Кіровоградщина: 14 кращих студентів отримуватимуть стипендію від обласної влади

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 964

На черговому засіданні обласної комісії з питань призначення стипендії обласної державної адміністрації та обласної ради студентам вищих навчальних закладів, що відбулося під керівництвом заступника голови ОДА Сергія Коваленка, визначено чергових стипендіатів обласної влади за підсумками зимової сесії поточного року.

Матеріальне заохочення відмінників навчання у ВНЗ та технікумах і училищах запроваджено рішенням обласної ради від 20 квітня 2001 року № 244, з часом у нього були внесені певні корективи, визначено Положення про призначення цих стипендій, затверджене обласною радою у серпні 2011 року, до якого теж були внесені певні зміни у лютому 2013 року, і на основі цього документа, що визначає вимоги до претендента на отримання стипендії ОДА та обласної ради, члени обласної комісії за принципом рейтингового відбору визначають кращих із кращих.

Найголовніша умовакандидати на отримання фінансової підмоги від обласної влади (а дана стипендія, відповідно до Положення, є додатковою до основної стипендії, яка виплачується навчальним закладом) повинні бути відмінниками навчання і, окрім того, мати здобутки у конкурсах, змаганнях, олімпіадах, брати участь у науковій роботі та громадській діяльності, а також сумлінно виконувати обов’язки, покладені на студента статтею 55 Закону України "Про вищу освіту", що передбачає дотримання ним законів, статуту та правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу; виконання графіку навчального процесу та вимог навчального плану.

Заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Алла Олійник нагадала членам комісії, що згідно із затвердженим Положенням, щороку, за підсумками зимової та літньої сесій, призначається 14 таких стипендій: 7 – студентам вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації (це університети, інститути, академії) та 7 – студентам І-ІІ рівнів акредитації, які навчаються у технікумах, коледжах, училищах. За результатами рішень, прийнятих вченими та науковими радами вишів, які й затверджують претендентів від свого навчального закладу, до департаменту по першій позиції надійшли необхідні документи щодо 10 студентів, по другій позиції – щодо 8-ми. Враховуючи, що на Кіровоградщині навчається близько 30 тисяч студентів, це замала кількість. Хотілось би, щоб претендентів було більше, що сприяло б, відповідно, і потужнішій конкуренції.

Члени обласної комісії підтримали дану пропозицію, а також одностайно затвердили список кандидатів, пропонованих для призначення стипендії обласної державної адміністрації та обласної ради у лютому-червні нинішнього року.

Її отримуватимуть серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації Руслан Іщенко, Катерина Лузан, Артем Головатий, Артем Матях (Кіровоградський національний технічний університет), Аліна Логінова (Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка), Євгенія Горохова (Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету), Юлія Кузьмич (Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки ТОВ ВНЗ "Університету сучасних знань").

Серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації стипендіатами ОДА та облради стали Дар’я Панченко (Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права імені М.П.Сая), Марія Полячок (Кіровоградське музичне училище), Євгенія Чайкіна (Кіровоградський машинобудівний коледж КНТУ), Наталія Трохименко (комунальний ВНЗ "Олександрійський педагогічний коледж імені В.О.Сухомлинського"), Юлія Бондаренко, Анна Мамонтова (Кіровоградський медичний коледж імені Є.Й.Мухіна), Павло Котиш (Кіровоградський технікум механізації сільського господарства).

Розмір стипендій складає, відповідно, 400 та 300 гривень, їх фінансування здійснюється за рахунок обласного бюджету.

За матеріалами сайту Кіровоградської ОДА

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити