Підприємець не може замінити аварійні труби в Кіровограді, бо міська влада блокує видачу дозволів? (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1393

Вже 8 років триває конфлікт навколо торгівельних павільйонів, що встановили біля Критого ринку на вулиці 50 років Жовтня. Галасливі зустрічі нібито припинились - павільйони вже працюють, намети і досі стоять. Страждають від торгівлі лише мешканці будинків, що по вул. 50 років Жовтня 23/24, 25, комунікації яких проходять якраз під наметами та торгівельними павільйонами. Власниця останніх Наталя Рибалкіна запевняє, готова водомережі перенести, та міська влада заважає.

 

"Неодноразово протягом декількох років, я намагаюсь -здійснити виконання наданих мені технічних умов, але кожен раз наштовхуюсь на перепони з боку міської влади. Востаннє 21.01.2015 року я отримала листа від генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» в якому зазначено, що з метою недопущення аварійних ситуацій у майбутньому, від мене вимагається негайно виконати технічні умови, видані 04.01.2015 року. Після чого між мною та керівництвом ОКВП «Дніпро-Кіровоград» було проведено відповідні консультації та досягнуто згоди на виконання зазначених робіт, які згідно з графіку, узгодженого нами, повинні були розпочатися 18 травня 2015 року.

08 травня 2015 року мною було отримано дозвіл спецінспекції на проведення земляних робіт, пов'язаних з перенесенням ділянки існуючого водопроводу на тротуарній частині по вулиці 50 років Жовтня напроти будинків № 23/34 та № 25 у місті Кіровограді. Але в котрий раз секретар Кіровоградської міської ради Іван Марковський, використовуючи своє службове становище здійснив тиск на керівництво Спеціалізованої інспекції Кіровоградської міської ради, після чого 12 травня 2015 року даний дозвіл було незаконно скасовано без будь-яких підстав та з порушенням", - пише у заяві до головного прокурора Кіровоградської області Наталя Рибалкіна.

Підприємець розповідає, що двічі писала заяву начальнику міської спецінспекції, але там знаходять найдурніші причини не давати його.

"Як Марковський дізнався, що я прошу дозволу на проведення земляних робіт, він дав вказівку заступнику начальника спецінспекції Брюховецькому вигадувати будь-яку причину, щоб не дати мені почати роботу. Спочатку, навіть не розглянувши мою заяву на комісії, Брюховецький мені заявив, що я неправильно написала заяву. Відписав, що те, на що я прошу дозвіл, не належить до категорії земляних робіт. Вдруге я переписала заяву і в спецінспекції мені відповіли, що роботи по перенесенню водопроводу може робити тільки те підприємство, яке його обслуговує, тобто ОКВП "Дніпро-Кіровоград". На підприємстві мені пояснюють, що я є замовником цих робіт, а вони лише є в даному випадку підрядною організацією, оскільки ці роботи для водоканала є не запланованими. З Марковським говорити неможливо. Він мене відправляє з'ясовувати стосунки з палаточниками, які торгують на тротуарі і не сплачують у бюджет ні копійки", - розповідає підприємець.

Тим часом ОКВП "Дніпро-Кіровоград" б'є на сполох. Останній порив труб на великодні свята, через який жителі багатоповерхівки три дні сиділи без водопостачання, показав - мережі необхідно змінювати терміново, аби у подальшому уникнути аварій.

"З метою недопущення аварійних ситуацій у майбутньому, вимагаємо негайно усунути перешкоди в користуванні майном "ОКВП "Дніпро-Кіровоград", а саме забезпечити доступ до водопровідних мереж, що розташовані під торгівельними павільйонами за адресою: м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 23/34, 25 та виконати технічні умови видані вам 04.01.2013р. У випадку невиконання законних вимог, ОКВП "Дніпро-Кіровоград" будемо змушені звернутись до Господарського суду Кіровоградської області", - пише ОКВП "Дніпро-Кіровоград" у листі до приватного підприємця.

Наталя Рибалкіна зауважує, з водоканалом дійшли усіх домовленостей: як тільки буде отримано дозвіл на проведення земляних робіт, працівники водоканалу можуть приступати до розриття та заміни труб. Тим паче, що матеріали давно вже закуплені, а частину труб на вході до підвалу багатоповерхівок підприємець замінила ще під час поривів за власні кошти. От тільки крім дозволу спецінспекції, видачу якого, вважає Наталя Рибалкіна, блокує саме в.о. міського голови Іван Марковський, необхідно щонайменше на тиждень перемістити з тротуару і намети. Таке тимчасове розпорядження теж має дати міська рада, оскільки саме депутати минулого року продовжили підприємцям право безкоштовної оренди землі для встановлення наметів ще на 5 років.

Прокоментував ситуацію "Гречці" й Іван Марковський. Говорить, діятиме лише в тому разі, якщо Рибалкіна сама домовиться з підприємцями, що ті перейдуть в інше місце.
"Нехай подає на мене в суд. Мій обов'язок працювати на територіальну громаду. І я від свого слова не відступлюсь. А коли до мене приходять сотні людей, з якими вона не хоче вирішувати питання, а думає, що я це зроблю силовим прийомом, то я цього робити не буду. В неї мала архітектурна форма, а почала будуватись вона з фундаментом, який поклала на діючий водогін. З її вини там рвало труби, через що люди сиділи без води. Ми підприємцю пояснили, що нехай спочатку вирішує питання з людьми, які там поряд стоять і торгують. Якщо вирішить конфлікт і я з прапорцем туди прийду і буду стояти, щоб ніхто їй не заважав. Без згоди людей я жодної дії робити не буду", - наголосив Марковський.

Наталія Рибалкіна говорить, має всі необхідні документи на торгівельні павільйони. Чого має йти вирішувати питання з перенесенням водопроводів з іншими підприємцями, а не міською владою, не розуміє.
"Чого я маю домовлятись, якщо вони дозволи давали, а тротуар комунальної власності. Водопостачання через ці мережі йде не тільки до цього будинку, а й на Олексіївку, Жадова.Півміста залишиться без води, а керівництво міста чогось цього не розуміє. Нехай би зібрали тих палаточників і сказали їм, щоб міняли труби у разі пориву. То вже завтра б конфлікт налагодився і мені, і водоканалу дали б можливість виконати роботи", - говорить Рибалкіна.

На виконання робіт необхідно в середньому 10 днів. Працівники ОКВП "Дніпро-Кіровоград" готові приступити до роботи в будь-який момент. Чи побачить прокуратура у діях міських очільників якісь порушення після заяви підприємця - покаже час. Вірогідно одне, постраждають від цього конфлікту знову люди, адже водопроводи, на яких стоять і торгівельні павільйони Рибалкіної, і намети, латані-перелатані і можуть порвати у будь-який час.
Нагадаємо війна між підприємцями триває більше восьми років. Підприємці з наметів неодноразово запевняли, що ПП Рибалкіна орендує земельну ділянку за іншою адресою, однак збудувала торгівельні павільйони на зеленій зоні біля Критого ринку. З цього приводу підприємці кілька разів влаштовували вуличні акції. Наталя Рибалкіна ж запевняє, що збудувала павільйони законно і без порушень, і готова за власні кошти перенести усі комунікації, які проходять під її торгівельними спорудами.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Віктор 22.05.2015, 17:15
Таких підприємців як Рибалкіни треба гнати з міста. Незаконно побудувалися на водомережі, а зараз стали великі "законники"?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити