Чому кіровоградські діти-інваліди не отримують належної допомоги?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 788

Майже рік тому у місті помпезно відкрили Центр реабілітації для дітей інвалідів. Заклад спрямований на розвиток та корегування порушень дитини - інваліда, навчання її основним соціальним побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення умов для інтеграції у суспільстві. Проте, за рік роботи, батьки дітей з особливими потребами розчаровані в роботі закладу.

Керівник громадської організації дітей-інвалідів та інвалідів «Серце Матері», Людмила Шукрута розповідає:
- Ми хотіли, щоб центр був денного перебування для тяжкохворих діток з ДЦП, дітки з аутизмом – це найскладніша нозологія. Ці дітки відкинуті суспільством. Вони не можуть відвідувати ні садок, ні школу. І хотілось би заклад саме для них. Але, на жаль, в нашій державі не вистачає коштів. При потребі у 56 дітей, заклад відвідують 24, а з названими патологіями - 4. Решта не відвідує бо немає умов – харчування, приміщення, адже ще тривають ремонтні роботи. А ще немає ініціативи у директора, найбільше залежить саме від нього. Зараз ми співпрацюємо, але хотілось би тіснішої співпраці.

 

- Дитина в мене ходить у центр двічі на тиждень у вівторок і четвер з 8 до 12, без обіду. Сказали, така от ситуація, в них нічого немає. Чесно кажучи, я вже не пам’ятаю чим вони мотивували, що можуть приймати нас лише двічі на тиждень, бо ми вже з вересня не ходимо. Немає ніяких 24 дітей. Половина там формально, на папері. В групі моєї доньки 3-4 дитини від сили. 
Ми писали листи і до міського голови, і до зама міського голови Сергія Дячука, до голова Кіровської райради Олександра Рацула, і з’явились матеріали в пресі. Маємо офіційну відповідь, де нас запевняли, що з нового року центр буде працювати щодня і повний день. Тобто, працюватиме як звичайний садок, як ми і хотіли. Але от дати не вказали.
Зараз ми на нараді почули, що грошей немає, – ділиться Оксана Ларченко, мама дитини - аутиста. В зв’язку з відсутністю щоденного і повного функціонування центру жінка може працювати лише з 8.00 до 12.00, на півставки, адже в інший час їй немає з ким залишити дитину.
Анна Заботкіна, директор Центру, в свою чергу виправдовується недостатнім фінансування і недосконалим законодавством:
- Щодо відвідування двічі на тиждень, тут мова може йти про дитину, яка півроку відвідувала центр щоденно і їй подовжили термін перебування. Адже дитина може перебувати у центрі всього 6 місяців на рік. Це не наша примха чи вигадка – це визначено чинним законодавством. Зокрема Закон України про реабілітацію.
У 2013 році мають бути проведені зміни до нормативно-законодавчої бази з приводу реабілітації і там теж обговорювалось питання з приводу подовження терміну реабілітації.
Щодо щоденної роботи центру, директор обіцяє таки добиватись додаткового фінансування.
- Наша проблема, перш за все, це матеріально-технічна база. Немає сенсорної кімнати, елементарного реабілітаційного обладнання бракує спеціалізованих меблів – це все дорого коштує. Діти добираються до центру самостійно, немає підвезення – ми також намагались цього добитись у 2013. - пояснює директорка.
На засіданні Ради у справах людей з особливими, що відбулося наприкінці минулого року, Анна Заботкіна повідомила:
- Ми не відмовляємо жодній дитині. Якщо дитині важко перебувати в колі інших тривалий час, то вони приходять у консультаційні пункти і за індивідуальним графіком короткотривало перебувають. Функціонує центр не на повну потужність через обмежене фінансове забезпечення.
Як виявилось, найбільше нарікань на відсутність харчування. Ідея вирішення цієї проблеми пролунала на самій нараді – є можливість готувати приготування обідів та сніданків у школі, яка знаходиться неподалік. Але чи візьметься хтось за вирішення цієї та інших потреб у 2013 році, це ще вилами по воді писано.
Галина Пастух, заступних голови Кіровоградської ОДА, яка головувала на засіданні Ради, розкритикувала роботу центру, наголосивши, що його робота зводиться лише до використання державної субвенції, - «А толку для дітей ніякого»…

Марта Луцька

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити