Сергій Ларін не збирається виконувати свою обіцянку…

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 818

Напередодні виборів до Верховної Ради  2012 року голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін в інтерв’ю місцевим журналістам пообіцяв піти, якщо на Кіровоградщині ПР програє: «Якщо люди не висловлять довіру владі, якщо на Кіровоградщині не переможе Партія регіонів або хоч один із її мажоритарників, то я не чекатиму жодного указу Президента, сам напишу заяву на звільнення», – зазначив чиновник.

Проте минуло вже кілька місяців та очільник області, схоже, забув про свою обіцянку, і вже будує плани на майбутнє.

Голова облдержадміністрації провів підсумкову нараду із головами райдержадміністрацій та міськвиконкомів, де визначив ключові напрямки роботи на наступний рік з огляду на поставлені завдання Президентом України під час Ради регіонів.

-    З огляду на команду, яка зібралася у цій залі, ми сьогодні можемо говорити не просто про результати 2012-го року, але й про те, чого ми досягли – що вдалося, а що ні за останні два-два з половиною роки, - зазначив голова облдержадміністрації на початку наради.

Сергій Ларін виділив ключові програми, над реалізацією яких як обласна, так і влада районів, продовжуватиме працювати у наступні роки, це зокрема, “Центральний регіон-2015″ і Стратегія розвитку області до 2020-го року. Не варто забувати, за словами керівника області, і про 10 регіональних ініціатив.

Повертаючись до теми Ради регіонів, проведеної Главою держави, Сергій Ларін зазначив: “Президент робить акцент на створенні в Україні нової інфраструктури, на перебудові економіки, на формуванні загальнонаціональної інфраструктури культури та здорового способу життя”. Безумовно, всі ці напрямки мають бути пріоритетними і для обласної влади, а разом з тим Сергій Ларін виділив іще одне важливе завдання на рівні області – створення сучасного житлово-комунального сектору, тобто реформа у сфері житлово-комунальних послуг має бути продовжена. При цьому Сергій Ларін наголосив, що у даному випадку під словом реформа варто розуміти професійний підхід до виконання своїх обов’язків з боку фахівців і покращення життя для громадян.

Інша важлива тема – реальний сектор економіки.

Для Кіровоградщини, як вважає її очільник, запорукою успішного розвитку внутрішнього ринку має стати подальша реалізація програми “Купуй кіровоградське”, що має бути зорієнтована на створення нових переробних підприємств з новими робочими місцями.

Серед пріоритетів на наступний рік Сергій Ларін також виділив потребу активного використання власних енергоресурсів, а відтак, розвиток енергозбереження загалом.

Окрім цього, звернув увагу Сергій Ларін і на важливі питання соціально-гуманітарної сфери, зокрема, що стосуються освіти та медицини. Він розповів, що на нещодавньому засіданні Кабміну Кіровоградщину відзначили, як область, що успішно проводить оптимізацію у цих галузях. Керівник області наголосив, що жодна лікарня чи школа не закриється – влада повинна скеровувати свої зусилля на створення належних умов для отримання якісних послуг як в освіті, так і в сфері охорони здоров’я, – переконаний він.

Сергій Ларін вважає, що нинішнього року на Кіровоградщині вдалося здійснити серйозний прорив у медицині. Але керівник області не збирається зупинятися на досягнутому і вимагає жорсткого контролю за уже реалізованими проектами, це зокрема, стосується функціонування діагностичних центрів. Він доручив провести ґрунтовний моніторинг роботи усіх діагностичних центрів – як вони створювалися і наскільки успішно працюють нині. Щодо інших планів роботи на наступний рік у цій царині, Сергій Ларін зорієнтував присутніх на необхідності приділяти більш пильну увагу закладам не лише ІІ-го, а й І-го рівня надання медичної допомоги. При цьому ця увага повинна фокусуватись не лише на закупівлі медобладнання, а й на персоналові лікувальних закладів, адже на адресу людей у білих халатах надходить чимало скарг з усіх куточків області на “гарячу лінію”. Жителі області часто скаржаться і на неуважність та байдужість медпрацівників, а подекуди і грубість з їхнього боку – таке ставлення варто докорінно змінювати.

Традиційно пріоритетним для області є аграрний сектор, тому й не дивно, що голова облдержадміністрації також виділив кілька важливих завдань, над якими варто попрацювати чиновникам усіх рівнів, аби сприяти розвитку сільського господарства у регіоні. Він нагадав, що серйозне переформатування роботи чекає на обласне профільне управління, що безпосередньо повинне займатися розвитком сільських територій. Разом з тим він звернув увагу на одну із важливих складових агропромислового комплексу області – цукрову галузь, що на його думку, також потребуватиме серйозної підтримки влади у наступному році.

Звернув увагу Сергій Ларін і на той факт, що недостатніми темпами в області розвивається державно-приватне партнерство. “Ми мало залучаємо бізнес до реалізації місцевих соціально значимих проектів”, – констатував він.

Загалом керівникам територій у наступному році доведеться добряче попрацювати, аби довести, що певне місто чи село, аби реалізувати певний проект не просто потребує, а заслуговує фінансування з обласного і тим більше з державного бюджету. Відбір проектів проводиться за конкурсними умовами. До того ж, Сергій Ларін запропонував розробити механізм стимулювання тих територій, які знайдуть можливість зекономити бюджетні кошти.

Голова облдержадміністрації Сергій Ларін не приховував той факт, що наступний рік може видатися достатньо складним, але за умови системної активної роботи на місцях, усі складні і напружені моменти можна буде вирівняти.

IMG 3386

За матеріалами офіційного сайту Кіровоградської ОДА

Фото: Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити