У Кіровограді викладачі наживаються на студентах-мільйонерах?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1672

Зима. У всіх людей ця пора року асоціюється зі снігом, Новорічними світами, та очікуванням чогось нового і приємного. Проте є категорія людей, яким початок зими приносить не лише позитивні емоції, але й певний клопіт і стрес — це студенти.

Зимова сесія. Ця «гаряча» пора перший життєвих випробувань зазвичай супроводжується нервовою біганиною за конспектами лекцій, дочитуючи, згадуючи та намагаючись зробити все вчасно. Цьогорічна сесія не мала ні чим відрізнятись, якби не одне «але».

 У звичний перебіг подій втрутилась велика політика. Ви можете спитати, яким чином поєднані вибори до Верховної Ради України і будні рядового студента. Проте зв’язок досить тісний.

 В студентські роки мені, як і будь кому в наш нелегкий час, доводилось мати справу із такими явищами як хабарі за залік чи за екзамен. Не буду зупинятися на питанні моральності цього явища, адже для його викорінення потрібні роки. Проте, цьогоріч питання хабарництва у ВНЗ постало особливо гостро, і торкнулося навіть тих студентів, які не мають проблем із навчанням. А причиною всьому — бажання викладачів додатково наживитися.

Під час виборчої кампанії більшість політичних сил охоче співпрацювали долучали до своєї роботи саме молодь (роздача листівок, участь в акціях і мітингах). При цьому слід відмітити, що більшість студентів співпрацювали із політичними силами, виходячи із власних політичних переконань. Відповідно зиск від такої співпраці був для обох сторін. Партії отримали дієвих активістів, а молодь — компенсацію затраченого часу та можливість самореалізації. Вибори пройшли, кожен отримав те що хотів. Але тут починається найцікавіше…

Викладачі ВНЗ починають масово вимагати хабарі, ставлячи подекуди ультимативні вимоги: або плати або відрахуємо, позбавляючи студента можливості здати сесію самостійно.

Поспілкувавшись зі студентством закладу, я відмітив один принциповий факт — поміж викладачів ходять чутки про «студентів-міліонерів», тобто таких, що за час передвиборчої кампанії заробили серйозні гроші, яких подекуди вистачить навіть на придбання автомобілю чи невеликої квартири. Не зважаючи не те, що студентство є спільнотою, що легко пристосовується до різних умов, але факт вимагання грошей навіть за пропуск одного заняття, викликає неабияке обурення.

Якщо раніше цим в основному грішили викладачі технічного вузу (вже пробачте, проте цей факт загальновідомий, не вказую на когось конкретно), то цього року, на мою думку флагманами стали вже деякі викладачі педагогічного інституту.

Європейська система освіти, до якої ми активно прагнемо, закликає виші із розумінням ставиться до студентів, які поєднують навчання із роботою. Проте вимагання грошей викладачами Кіровоградських ВНЗ, яке часто має місце, стало поперек горла навіть студентам, які хочуть і здатні навчатись самостійно, деякі викладачі не дають їм такої можливості.

Максим Гармаш

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # ser 16.02.2013, 17:39
Все це відомо, і вже стало нормою нашого життя, але чи не самі студенти та їх батьки привчили викладачів до цього, а апетит як звісно розгорається. В тому ж Пед.Університет і є ліцей, де за пристойний атестат про середню освіту "просять" - 2000грн. Навіть в школах, і це теж відомо - достойна оцінка в атестаті коштує від 200 грн. Куди ж ми рухаємось? Це дуже серйлзна тема для журналістів.
Цитата
 
 
-1 # snaiper 10.01.2013, 18:33
Ну и как общество будет относиться к т.н. "яйцеголовым",п осле обнародования такого материала?..Как мы будем оценивать нашу т.н. элиту?Ведь понятно:любой,п одчёркиваю,любо й чиновник -наследничек,мо жет запросто купить диплом.значит имеет знания на уровне питекантропа.Со ответственно себя ведёт на службе,а то.что он попадёт в органы власти,сомневат ься не приходится,папи к или мамик позаботятся..По этому,на следующих выборах не допускать к власти сыночков-доць представителей нынешней власти-задача №1!Потому как сами они тупы,гнилы и бессовестны,вид им это по результатам их деятельности.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити