Які топонімічні концепції подали на розсуд громади Кіровограда?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1812

Задеклароване прагнення обговорити концепцію топонімічної комісії в м. Кіровограді, схоже,  не є підготовленим. Так, наприклад,  на сайті міської ради (управління культури) немає проектів таких документів, складові яких оприлюднювались на засіданні “Просвіти” на рубежі 2014 – 2015 років, розроблених С. Запорожаном (один) та І. Козубом і Д. Сінченком (другий).

Пропозиції, які могли б стати складовою концепції, оприлюднювалися Ю. Матівосом та Ю. Митрофаненком. Згадані кіровоградці тривалий час перебувають у “топонімічній темі” міста, тож можна використати цей їхній досвід. Адже він акумулює думки чималої кількості краєзнавців, істориків, громадських активістів, городян.
На офіційному сайті міської влади є лише проект М. Тупчієнка, Л. Тупчієнко-Кадирової та К. Шляхового, неодноразово критикований. Автори визнають об’єктивність завдань утвердження ідеї незалежності держави та історико-культурну значимість національних діячів, що боролися за незалежність України, встановлювали та розвивали українську культуру. Але жодне із етапів реалізації проекту не передбачає увічнення пам’яті таких діячів. Вірно зазначаючи, що увічненню заважає збереження старих радянських та імперських назв, фактично самі ж пропагують ідеї останніх, лише задекларувавши, але фактично не знайшовши на практиці “серединного шляху (між українськими та чужими колоніальними топонімами).

Тобто реалізація цього проекту на практиці означає збереження або повернення в місто України, яка бореться за незалежність проти агресії Росії, назв, принесених сюди в часи російської колонізації краю Єлисаветою-Катериною-Павлом Романовими. Концепція розроблялася у часи фактичної підконтрольності України, в т. ч. Кіровограда, Москві, коли там розроблялися плани відновлення Новоросії, в т. ч. її топонімікону. Але згаданий початковий конструктив (із подякою за нього авторам концепції) може бути збережений для сучасного консолідованого проекту, який враховує реалії – 2015 року Після розробки проекту, аналізу та оприлюднення можна буде провести громадське обговорення.
Хоча, напевне, назви можуть бути обрані й без чисельних концепцій.

Сергій ЗАБОЛОТНИЙ

G

Сподобалася стаття?

varto1
Реклама

Коментарі  

 
+1 # Сергій 09.04.2015, 08:55
Пропонована концепція захаращена навколо науковими термінами. Суть її полягає в одному - повернемо місту імперське їм'я, колоніальні назви вулиць, збережемо і вдосконалимо наше світле комуністичне минуле.
Наприклад, уточнимо, що Комуністичний не є проспектом, а то бульвар.
Назва Комуніс тичний бульвар авторів не засмутила.
Хотів би знати наукові регалії М. Тупчієнка, Л. Тупчієнко-Кадир ової та К. Шляхового.
Цитата
 
 
+2 # Віктор 09.04.2015, 08:46
Концепція М.Тупчієнка та К.Шляхового не нова, вони в черговий раз намагаються протягнути свою збанкрутілу концепцію, яка вже неодноразово була відкинута громадськістю міста.
Це не Концепція взагалі, тому що містить тільки один "єдино вірний" шлях, пряму вказівку - місто Єлизаветград.
Автори "Концепції …" відомі в місті як адепти "рускаго мира", наслідки запровадження "рускаго мира" чудово бачимо на прикладі Донбасу. Чи хочемо ми подібного для Кіровограду?
Цитата
 
 
+1 # Дмитро Сінченко 08.04.2015, 14:32
Все правильно, тільки моє прізвище пишеться через "і" 8)
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити