У Світловодську бродячі собаки масово кусають людей, бо спецпідприємство не підписує договір на відлов псів

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1520

Питання відлову собак знову постало у Світловодську. Нещодавно від бродячих псів постраждала 6-річна дівчинка, розповіла інтернет-виданню "Світловодськ" Людмила Говорухіна, до того собаки покусали дитинку з під’їзду, в якому живе її донька, а мешканка сусіднього будинку була змушена припинити годувати немовля, бо вона також постраждала від бродячих собак і їй призначили лікування. Напередодні нового року тварини покусали жінку, яка йшла на прийом в стоматполіклініку. Зграї собак скупчуються біля турбази "Славутич", по вулиці Приморській, 56, в дворах по вулиці Ювілейній, не рідко вони бродять на територіях дитячих садочків. Після появи таких кричущих фактів у Світловодській міській раді відреагували. Щоправда тільки листом. 

Як повідомив виданню начальник Світловодського міського управління ЖКГ Віктор Самоляк, цим має займатись підприємство КП "Спецсервіс-Кременчук", однак через відсутність умов для стерилізації собак, ліцензії на здійснення ветеринарної практики та діяльності з обігу наркотичних засобів у цього підприємства відловом собак ніхто займатись не буде.

Подаємо далі текст листа без змін.

У Світловодську вже давно та гостро стоїть проблема безпритульних тварин. Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження" забороняє застосування негуманних методів знешкодження тварин, що призводять до загибелі від задухи, електричного струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інших больових методів.

На жаль, у місті немає відповідних служб, які б виконували роботу по знешкодженню тварин. У 2013 році управлінням житлово-комунального господарства був укладений договір на відлов безпритульних тварин зі спеціалізованим підприємством КП "Спецсервіс-Кременчук". Працівниками даної організації було проведено відлов бродячих тварин на території міста.

Але, як з’ясувалося, ця проблема належним чином не вирішувалась. Підприємство КП "Спецсервіс-Кременчук" не виконувало свою основну функцію – зменшення чисельності безпритульних тварин.

Згідно розпорядження виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, від 10.04.2014 року № 109-р, було створено комісію зі службового розслідування стосовно діяльності комунального підприємства "Спецсервіс-Кременчук". Комісією встановлено, що використовувана протягом останніх років практика відстрілу собак за допомогою дітіліну виявила свою неефективність. Знищення тварин вступає в конфлікт з популяційними законами природи, якими чисельність зграї швидко відновлюється.

До того ж такі дії попереднього керівництва КП "Спецсервіс-Кременчук" є порушенням Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", тому прокуратурою м. Кременчук відкрито кримінальне провадження за статтею 299 КК України. Численні порушення у діяльності підприємства виявили також перевірки КРУ та Управління ветеринарної медицини. У висновках комісії зазначено: "існуюча організація роботи унеможливлює подальше задовільне функціонування підприємства у відповідності до взятих зобов’язань".

Також повідомляємо, що з 1 червня 2014 року на КП "Спецсервіс-Кременчук" змінено керівництво та ведеться активна робота по переформатуванню діяльності підприємства, повернення його у правове русло, та запровадження нових ефективних методів для зменшення чисельності безпритульних тварин. Оскільки робота КП "Спецсервіс-Кременчук" за старими методами неможлива, 28.10.2014 року рішенням Кременчуцької міської ради, затверджені нові "Правила утримання і поводження з тваринами", що допоможе їм більш ефективно застосовувати метод біостерилізації для регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Кременчуці та інших містах, що потребують вирішення цієї проблеми. Згідно цього методу безпритульні тварини відловлюють, піддають операції стерилізації, клеймуються та повертаються в ареал перебування, завдяки чому вдасться запобігти їх неконтрольованому розмноженню та в майбутньому значно скоротити чисельність на вулицях міст.

Тому на пропозицію укласти договір на виконання робіт щодо зменшення чисельності безпритульних тварин у 2014 році, керівництво КП "Спецсервіс-Кременчук" пояснило, що на підприємстві необхідно провести комплекс заходів, а саме: реконструкція та облаштування операційного блоку, отримання ліцензій на здійснення ветеринарної практики та діяльності з обігу наркотичних засобів. Орієнтований термін реалізації поставлених задач – не раніше червня 2015 року, після цього може бути розглянута пропозиція укладення договору. Згідно цього питання звертались до управлінь житлово-комунального господарства міст Кіровоград, Знам’янка, Олександрія, питання з відлову безпритульних тварин у цих містах не вирішено, немає притулків та відповідних служб, які б займались безпритульними тваринами. Крім того, звертались до благодійної організації "Благодійний фонд "Щаслива лапа" м. Київ, які також не можуть допомогти у вирішені цього питання.

Регулярні відлови тварин, дали б змогу поліпшити ситуацію з безпритульними тваринами, але через неможливість укласти договір зі спеціалізованим підприємством, в даний час ці роботи не можуть виконуватись.

 

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Віктор 02.04.2015, 18:44
Щось не чути голосу "любителів собак з "БІМу"
По Кіровограду бігають зграї великих собак, яких стало відчутно більше ніж раніше. Влада збирається захищати людей?
Соціальні гарантії для народу діють в межах наявних в бюджеті коштів, значить і закон Про захист тварин ..." діє в тих самих межах, нема коштів на виконання закону, значить можна використовувати радикальні заходи по очищенню вулиць від бродячих псів.
Цитата
 
 
+1 # Сергій 02.04.2015, 12:42
А в Кіровограді краще?
На центральній площі зграя (!!!) собак учора накинулася на людину!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити