Кредитний рейтинг "Кіровоградобленерго" знизився

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1103

РА IBI-Рейтинг оновило кредитні рейтинги ПАТ «Кіровоградобленерго» та його облігацій, передає сайт Cbonds.

Зниження кредитних рейтингів обумовлене зростанням боргового навантаження Емітента до високого рівня внаслідок переоцінки зобов'язань по валютному банківському кредиту в умовах істотної девальвації гривні. Значні негативні курсові різниці також зумовили збитковість діяльності ПАТ «Кіровоградобленерго» за підсумками 2014 року, незважаючи на збільшення обсягу чистого доходу в результаті підвищення тарифів.

Одним з акціонерів Емітента залишається VS Energy International NV (Нідерланди). Звична монополія ПАТ «Кіровоградобленерго» з постачання та передачі електроенергії в Кіровоградській області забезпечує стабільність його збуту. За підсумками 2014 року, підприємство збільшило обсяги поставок електроенергії власним споживачам на 0,3%. Зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: зростання фінансових результатів при одночасному поліпшенні показників ефективності діяльності та зниження залежності від зовнішніх джерел фінансування, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: невиконання боргових зобов'язань, значне зростання боргового навантаження, істотне зниження рівня розрахунків споживачів при підвищенні тарифів на електроенергію, погіршення політичної та загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «Кіровоградобленерго», в тому числі : Фінансова звітність за 2012-2014 рр, довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити