшовицької маячні у всіх(!) її проявах стала ОСНОВОЮ, ФУНДАМЕНТОМ комплексних реформ, завдяки яким цього вдалося досягти. А в нас останні 23 роки правили або демонстративні, або приховані носії хворої марксистсько-ле нінської ідеології і абсолютно утопійної економічної псевдотеорії, єдиним і неминучим наслідком якої є злидні і голод. Саме тому, що я хочу заробити пенсію, БІЛЬШУ ніж 150 євро, я ніколи не припиню всебічного протистояння більшовицькому обскурантизмові .
Цитата
 
 
0 # Ігор Якименко 10.04.2015, 15:14
Ексампей. Область відповідає назві повністтю.
Цитата
 
 
+8 # жестко 10.04.2015, 13:08
Шановний Ко, я не за ковбасу по 20, а про економічний базис, і ідеологічну надбудову (хоча, напевно, від одного прізвища Маркс у вас рве в одному місці). Схоже, ви за те, щоб голий-босий, але в Златополі. Я - за те, щоб в Кіровограді, але з пенсією хоча б 150 євро. Для мене це важливіше. І я сподіваюсь, що таких, як я, все ж таки більшість. Референдум вам би усе показав і довів. Але ж ви за те, щоб питання назви вирішив Кабмін. Готовий битись об заклад, що Яценюк за ці півроку (якщо не потрапить в СІЗО) питання не вирішить. І не його, і не народних депутатів це справа
Цитата
 
 
-5 # ко 10.04.2015, 12:34
Цитую жестко:
... У свідомітів


Називати українців "свідомітами" може лише рашистсько-путл ерівська нечисть - оскаженілі вороги всього українського, чиї заслинені писки ми ще недавно бачили серед привозних "демонстрантів" у східноукраїнськ их містах. Зараз банда цих ларінських зайд, що вже спаплюжила центр нашого міста чужинськими назвами, знову намагається вказувати корінним мешканцям міста, як нам називати НАШУ малу батьківщину. Українофоби гавкають - караван іде. Зустрінемося на виборах. А назву міста за ухвалеим вчора законом, все одно буде змінено на ЛЮДСЬКУ вже за кілька місяців.
Цитата
 
 
-9 # ко 10.04.2015, 12:26
Цитую жестко:
... яка різниця людині

О! Вилізла тема "калбаси па двадвацать". Гомосовєтікуси і їхнї "цінності" у всій красі. Звичайно, якщо українці відмовляться бути собою і надалі будуть не лише дозволяти плювати собі у обличчя на своїй землі, а й самі собі плювати у обличчя, то від цього негайно наступить "калбасний рай", чи не так? Незрозуміло, чому адепти совєцько-калбас ного культу не лише зараховують себе до людей, а й узурпують собі право говорити від імені людей. А вмовляння, що запровадження НОРМАЛЬНОСТІ у всі сфери життя, у тому числі НОРМАЛЬНИХ назв міст та вулиць, якимось чином відіб'ється на кількості ковбаси - занадто стара і примітивна більшовицька маніпуляція. Якщо за останні 23 роки, через шкідництво більшовиків та інших ворогів України, на всебічні реформи і запровадження ЛЮДСЬКИХ назв усе "не було часу", то тепер його насправді більше немає: ЗМІНИ ПОТРІБНІ НЕГАЙНО, у тому числі топонімічні. І через півроку назву міста все одно змінить уряд!
Цитата
 
 
+4 # жестко 10.04.2015, 11:16
... У свідомітів залишилось настільки мало раціоналізму, що серед них не знаходить підтримки навіть ідея про референдум щодо назви міста (а не за рішенням Кабміну, який перебуває фактично під зовнішнім управлінням). А взагалі-то скажіть, яка різниця людині, що живе нижче визначеного ООН рівня бідності на пенсію в 40 доларів, де ТАК жити - у Златополі, Кіровограді, Січеславі (тьфу!) чи Єлісаветграді.
Цитата
 
 
+5 # жестко 10.04.2015, 11:15
Прочитавши коментарі найбільш завзятих ура-патрійотів, розумієш, що порядку і сталого розвитку в нас не буде ще довго, що для них базис і надбудова давно помінялись місцями. Постійні розмови про імперію, пригнічення, ці плачі пригноблених. Так, в Україні російські війська. І що, для протистояння ним необхідно якомога швидше декомунізуватис ь, "декіровоградиз уватись" і зрештою просто втратити розум? Україну розривали на шматки і збирали всі століття її існування. Сталін у 1937 р. зібрав її в нинішніх кордонах. Зараз, на жаль, зокрема через ці чвари про Златопіль і Єлісаветград, вона знов потихеньку дезінтегрується .
Цитата
 
 
-6 # ко 10.04.2015, 10:06
Цитую Adam_West:
"Быдлоград" и кроме смеха, ничего вызывать не будет.


Рашистське бидло завжди сподівалося, що в українців патріотизм "мине", і самі українці кудись подінуться, а Україна "рассасьотсо". Мушу тебе розчарувати: ніщо не перекреслить мій Народ, а вже напевно це не вдасться декласованому звироднілому рашистському бидлу. А щодо сміху - то дійсно, і в українців, і у всіх цивілізованих народів теперішня ГАНЕБНА ОКУПАЦІЙНА назва нашого міста нічого, крім сміху, не викликає. Так само як і назви вулиць: як вам назва - перехрестя Жовтневої революції та 50 років жовтня? Перехрестя маразму й шизофренії! Це потрібно змінювати негайно, НЕГАЙНО! І ми це зробимо, як би не сичала п'ята колона гомо сов'єтікусів. Ще 23 роки тому це треба було зробити!
Цитата
 
 
+3 # Adam_West 10.04.2015, 09:27
"Быдлоград" - это название полностью отображает большую часть население города. Кто не верит - вечерком пройдитесь по городу.
А если серьёзно, то это глупость с сменой названия. Разве страна закончила войну на востоке? Экономика поднялась? Воров у власти больше нет? Люди стали жить лучше?
Есть куда важнее вопросы, но их из власти решать никто не хочет.
И не дай Бог, чтобы на волне этого полуштучного оконно-балконно показушного "ура-патриотизм а" (который через год-два пройдёт) не наломали дров, а именно не дали такое название городу, от которого будет просто веять вышиватой и кроме смеха, ничего вызывать не будет.
Цитата
 
 
-2 # Віктор 10.04.2015, 08:16
ASK, не беріть приклад з Д.Кисельова. Кіровоград не російське місто, перекручування і брехню наш народ не любить.
Українському місту - українську назву!
Цитата
 
 
+4 # ASK 09.04.2015, 14:46
Виктор, хорошая идея. Давайте назовем город Санкт - Елисоветград 8)
Цитата
 
 
-3 # Віктор 09.04.2015, 09:53
Скільки можна брехати що місто Єлизаветград названо на честь святої? Фортеця - св. Єлизавети, а місто - на честь цариці Єлизавети, інакше було б Санкт-Єлизаветград.
Правителі імперської Росії назвали місто на честь імператриці Єлизавети.
До речі, саме її вензель присутній у гербі міста.
Цитата
 
 
+6 # РПК 08.04.2015, 09:53
Цитую ко:
[quote name="svan"]то вспомните кто основал город? и не надо переписовать истортю.

svan, він же DIM, він же ASK, а хто заснував Нью-Йорк (і під якою назвою), хто заснував Торунь, Спліт, Констанцу, Лондон, Вроцлав, Лейпціг, Баутцен, Тімішоару, Ольштин - чи це ті самі народи, які живуть там зараз? До чого тут переписування історії? В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ БУДУТЬ УКРАЇНСЬКІ НАЗВИ, як би не казилися путінські пропагандисти-українофоби![/


Все трое разные люди (знаю точно) просто не хотят жить в городе с названием для села которое придумал старый пердун, а им молодым жить в нём.
Ну теперь можешь дописать про меня "он же.." или как ты там всех разоблачаешь
И кстате ты православный .. в смысле знаешь кто такая святая Елизавета или ты отдаёшь право на христианских святых россии а может тебе не нравиться что она была еврейкой. Тут вопрос уже не рашистский ли ты антисимит
Цитата
 
 
+9 # РПК 08.04.2015, 09:39
Давайте взагалі дамо назову Жлобівка, а що нормальна назва для обласного центру.
Якийсь старий дідуган (і не тільки по віку ,а й по духу) придумав назву для міста а ми потім його скрізь зуби будемо вимовляти матюкаючись про себе. І до речі десь читав що "золото" в назві міста приносить невдачу.
І ні мені не ріже вухо слово Єлісаветград , с чого це росія отримала монопольне право на християнських святих
Цитата
 
 
+3 # svan 08.04.2015, 08:45
причем здесь Нью - Йорк и все другие перечисленные города. мы живем в Украине и думать надо за Украину. и если вы начали писать на Украинском языке это еще не делает вас Украинцами. Не надо делать из славного города Кировограда село. Имя города должно звучать гордо. а не какойто там златополь и .т . пд.
Цитата
 
 
-5 # Івашура Олександр 07.04.2015, 00:00
Ніяких ні імперських ні совкових назв. Українському місту - українську назву. Златопіль - цілком прийнятне. Посилання на спарведливість начебто історичної назви - непериконливе. Де Данціг, Бреслау, Лембрег? Пішли в небуття. так буде і з імперсько-соско вою назвою нашого міста.
Цитата
 
 
-2 # ко 06.04.2015, 13:14
Цитую svan:
то вспомните кто основал город? и не надо переписовать истортю.

svan, він же DIM, він же ASK, а хто заснував Нью-Йорк (і під якою назвою), хто заснував Торунь, Спліт, Констанцу, Лондон, Вроцлав, Лейпціг, Баутцен, Тімішоару, Ольштин - чи це ті самі народи, які живуть там зараз? До чого тут переписування історії? В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ БУДУТЬ УКРАЇНСЬКІ НАЗВИ, як би не казилися путінські пропагандисти-у країнофоби!
Цитата
 
 
+1 # svan 06.04.2015, 11:15
какой златополь? у вас че крыша потекла? это название для какого то села. если вы все такие грамотные и большие любители истории. то вспомните кто основал город? и не надо переписовать истортю.
Цитата
 
 
-2 # Віктор 05.04.2015, 12:21
Для ASK .
1. назва міста це теж проблема, яку необхідно вирішити, особливо враховуючи що є чимало людей, які хочуть щоб залишалося так як і було при СРСР, але щоб рівень життя був як в Німеччині, США.
2.ніхто не каже що місто треба перейменувати сьогодні чи завтра, перейменування складний процес, тому логічним є те, що обговорювати треба завчасно
3. а чим конкретно заважає обговорення назви міста - вирішенню інших, більш суттєвих на Ваш погляд, проблем міста?
Цитата
 
 
+3 # ASK 04.04.2015, 23:03
Вам заняться больше нечем? Вот все у нас в Кировограде замечательно... .осталось только город переименовать?
Цитата
 
 
-4 # Василь Мельничук 04.04.2015, 19:31
Референдум дійсно варто провести, але жодного варіанта окупаційної назви в бюлетені бути не повинно. Ні Кіровограда, ні Єлисаветграда, ні Зінов'євська. Виключно українські. Хай кожна партія, якій не байдуже, як називатиметься місто, подасть топонімічній комісії свій варіант назви, а городяни хай обирають - чи Златопіль, чи Новокозачин, чи Інгульськ, чи Ексампей, чи ще щось.
Цитата
 
 
0 # Віктор 04.04.2015, 15:05
Українському місту -українську назву.
А в мешканців питали коли давали попередні назви в честь шльондри-цариці , комуно-фашистсь ких діячів Зінов'єва, Кірова?
Цитата
 
 
+6 # ASK 03.04.2015, 13:50
Все правильно, спросите мнение 250 тысячного города. Может кто-то не согласен с предложенными названиями, Златопіль уж очень похоже на название маленького села, тем более город так никогда раньше не назывался. А может лучше оставить все как есть, что вам мало созданных на ровном месте проблем. Тумбочку с площади уберите, установите там фонтан, клумбу.... или поставте на место памятник.... который сняли, тоже ни кого не спрашивая.....Д авайте, вы же активисты, проведите референдум....
Цитата
 
 
-1 # Сергій 03.04.2015, 13:23
Проблема не в Кущівці чи Динозаврівці, не в тому, що Дім чи Бім є сепаратистом чи шовіністом.
Потрібно враховувати сучасні реалії, а саме стан війни з Росією.
Місто має отримати нову назву. Нейтральну. Назавжди.
Згоден, що потрібно провести місцевий референдум.
Так само вважаю, що перейменування центральної площі в місті потрібно винести на цей референдум.
У жовтні місцеві вибори. От і вперед. Кожен агітує і переконує. Далі буде те, що обере більшість.
Ще хочу додати, що кількість євреїв у Єлисаветграді до революції наближалась до 40%, до другої світової війни - до 15%.
Цитата
 
 
+3 # DIM 03.04.2015, 11:58
Невіглас, брехун, пусті мізки еще ладно, но "прихвостень імператриці"))) ) Жжешь Витя! Кинь еще ссылочку добей меня). Ладно по теме. Я и не писал вроде что до крепости тут ничего не было. Были какие-то поселения что с того? Кущевка, Лелековка.. динозавров еще вспомни, они еще раньше тут были. В город когда это все превратилось? Не хотите "Елисаветград" дело ваше, но пускай это решают жители города, а не кучка шароварных патриотов. Все больше писать не буду.. а то еще измену Родине припаяют или сепаратизм).
Цитата
 
 
-1 # Віктор 03.04.2015, 10:24
Прихвостень імператриці, твоє промосковсько-п утінське мислення зрозуміле: фортецю заснували у дикому степу, Київської Русі - небуло.
DIM, так де в нашому місті: Кустовка, Кузнецовка, Аистовка?
Кущівку, Ковалівку і Лелеківку всі знають, це свідчить про мову корінних жителів нашого міста.
Цитата
 
 
-1 # ко 02.04.2015, 22:26
DIM-е, опоблок тобі таваріщ, я точно ні. Та менше з тим. Ельворті прийшли із інвестиціями у сільськогоспода рський регіон, бо тут було ВИГІДНО будувати фабрику сільгоспреманен ту - до чого тут любов до російської імперії? Бо ти сам її обожнюєш? Та якби тоді тут була не наскрізь скорумпована й відстала імперія, у якій бюрократія й хабарництво гальмували розвиток і бізнесу, і інших сфер життя, а вільна і розвинута держава, інвесторів таких були б десятки у одному Єлисаветграді, а не один! І причому тут "чи ми з поляками і німцями ЗАВЖДИ були друзями?" ЗАРАЗ нас ніхто не германізує і не полонізує, не Німеччина і не Польща здійснюють збройну агресію проти України, а Росія! Всі імперії - Османська, Російська, Німецька Австрійська залишили на колись окупованих територіях матеріальні сліди свого панування - замки, фортеці, мечеті тощо, і інавіть позасновували нові міста, але визволені народи ніде й ніколи у своїх вільних державах не вшановували своїх гнобителіів! НЕ БУВАТИ ЦЬОМУ І В НАС!
Цитата
 
 
+1 # ко 02.04.2015, 22:08
Примітивність брехні DIM-a зумовлена його невіглаством. Інакше він би знав, що міський театр у Єлисаветграді було збудовано у 1867 аж ніяк не для української трупи - навпаки, російська влада та цензура щосили старалася українського мистецтва до театрів не пускати, причому навіть після формально-фікти вного "зняття заборони" на український театр у 1881 році. Перед кожною(!) українською постановкою обов'язково мала йти російська! А до 1881 українські актoрські трупи взагалі тулилися напівпідпільно по різних приватних приміщенннях. І це - на СВОЇЙ українській землі! Раніше "завдяки" російським "благадєтєлям" були ще емські укази і валуєвські циркуляри, що не просто забороняли українську мову, а й законодавчо заперечували(!) факт її існування. Заборонявся не тільки друк будь-яких українських видань, а й ввезення їх з-за кордону. A нині ларінці-DIMи знову пхаються до влади і у нашій країні і у самому місті, щоб продовжувати свою варварську справу паплюження і нищення всього Українського.
Цитата
 
 
-4 # DIM 02.04.2015, 21:36
Ну, Витек, ты прям козыряешь фактами! Ссылка на статью на этом же сайте - убойный аргумент). Сам-то хоть прочитал ее или много букоф?). Дословно - "У роки незалежності України в місцевих ЗМІ, календарях, брошурах, книгах завдяки виявленню зацікавленості в минувшині нашого граду вже не тільки істориків, а й аматорів-краєзн авців, почали створюватися гіпотези, версії, припущення, легенди, вигадки". Значение слов ГІПОТЕЗИ, ВЕРСІЇ, ПРИПУЩЕННЯ, ЛЕГЕНДИ, ВИГАДКИ" знаешь или скинуть ссылку на словарь? И слово "невіглас" тоже глянь заодно). Хотя твои труды не зря пропали - коммент под статейкой хорош, получше самой статьи.
Цитата
 
 
+2 # Віктор 02.04.2015, 20:44
DIM - невіглас чи брехун? Швидше за все - брехун, який цілеспрямовано перекручує факти.
Фортецю збудували українці, серби, росіяни, валахи та греки.
Детальніше:
http://gre4ka.info/suspilstvo/16224-budivnytstvo-fortetsi-trudovyi-kontstabir-donky-petra-i
Цитата
 
 
-2 # DIM 02.04.2015, 19:31
Ого мне сколько сообщений! Давайте по порядку. Света, не нужно перекручивать мои слова. Не хочу я в Россию, не писал я об этом. Я говорю что история нашего города связана с ней и ее не изменишь. У нас не было крепости св. Елизаветы построенной русскими? Город не звался Елисаветград? Хотите Златополь? Да пожалуйста проводите референдум и пусть горожане решают. Просто есть опасения что вопрос решится как с переименованием площади - поднятием рук кучки людей пришедших на "народнэ виче". Товарищу КО (не знаю имя или фамилия) - а куда делись 95% немцев Гданська? Стали поляками? Давай вспомним крымских татар. По-твоему Сталин правильно сделал, что выселил их в Сибирь? Они ж нас тоже гнобили веками, не давали развиваться. Или мы с поляками все время друзьями были? Не говорю уже о немцах. Почему Эльворти? А почему в злодейскую империю инвестиции шли, а в незалежну Украину не идут? И как можно построить театр в центре города (не самого последнего в то время) всупереч власти?
Цитата
 
 
+4 # ко 02.04.2015, 13:17
Цитую DIM:
Население города было практически полностью русским (и немного еврейским куда без них) и это правда. Один из первых электрических трамваев, театр корифеев, завод Эльворти единственный в Европе на то время - когда это все появилось?

Дивимося вікіпедію: у населенні Гданська на 1923 рік було менше 5% поляків, зате 95% німців. І що з того, що ТОДІ так БУЛО? Вроцлав, 1910 рік: поляків 2,1%, євреїв більш ніж удвічі більше - 5%, решта населення - німецьке. І що з того, що населення ТОДІ було "практіческі полностью нємєцкім", так само як і промисловість, освіта, адміністрація міста? Причому тут ТОДІ до ЗАРАЗ? Повертаючись до Кіровограда: щодо Ельворті - незрозумілий аргумент: це шотландські інвестори, яка тут заслуга росіян? А український Театр Корифеїв - взагалі виник ВСУПЕРЕЧ маніакальним зусиллям російської імперії знищити все українське!
Цитата
 
 
+2 # Віктор 02.04.2015, 11:29
DIM, не розказуй свої імперські брехні, якби небуло українців в нашому місті, то були б райони: Кустовка, Кузнецовка, Аистовка.
До Єлизаветграда було містечко Новокозачин, а поселення були ще раніше.
Що там Європа, навіть негри в Африці і ті поміняли імперські назви.
Цитата
 
 
+2 # Світлана 02.04.2015, 01:02
Боже мій, ДІМ, яка дрімучість! То може нам усім містом перенестись у Росію, бо вона, за вашими словами, його створила?! Чи ви думаєте, що без Росії нічого б не було? Та якби ми могли вільно розвиватись без цієї триклятої Росії, нашого одвічного ворога, яка нашу землю сприймала тільки як свою колонію, ми б зараз жили як живе вільний світ, Європа. Принаймні не воювали б і не знали б цих вічних злиднів. Ваше мислення. до речі, точно відображає, що зробила Росія з багатьма із нас. Перетворила на зомбі. І досі цим користується.
Цитата
 
 
-7 # DIM 01.04.2015, 19:46
Светлана, про историю народа я нигде вроде не писал. А история моего города тесно связана с Российской империей, как бы кто к этому не относился. Он собственно и стал городом благодаря этой ненавистной империи. Население города было практически полностью русским (и немного еврейским куда без них) и это правда. Один из первых электрических трамваев, театр корифеев, завод Эльворти единственный в Европе на то время - когда это все появилось?
Цитата
 
 
-2 # ко 01.04.2015, 18:27
Цитую Сергій:

Хто зараз пригадає так звані історичні назви Вроцлава, Гданська, Гдині, Щецина?

Гдиню, скажімо, поляки збудували самі "величезним зусиллями усього народу" на місці рибальського хутора, усього лише років з 80 тому, і це її "оригінальна" історична назва. Але загалом ваш аргумент слушний. Список можна доповнити "нововигаданою" назвою словацької столиці Братислави (до 1918 це місто ніколи так не називалося жодною мовою), а на території Польщі можна згадати ще такі забуті назви існуючих досі міст, як засновані хрестоносцями Торн чи Марієнбург, а також Ельбінг, Алленштайн, Кольберг, Вальденбург, Оппельн чи Тройбург.
Цитата
 
 
+2 # Світлана 01.04.2015, 16:52
Шановний ДіМ, і рік, і десять років тому різало і ріже вухо імперська назва. А вороги і все інше до того, що тоді, коли називали поселення над Інгулом Єлисаветградом було таке саме ставлення Росії до українців, як і тепер. З ваших слів, ви абсолютно не знаєте історію справжню свого народу, живете стереотипами минулого або путінської пропаганди. Повернення до цього вже не буде. Росія сама своєю агресією очистила наші очі і душі від отрути, якою століттями нас поїла. А де буде ваше місце в українському суспільстві -- подумайте.
Цитата
 
 
+7 # Сергій 01.04.2015, 15:50
Переходити на взаємні образи, принаймі. не коректно.
Златопіль дещо не звично після кількох років проімперської пропаганди. Але з часом все стане на свої місця.
Хто зараз пригадає так звані історичні назви Вроцлава, Гданська, Гдині, Щецина?
Цитата
 
 
-4 # DIM 01.04.2015, 13:23
Какая "окупаційна" назва? Елисаветград - историческое название, никуда не тут денешься. Год назад название Елисаветград никому ухо не резало. При чем тут "вороги", смерть и кровь к названию города? Насчет пустых мозгов и сердца могу долго спорить, но обычно не с кем. У большинства "патриотив" в голове кроме ПТН ПНХ ничего не помещается.
Цитата
 
 
-6 # ко 01.04.2015, 11:46
Златопіль - гарна українська назва, дуже вдалий варіант. Іще б надати якусь людську назви вулицу у центрі міста, яку ларінські зайди-рашисти обізвали чужинськими "клІчками", демонстративно наплювавши у душу кіровоградцям..
Цитата
 
 
+3 # Віктор 01.04.2015, 08:30
DIMу й іншим прихвостням імператриці хочеться щоб щоб місто носило окупаційну назву на честь шльондри імператриці Єлизавети. Українське місто повинно мати українську назву.
Професор Пономарів правий, наше місто - Златопіль!
Цитата
 
 
+3 # Світлана 01.04.2015, 00:49
Шановний, ДІМ, назва Єлисаветград давно ріже вухо усім нормальним людям, які розуміють що таке імперська політика Росії. Скільки ще треба смертей, руйнувань і крові, щоб ви і такі як ви, це зрозуміли? Свідоміти, до речі, з лексики наших ворогів. Ви хто? Чого хочете на цій землі? Якщо ворог -- вам тут не місце, якщо просто з порожніми мізками й серцем -- не вам творити назви і навіть говорити про них.
Цитата
 
 
+7 # леся 31.03.2015, 20:59
Гарна мелодійна назва . і по суті. Про неї вже років 20 мова йде, але імперщики все на єлисаветград збивають. Златопіль назва природня, таку не захочеться змінювати щоб не сталось в країні чи місті
Цитата
 
 
0 # DIM 31.03.2015, 20:56
Какой еще Златополь? Хотя для райцентра название самое то. Похоже историческое название Елисаветград "свидомым" режет ухо и начинается впаривание всякой хрени.
Цитата
 
 
-6 # Федір 31.03.2015, 20:39
Годится,я согласен :roll: ,ещё Кропивницкий,ка к вариант,можно.. .
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити