Який університет на Кіровоградщині найкращий? (РЕЙТИНГ)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1967

У Кіровограді презентували рейтинг вищих учбових закладів області. Організатором рейтингу є Кіровоградське обласне об'єднання організацій роботодавців.
Головна мета складання рейтингу, стверджують в організації, є те, що виші отримують можливість оцінити свою роботу з точки зору конкурентоспроможності своїх випускників на ринку праці та провести зміни, які дозволять її підвищити.

Рейтинг, розповідає Павло Штутман, голова правління Кіровоградського обласного об'єднання організацій роботодавців, укладали на основі вже існуючої розробленої системи управління якістю ISO 9001.
Як повідомила, Людмила Медведчук, директор по персоналу «Червоної зірки», в жодному навчальному закладі не перешкоджали роботі організації, надавали можливість перевірити відвідуваність студентів, рівень їх успішності.

Критеріями для складання рейтингу роботодавці визначили 7 аспектів навчального процесу: сума балів атестату та ЗНО, дисципліна відвідування студентами, термін підготовки бакалавра, термін підготовки магістра, відсоток студентів заочної форми, відсоток студентів, які навчаються на індивідуальному графіку.
Опитували укладачі рейтингу і роботодавці, які також оцінювали щодо якості спеціалістів, що випускають виші Кіровоградщини.

Для оцінювання обрали 6 вишів, однак рейтинг уклали лише для 5 навчальних закладів. Перше місце рейтингу зайняв КДПУ ім. В. Винниченка, друге - Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету, третє - КНТУ, четверте - Кіровоградський інститут приватного вищого навчального закладу "Університет сучасних знань".

Як зауважив Павло Штутман, під час дослідження було виявлено, що в університетах (це не стосується КДПУ) низька відвідуваність студентів та великий коефіцієнт студентів, які навчаються роками на індивідуальному графіку. Відтак рівень отриманих знань студентами не надто високий, через що роботодавці, беручи на роботу не настільки кваліфікованих працівників, у яких є потреба, мають збитки.

Самі ж керівники навчальних закладів скаржаться на те, що підготовка фахівців відбувається лише однобоко. Ефективнішим би було замовлення кадрів самими роботодавцями. Впливає на якість освіти і недоскональна матеріальна база вишів, показове реформування галузі освіти державою.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити