Кіровоград, Єлисаветград чи Златопіль? Думки з соціальних мереж

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 4583

Після того, як 9 квітня 254 депутати ВР проголосували "за" прийняття законопроекту № 2558, який засуджує комуністичний та нацистський режими та їх символіку, користувачі українських соціальних мереж запустили серію опитувань щодо перейменування міст, вулиць та інших об'єктів з радянською символікою.

www.gre4ka.info

Провели такий "електронний референдум" і в найбільшій группі в соцмережах, яка присвячена Кіровограду - "Кировоград ВКонтакте". На сьогодні в голосуванні вже взяли участь 1325 кіровоградців віком, переважно, від 18 до 55 років.

Більшість респондентів - 54,6% (723 голоси), на даний момент виступають проти перейменування Кіровограда. На другому місці за кількістю відданих голосів (29,4 %, 390 голосів)- перейменування нашого міста в Єлисаветград, за іменем Святої Єлисавети, хрещеної матері Ісуса Христа, яку вважають покровителькою нашого міста. Третє місце посіла назва Златопіль (7,8%, 104 голоси), яка походить від словосполучення "золоте поле", яке символізує багатства нашої землі і являэться нейтральною, не прив'язаної до жодного з режимів. Інші варіанти на сьогодні не набрали більше 3% голосів.

В коментарях до голосування, яких дописувачі групи залишили вже більше 150, пропонувалися інші назви нашого міста, які не звучали в опитуванні - Скіфськ, Бугогардівськ, Інгульськ та інші варіанти.

Якщо Президент України Петро Порошенко підпише резонансний законопроект, в чому не сумнівається переважна більшість експертів, перейменувати Кіровоград потрібно буде протягом найближчого року. Якщо місцева влада не зробить це за 6 місяців, то згідно закону, ключову роль у перейменуванні відіграватимуть міський голова(у нашому випадку В.О.), та облдержадміністрація.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
-1 # Анна Тиш 24.08.2015, 20:15
Ингульск хорошо рифмуется с "Рагульск". Я за Елисаветград!
Цитата
 
 
0 # Мамонт 21.04.2015, 01:11
4. Если 50%+1 (от списочного а не от пришедших) проголосовали "ЗА" то оплачивается остаток и вперед менять таблички и ..., а если нет то переименователь экономит 50%X денег.
5. в затраты должно быть внесено ВСЕ. Все затраты юр. и физ. лиц , городских и областных органов управления.

Захочет к примеру Штутман, Березкин или Табалов жить в Штутманске, Березкинске или Табаловске нет проблем.
Плати, убеждай, радуйся (если получится).
Время социализма (в смысле ШАРЫ ) прошло.
Из-за чужого свербежа я не должен тратить свое время и деньги , если я этого не желаю.
Цитата
 
 
-2 # Мамонт 21.04.2015, 01:10
Приходится признать, что ни одно из предложенных названий и близко не в состоянии конкурировать с имеющимся.
Предлагаю следующее.
Любой человек (партия) имеет право провести референдум в городе по его переименованию в свой вариант. Для этого он должен:
1. Подать соответствующее заявление в горисполком и оплатить работу организации которая посчитает сколько будет стоить переименование города (Х денег), проведение референдума по переименованию города (Y денег) и проведение дебатов, слушаний, эфиров ... (Z денег).
2 После оглашения суммы (X+Y+Z) жаждущий переименования перечисляет в комиссию по переименованию Z+30%Y денег и пошел процесс дебатов. 3 После окончания дебатов (если не пропало желание) жаждущий перемен перечисляет 70%Y+50%X. И проводится референдум.
Цитата
 
 
-5 # ко 20.04.2015, 19:51
[quote name="Andromey"]
Якщо тобі ввижаються вороги під ліжком, то це, безперечно, n-ний ступінь тверезості. Не треба тільки проектувати її на інших, щоб бува не викликати фахової зацікавленості психотерапевтів . Решта - у моєму попередньому пості: твій з'їзд з теми занадто очевидний, тому ПОВЕРТАЄМОСЯ до неї. Кіровоград необхідно переіменовувати , бо навіть більшовицькі ідоли нинішніх супротивників переіменувань самі перейменовували населені пункти більше, ніж будь-хто інший, причому як у своїй власній країні, так і у тимчасово підкорених іноземних державах. На "історичність" назв, про які вони зараз торочать, їм завжди було начхати, єдиною їх метою було помітити усе довкола своєю "запашною" червоною ідеологією, ніби шкідливі коти. А українським містам потрібні українські позаідеологічні назви - не ліві, не праві, не клерикальні і не атеїстичні. Наприклад, Златопіль для Кіровограда, Січеслав або Дніпро - для Дніпропетровськ а.
Цитата
 
 
+2 # Andromey 20.04.2015, 16:36
[quote name="ко"][[/quot

Заглянь під ліжко, може там теж комуніст чи москаль сидить! :lol: А то я бачу, друже, тобі скрізь вороги вбачаються!! 8)
Тобі звернули увагу на твою ж агресію, а ти людину проросійською назвав!! Щоб ти хотів знати, я росіян, (м'яко кажучи) не люблю, більше того порвав відносини з родичами в Криму після анексії, за їх проросійські погляди! А ти в усих ворогів вбачаеш! Тверезо дивись на ситуації!
Цитата
 
 
-4 # ко 20.04.2015, 16:18
Цитую Andromey:

Коли нашим чотирилапим друзям немає чого робити, вони відомо що собі ли... роблять. А коли нашим промосковським друзям немає чого заперечити по суті, вони починають чіплятися до слів, стилю, знаків перетину тощо, щоб відволікти увагу і "з'їхати з" теми. Мене завжди тішать такі відповіді: якщо опонентові немає чтого заперечити, значить, і він визнає, що я маю рацію. Дякую, я і сам це знаю.
Цитата
 
 
+3 # Andromey 20.04.2015, 16:07
Цитую ко:
[.... твоїми улюбленими більшовиками .....твої найулюбленіші з комуністів - російські - перейменували негайно. ......імперіалістична ти контро?!


Забагато агресії, КО!!!
Цитата
 
 
-2 # ко 20.04.2015, 15:49
Цитую DIM:
У нас половина населенных пунктов, рек названа в разное время разными оккупантами,)


Ну так тим більше необхідно їх негайно переіменувати! Назви мені бодай одну німецьку чи російську, не кажучи вже про більшовицьку, назву міста чи села у Польщі, Чехії, Словаччині. Їх там були сотні, наприклад у Нижній та Верхній Силезії, Померанії, Східній Прусії (нині - це Вармія і Мазури та Калінінградська область Росії) чи Західній Галичині (із центром у Кракові). Вони давно перейменовані УСІ БЕЗ ВИНЯТКУ! Особливо швидко перейменування здійснено твоїми улюбленими більшовиками після повернення Польщі західних і північних земель по закінченні ІІ світової війни. Та й Кенігсберг і всі довколишні населені пункти твої найулюбленіші з комуністів - російські - перейменували негайно. Хоча всі німецькі назви там були історичні, з дня заснування населених пунктів, а ніяк не гітлерівські! Ти що, проти передового досвіду російських комуністів, імперіалістична ти контро?!
Цитата
 
 
+1 # DIM 20.04.2015, 15:08
"якби назва міста пішла від назви фортеці, то місто мало б назву так як зазначив ВoЛЯ - Святоєлисаветгр ад" або " Єлисаветисвятоград".
А Николаев тогда должен называться Святониколаевс, Николаяясвятск или Санкт- Николаев? Та даже если в честь императрицы - какая уже разница? У нас половина населенных пунктов, рек названа в разное время разными оккупантами, начинаяя от татар. "Шашлык" и тот нам оккупанты дали, и че теперь отказаться от него? Ди имя Виктор как-то не по-украински звучит. Ану марш в паспортный стол и чтоб завтра был Тарасом или Омельком)
Цитата
 
 
+7 # Andromey 20.04.2015, 09:51
Цитую Пі Хто:
єлізавєта-то ватна цариця-читайте вікіпедію!

Те що ви сказали, називається підміна понять! Можна сказати і так: - "Єлизавета це ж:
1) Свята́ Єлисаве́та, також Пра́ведна Єлисаве́та (дослівно «та котра шанує Бога», «заклинаюча Богом») — біблійна постать, мати Івана Хрестителя, дружина священика Захарія.
2) Єлизаве́та Яросла́вна — донька Ярослава Мудрого, віддана 1045 року за норвезького князя Ґаральда Сміливого и королева Норвегии.
3) Єлизаве́та I — королева Англії та Ірландії між 1558 та 1603 роками, відома також як королева-дівиця , Глоріана та Добра королева Бесс.
4) Єлизаве́та ІІ (Елізабет Александра Мері Віндзор) — королева і голова держави Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
.......
Читайте вікіпедію.
Цитата
 
 
+8 # Віктор 19.04.2015, 19:16
Серед тих хто проголосував дуже багато не кіровоградців, та й взагалі там в основному підлітки, молодь, які на вибори і не дуже то й ходять.
І правий "ко" щодо репрезентативно сті опитувань у російських соцмережах.
Сергій_ не треба брехати, якби назва міста пішла від назви фортеці, то місто мало б назву так як зазначив ВoЛЯ - Святоєлисаветгр ад" або " Єлисаветисвятог рад".
Цитата
 
 
-6 # Сергій_ 19.04.2015, 15:02
Если у кого-то комплексы неполноценности , то с переименованием города они не исчезнут. Специально для Алены- "Элисаветград" - это не имперское слово (царица тут не причем). Крепость на валах была названа в честь СВЯТОЙ ЕЛИЗАВЕТЫ. Затем образовался вокруг крепости город, который и унаследовал это имя. Однако город в основном расстроился в 60 - 80 гг. Например жилмасивы: Беляева, Жадова, Попова, мосты через Ингул. Реставрация центральной части города.
Поэтому переименование города это глупость и отказ от части СВОЕЙ истории. Слава богу более 50% людей по соцопросу "Кировоград в контакте" это понимают. Я думаю, что тот кто честно всю жизнь проработал на благо города не в восторге, что его родной Кировоград по желанию людей с какими-то комплексами переименуют в "Нью Васюки".
Цитата
 
 
+5 # Дмитро Сінченко 19.04.2015, 13:03
Не вводьте в оману читачів. Міські голови та голови держадміністрац ій зможуть перейменувати виключно вулиці і інші топоніми в середині населених пунктів. Самі населені пункти мають право перейменовувати виключно нардепи.
Цитата
 
 
0 # Алена 19.04.2015, 10:02
Златопіль!!!!
Имперское название "елисаветград" - комплекс национальной неполноценности , провинциализма и колхозной совковости...од новременно... Мама рассказывала, как в усср многие "полицаи" непременно хотели быть русскими.... История повторяется.... Это они же и их последыши - имперские полицаи...
Цитата
 
 
0 # Сергій_ 18.04.2015, 17:23
Кіровоград перейменовувати не варто. А назва "Златопіль" це не від вигаданого "словосполученн я", а від назви населенного пункту, котрий знаходився на території нашої області. Наш земляк Винниченко, що народився в Єлисаветграді навчався свого часу в Златопольській гімназії. Соромно не знати історію рідного краю автору статті.
Цитата
 
 
+3 # ко 18.04.2015, 15:06
Опитування у російських соцмережах мають нульову репрезентативні сть. Я взагалі ніколи у них не реєструвався і не збираюся. До того ж знаю масу людей, що взагалі не реєструються у соцмережах, щоб не марнувати у них часу, або були зареєстровані, а зараз закрили свої екаунти. Причому всі ці люди щодня працюють з комп'ютером і інтернетом, тут не йдеться про якийсь "темний люд".
Цитата
 
 
-5 # ко 18.04.2015, 15:01
Для того, щоб ці опитування мали прямий вплив на реальність, необхідний закон про місцеві референдуми, якого немає. А у нинішній ситуації міська влада може лише скерувати до Верховної Ради подання про перейменування міста на таку-то назву (вказати варіант). А Верховна Рада МОЖЕ взяти це звернення до уваги при голосуванні. А може і не взяти. Сподіваюся, імперські назви, так само недоречні, як і більшовицькі, через Верховну Раду не пройдуть. А оптимальною назвою є Златопіль. У приведеному у статті опитуванні одну з назв узагалі подано з помилками: мало б бути Новокозачин, а не Новокозачинськ.
Цитата
 
 
+9 # Юрій 18.04.2015, 14:49
Треба обов'язково Кіровоград перейменовувати на Єлисаветград! Он і рупор Кремля Дмітрій Кісєльов нас до цього закликає. Це ж яке щастя нам від русского мира буде!
Можна буде і Путіна запросити на перейменування українського міста іменем російської цариці. А далі треба йому всі царські назви вулиць і провулків повернути, бо навіщо оте все якесь простацьке українське (воно хоч і рідне, та хочеться ж хранцузького, себто в нашому випадку -- рассєйскага). Треба саме царськоросійськ е, щоб Путін не ображався разом зі Шляховим, Тупчієнком й іншими земляками, що відкрили нам очі: не буде цариці, то й не буде щастя в нашому краї!
Тож тільки Єлисаветград! І бажано під переменовуання хомутів тисяч із 250 накупити, щоб кожному містянинові в це ярмо московське впрягтися.
Цитата
 
 
+3 # Олег Грин 18.04.2015, 12:21
Нашим дармоедам - депутатам нечем больше заняться? Всё в Кировограде ОК? На все идут, только бы украсть и не работать.
Цитата
 
 
+6 # Михайло Б. 18.04.2015, 12:04
Редакції було би не зайве прочитати сам Закон перед тим, як писати такі новини. Місцеве влада в Україні не має права перейменовувати населені пункти. Це може робити тільки Верховна Рада .
Цитата
 
 
-8 # ВoЛЯ 18.04.2015, 10:07
Чому б не змінити назву "Кіровоград" на "Святоєлисаветг рад" або " Єлисаветисвятог рад"?
Цитата
 
 
+5 # Пі Хто 18.04.2015, 10:05
єлізавєта-то ватна цариця-читайте вікіпедію!
Цитата
 
 
+5 # Іван Телесик 18.04.2015, 09:58
Більшість голосувала розумно.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити