Львівську Національну оперу виженуть на донбаський фронт?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1146

У Національному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької нині превалюють панічні настрої. Львівські райвійськкомати засипали повістками творчий склад знаменитого на всю Європу закладу мистецтв. Серед «запрошених на службу Батьківщині» - артисти оркестру, хору, провідні солісти опери та провідні солісти балету. Мобілізувати мають намір також заслужених артистів і навіть народного артиста України!

«Для нас, артистів театру, деякою мірою незрозумілий масовий забір висококласних кадрів, - волають про допомогу творчі працівники. - Ми підкреслюємо: повальна мобілізація призведе до зникнення з афіші певних найменувань вистав. Вона може взагалі зірвати роботу театру!».

Військкоматівським клеркам намагаються «на пальцях» пояснити: підготовка висококваліфікованих кадрів - оркестрантів, солістів опери та солістів балету - займає від 12 до 16 років безперервного навчання в навчальних закладах, плюс довгі роки роботи безпосередньо в театрі задля підтримки свого творчого рівня.

«У балет театру повістки прийшли одразу чотирьом провідним танцюристам з семи (серед яких народний артист України), притому що в усій Україні виконавців такого рівня - не більше двох десятків людей», - йдеться у зверненні, поширеному у Facebook.

Як відомо, нещодавно Верховною Радою був прийнятий закон про воєнний стан. Проте він не вводився ані в бунтівних регіонах українського Донбасу, ні в Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях, які кордонять з Луганщиною та Донеччиною.

У львівських театральних діячів закралася крамольна думка: може, комусь вже дуже кортить знищити під корінь багатющі академічні творчі традиції, які століттями формувалися на Західній Україні.

«Цікаво: скільки синів депутатів Верховної Ради і чиновників найвищого рангу призвали до Збройних сил України? - риторично запитують працівники Львівської опери. - Схоже, наша влада здатна лише відправляти в АТО одних артистів - і паралельно встановлювати смертельні для більшості населення тарифи на комунальні послуги.

Ми дуже сподіваємося на те, що це звернення прочитають люди з головою. Для відродження України потрібен мир!».

За інформацією «Гречки», в аналогічній ситуації опинилися колективи Тернопільського академічного обласного драматичного театру імені Тараса Шевченка та Тернопільської обласної філармонії. Вся надія на медичну комісію. Частина тернополян, які блискуче виглядають на сцені, за висновками лікарів є непридатні для несення стройової служби у Війську.

У кожному з західноукраїнських вузів повістки вручені приблизно ста представникам професорсько-викладацького складу.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити