Скільки повітів планують утворити на Кіровоградщині? (КАРТА)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2618

На Кіровоградщині планують утворити 3 повіти. Саме так показує карта, що розробляв Голова Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

В експертній пропозиції Ігоря Коліушка передбачено створення 129 повітів на всій території України замість 490 районів, а також близько 1,5 тисяч громад замість 11,5 тисяч суб'єктів місцевого самоврядування у нинішньому статусі. З тих 129 повітів 10 припадає на окуповану частину Донбасу, а 8 — на Крим із Севастополем.

Коліушко намагався проектувати повіти рівномірними. Так, 104 із 129 спроектованих повітів охоплюватимуть від 200 до 400 тис. мешканців. На думку експерта, це оптимальна кількість населення для «нових районів». Принаймні 6 повітів будуть меншими (понад 150 тис. мешканців). Ще 19 повітів будуть більше заселеними, ніж звичайні; зокрема, у 8 повітах замешкає понад 800 тисяч осіб.

Найзаселеніші повіти зосереджуватимуться довкола реґіональних центрів. Майже кожний обласний центр має «взяти під опіку» також прилеглі райони: подекуди — один, подекуди — по кілька. Скажімо, Житомирський повіт пропоновано сформувати з самого Житомира та 6 прилеглих районів. Загалом найбільше заселеними повітами, за проектом Коліушка, виходять: Київський — 2,8 млн. осіб, Харківський — 1,68 млн. осіб.

Експерти пояснюють, що обласні центри залишатимуться лідерами для мешканців прилеглих районів. Зокрема, вони матимуть перевагу над районними центрами чи містами обласного підпорядкування (як потенційними центрами повітів) завдяки розвитку медичної інфраструктури. 

Ігор Коліушко додає: межі повітів не є остаточними. Достеменно про межі «нових районів» доцільно говорити після утворення об'єднаних громад.

У повітової влади буде набагато менше повноважень, аніж у нинішньої районної. Більшість функцій перейде на низовий рівень, до громад. Натомість повітове самоврядування візьме на себе відповідальність за справи, які неможливо вирішити на базовому щаблі, — насамперед це стосується до медичної допомоги вторинного рівня (йдеться про лікарні зі стаціонаром). Окрім того, у повітових центрах працюватимуть представники виконавчої влади держави — державні урядники, які стежитимуть за законністю в діяльності органів місцевого самоврядування. Зокрема, урядники матимуть право зупинити рішення місцевих рад, якщо вони порушують закон або виходять за межі повноважень, з одночасним зверненням до суду.

Поділ областей на повіти (або можна сказати — гуртування громад у повіти) відбуватиметься з урахуванням двох основних факторів: здатністю адміністративно-територіальної одиниці забезпечити мешканців якісними медичними послугами, а також можливістю ефективного контролю над місцевою владою.

Базові послуги будуть зосереджені на рівні громади. Зокрема, людям доведеться їздити за різними довідками не «в район», а до центру громади. Децентралізація повноважень зумовить і «децентралізацію» чиновницького апарату, адже багатьом держслужбовцям доведеться перейти на роботу в органи місцевого самоврядування. Повітовий апарат буде набагато меншим, аніж нинішній районовий.

За матеріалом видання "Збруч"

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Олена Миколаївна 25.05.2015, 16:56
Добре розмірковівати, як воно буде після розподілу. Раз і поділили, але це ж живі люди, їх хто спитав. Села і так занепадають, а потім і розраховувати на їх подальше процвітання не прийдеться. Не буде сільської ради, школи, ФАПу - не буде і села. Пам"ятаю Роман Безсмертний вже був автором зміну територіального усрію, та щось не скалось, все виявилось набагато складнішим.
Цитата
 
 
+2 # Сергій 25.05.2015, 10:26
Цікаво, які саме проекти науковців і географів, пане Іване, Ви маєте на увазі.
Чи можете дати посилання?
А таких центрів і академій, створених під одного діяча, в Україні безліч.
Купили б собі контурні карти і малювали б, розмальовували б, як на душу ляже. Тільки для себе, не дратуючи людей.
Цитата
 
 
+3 # Іван 25.05.2015, 08:17
Вже давно розроблені проекти науковцями і географами обгрунтовані проекти адміністративно -територіальног о устрою, тільки біда, що вони навіть не розглядались на засіданнях, а тут один політик і стільки галасу
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити