Історія з життя кіровоградця: про халатність і погрози у перинатальному центрі (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 11487

До редакції «Гречки» звернувся Олександр Пустовий (дружина Аліна Мержиєвська), житель Кіровограда, який нещодавно ледь не втратив дружину і двох дітей. Чоловік розповів власну історію про лікарську халатність і водночас про медиків, які попри все вірні клятві Гіппократа.

 

Колишній військовослужбовець Сашко з дружиною Аліною, як і багато українських родин, дуже хотіли дітей, проте змушені були чекати на малюків цілих 8 років.

Природної вагітності пара так і не дочекалась. Кілька років вони, їх батьки і найближчі родичі, працювали на те, щоб зробити штучне запліднення. Це було складно і морально, і матеріально.

Аліні, дружині Олександра, вживили одразу дві запліднені яйцеклітини, аби збільшити шанси на успішну вагітність.

- Весь період вагітності за Аліною спостерігали лікар районної лікарні  Олена Григорівна. На честь неї я назвав одну із доньок. Як же вони нам допомогли, - згадує Сашко.

Після ЕКО (екстракорпорального запліднення), зважаючи на вік майбутньої мами, якій за кілька днів виповниться 41-рік, і тромбофлебіт, за медичними показаннями родина отримала направлення до перинатального центру у Кіровограді. Майбутньою породіллею займалась заввіділення невиношування Валентина Сорочан.

Вагітна почувала себе зле, але, за словами Олександра, на проблеми не зважали, не обслідували, а списували погане самопочуття на вагітність.

На 32 тижні вагітності в Аліни були всі показання для кесаревого розтину. Появи малюків чекали з дня на день.

- Оскільки діти недоношені і з невеликою вагою, мамі необхідно в таких випадках вколоти препарат для того, щоб легені у немовлят розкрились. Такого уколу не зробили, поклавшись на долю. Хоча ми придбали ліки (у нас же безкоштовна медицина, тому ліки ми купуємо самі),Аліні не вкололи препарат, який мав сприяти тому, аби в діток розкрились легені. Такий засіб колеться в три етапи і через кров доходить до діток. Його вкололи нам за 2 години до кесаревого. А щоб ліки з кров’ю мами дійшли і засвоївся у дітей треба 7-12 годин. Тобто вкололи його дарма. Чому не вкололи препарат раніше? Тому, що лікар не написала призначення, а медсестра без призначення не має права колоти ліки. Знаєте, що на це мені сказала лікарка? «А чого ти мені не подзвонив?» . Я не зобов’язаний дзвонити і слідкувати за діями заввідділення. Після народження діти потрапляють в реанімацію, під маску. Якби вага дітей виявилась меншою, без цих уколів ми би їх втратили, – розповідає Олександр.

Проте, небезпека загрожувала не лише малятам, а і їх мамі.

- Перед заплідненням ми робили ЕХО серця – все було гаразд. Якби були якісь проблеми, нам би просто не зробили запліднення. На 16 тижні вагітності у дружини починається задишка. На 20 тижні починаються набряки. Руки і ноги стали в три рази товстіші, почали німіти пальці. З 20-ого тижня Аліна спала напівсидячи. Ми били в дзвони, бо ж набрякати людина починає або через проблеми з нирками, або через проблеми з серцем. Але тут на це увагу ніхто не звернув, сказали що це нормально. На збереженні в перинатальному центрі ми пробули не один місяць, – розповідає Олександр. - А в результаті, через халатність лікарки я ледь не втратив від одного до трьох членів сім’ї.

Коли жінка після пологів поступово почала відходити від наркозу, то нічого підозрілого не помітили, ніби і набряклість почала стухати і все проходило благополучно. Але на вечір п’ятниці четвертого дня Аліни стало гірше.

- А наш лікар відправилась на гробки. І з п’ятниці на суботу нікому до нас не було діла, з суботи на неділю те саме. В неділю ввечері забив на сполох черговий лікар і сказав, що терміново треба робити знімки, бо можливо в легенях вода. В понеділок на зміну заступила акушер, яка швидко побігла до анестезіолога Анатолія Бондаря, який і врятував мою дружину. Він кинувся на допомогу тоді, коли нікому до нас не було діла. Дякую йому і всьому відділенню анестезіологів.

Знімки показали, що в одній легені 250мл рідини, а в іншій - 350. Тоді на УЗД серця кардіолог Синиця (як я вдячний, що цей лікар є, що він на своєму місці), побачив, що крім набряку легень у Аліни ще і набряк серця. І як результат діагноз кардіоміопатія ( ураження серцевого м'язу нез'ясованої етіології – авт.). Тобто, фактично інвалідність по серцю ми отримали або під час вагітності, або за ці дні після пологів, - каже Сашко.

Проте, тепер вже батько двох дівчаток Анни і Олени, не лише скаржиться, а й щиро дякує лікарям, які виявились небайдужими, врятували його кохану і продовжують стежити за її станом.

- Як так можна з людиною? У мене батько ветеринар. Якби він так ставився до тварин як Сорочан до пацієнтів, то в нього був би один падіж. Благо те, що у перинатальному центрі дуже багато спеціалістів, які на своєму місці. Вони мені підняли жінку. Вже на ранок, після постановки діагнозу і початку лікування вона знов змогла спати на спині. Це після 15 тижнів, коли ми говорили про проблему, а нам казали, що це нормально, що вона не може лежачи дихати. Велике спасибі і медсестрам. Вони насправді людяні. І з дітками допомагали, у той час коли я бігав між Інною і малятами, яких треба було годувати, та поїздками в аптеки всього міста. За 9 днів у перинатальному центрі я витратив дві річні зарплати бюджетника. Мені допомагає і військова частина, і волонтери ліками. Грошей у мене вже просто не залишилось. Бо у перинатальному центрі не лише немає безкоштовних препаратів та засобів для новонароджених, їх і на території обласної лікарні купити ніде.

Олександр переконує, був дуже пригнічений, але не планував ні на кого жалітись, поки йому не стали погрожувати.

- Я просто не хотів бачити Валентину Степанівну . Я пережив момент, коли прощався з дружиною, яка просила мене не покидати малюків і старшу доньку. Був у жахливому стані. До мене тоді прийшла психолог Оксана Володимирівна і запропонувала поговорити. Спитала чи планую я скаржитись. Я не планував. Як лікарю, розповів їй все за що переживав. Я сказав, що риба гниє з голови і що, можливо, таку гнилу голову пора відкрутити, щоб на її місці виросла нова більш світла і професійна.І що якщо лікар Сорочан тут з 1984 року, то вона затрималась. На що психолог мені відповіла: «Не така вона вже і погана, он в моєї мами пологи приймала, бачите, я жива-здорова».

Як виявилось, що і про лікарську таємницю мови не йшло. Психолог переказала всю розмову Валентині Степанівні, яка заявила, що у випадку, якщо я жалітимусь на неї, вона заявить в міліцію, що я їй погрожував, а психолог засвідчить, - розповідає Олександр.

Нахабство і відсутність хоча би переживання за те, що пацієнт ледь не загинув через неуважність зачепило Олександра настільки, що змовчати він не міг, того і зустрівся з журналістами.

Зараз діти і дружина Олександра продовжують лікування в перинатальному центрі і сподіваються на краще, адже тепер довіряють медикам, які їх лікують.

«Гречка» готова надати можливість представникам перинатального центру надати свій коментар щодо ситуації, що склалась.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+22 # Алина 02.05.2015, 16:46
К сожалению, только среди моих знакомых это третий случай катастрофическо й халатности в данном мед.учреждении, и два из них за последний год. Я не знаю,чего не хватает руководству Кировоградского перинатального центра- кадров , финансирования или просто совести и человечности, но то, что с этим надо что-то делать-100%.
Цитата
 
 
+23 # Михаил1976 30.04.2015, 20:06
Цитую Стёпа:
А я смотрю, тут только фанаты пустового пишут гадости про сорочан. Опять же - все кто Сашу знают, в курсе что это за тир и какой длинны у него язык

Было бы очень интересно узнать мнение этого "cтепы", если бы он лично столкнулся с этой ситуацией сам лично и лицом к лицу, и язычек бы наверное свой прикусил, и пострадавших грязью не поливал. Дай Вам Бог счастья каждому, того какого Вы заслуживаете!!!
Цитата
 
 
-30 # Стёпа 30.04.2015, 09:45
А я смотрю, тут только фанаты пустового пишут гадости про сорочан. Опять же - все кто Сашу знают, в курсе что это за тир и какой длинны у него язык
Цитата
 
 
+33 # Михаил1976 29.04.2015, 13:26
Судя по коментариям, здесь пишут только поклонники Сорочан, не видно ни одного примера (которых не очень и мало) кто пострадал от её рук ... а это и вывернутые ручки деток, и поломанные, да и результаты были разные. У меня сестра работает в обл.больнице - эта история реальная, а не вымышленная. Очень интересно как отреагирует на это вышестоящее руководство. Наверное, останутся безнаказанными. .. а психологу вообще необходимо задуматься о поиске другой работы, если она не профессионал, а "баба базарная".
Цитата
 
 
-26 # Стёпа 28.04.2015, 15:41
Сорочан отличный доктор, пол города родилось при ней, а те кто знают Сашу - прекрасно понимают что это за человек и насколько правдива статья
Цитата
 
 
-13 # Жанна 27.04.2015, 21:55
5363 5426 0081 3258 было вновь поверить врачам,но у нас получилось и все благодаря Сарочан Валентине Степановне,я ей благодарно по сей день,я её не оправдываю,наша Людмила Павловна,по вине которой погиб наш первый сыночек,тоже многим помогла испытать материнство,а вот снами получилось вот так,и девочка лежала со мной в одной палате,родила двоих деток,тоже недоношенные,с проблемами,но все слава Богу хорошо,вообщем я это к чему,пусть разбираются комиссии,потому что в таких случаях всегда две правды,а Алиночке и её дочуркам желаю скорейшего выздоровления
Цитата
 
 
0 # Анжелика Радченко 26.12.2015, 12:09
А я например не знаю этого Сашу но в своё время этот врач(САРОЧАН ВАЛЕНТИНА СТЕПАНОВНА) от бога спас не только меня но и моего ребенка.Благода рить буду ей сколько буду жить да и лежала я у нее в отделении 6 месяцев и за это время я слышала только отличные отзывы.А Эту статью я прочитала три раза и очень много не совпадений.МОГУ СКАЗАТЬ ОДНО БОГ ВСЕ ВИДИТ А ВАЛЕНТИНЕ СТЕПАНОВНЕ ХОЧУ СКАЗАТЬ ОГРОМНОЕ СПАСИБО ЗА ТУ ПОМОЩЬ И ПОДДЕРЖКУ КОТОРУЮ ОНА ДАЛА МНЕ И МННОГИМ ЖЕНЩИНАМ
Цитата
 
 
-2 # Жанна 27.04.2015, 21:54
Хочу поделиться своей историей
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити