Суспільство

У Знам’янці «прописали» нащадків Шевченка

. 1310

www.gre4ka.com.ua

 

23 травня 2011 року в м. Знам’янці відбулося відкриття меморіальної дошки Катерині та Антоніні Красицьким – нащадкам Тараса Шевченка. На це (за ініціативи директора музею «Кобзарева світлиця» Тетяни Кулик) збирали кошти «всім світом», зокрема на встановлення пам’ятного знаку пішли кошти, отримані від березневого концерту гурту «Вій» у Кіровограді.

У кінці XIX століття у Знам’янці оселились нащадки старшої сестри Тараса Шевченка - Катерини (Катерина Красицька та її дочка Антоніна). Саме вони зібрали унікальні речі, пов’язані з поетом, і створили у своєму приватному помешканні музей „Кобзарева світлиця”. Він став відомим не тільки в області, а й далеко поза її межами. Протягом перших 15 років існування експозицію відвідали близько 22-х тисяч гостей.

 

www.gre4ka.info

Нині „Кобзарева світлиця” є єдиним в області шевченківським музеєм, який має унікальні матеріали історичного та літературознавчого характеру і ґрунтовні матеріали генеалогії Красицьких. Його експонати – предмет захоплення шевченкознавців з усієї України. Цього року святкуємо ювілей музею – 50 років.

На жаль, пам’ятники на могилах матері та дочки Красицьких зруйновано, та й на будинку, у якому жили Красицькі (вулиця Жовтнева, 33), до останнього часу нічого не нагадувало про Шевченкових нащадків.

 

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Фото: Володимир Дурнов, Зоя Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама