Українські вчені створили ще небачений пластир для поранених військових (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1188

В УФТ - Інститут фізики НАН України розробили перев’язувальні матеріали на основі радіаційно зшитих гідрогелів, призначені для лікування ран та опіків. Як повідомляється на сайті Національної академії наук, де надруковано інтерв'ю з завідувачем лабораторії радіаційних технологій Інституту фізики НАН України, доктором фізико-математичних наук Володимиром Неймашем, радіаційно зшиті гідрогелі не зустрічаються у природі. У лабораторних умовах вони були вперше отримані близько 20 років тому й у розвинених країнах світу нині виробляються у промислових масштабах та досить широко використовуються в медицині, зокрема для пришвидшення процесів загоювання опіків і ран. На світовому ринку перев’язувальні матеріали на основі радіаційно зшитих гідрогелів з’явилися близько 10 років тому.Широке медичне застосування радіаційно зшиті гідрогелі отримали завдяки низці важливих характеристик, що не притаманні іншим лікувальним засобам та традиційним медичним пов’язкам із тканин.

Їх головні переваги:
1. Дають миттєвий ефект знеболення – вода, з якої на 90-95% складається гідрогель, одразу охолоджує рану і спиняє процес руйнування тканин.
2. Цілком стерильні.
3. Очищують рану, вбираючи з неї різні виділення
4. Антисептична функція: склад розчину передбачає можливість додавання різноманітних лікарських препаратів – як у вміст гідрогелю, так і на зовнішню поверхню вже накладеної пов’язки.
5. Пропускають крізь себе воду, отже якщо пов’язку поливати рідкими ліками, знеболювальними, кровоспинними, антисептичними та іншими, то вони безперешкодно продифундують на рану або опік.
6. Захисна функція: мікроби на уражене місце потрапити не зможуть, оскільки їхні розміри є більшими за розміри комірок сітки матеріалу.
7. Не прилипають до рани, що робить процес зняття пов’язки нетравматичним і цілком безболісним.
8. Прозорі, що дає змогу контролювати стан рани, не зазираючи щоразу під пов’язку.
9. Практично герметичні, а отже, можуть стати у пригоді також при попередженні загрози відкритого пневмотораксу
10. Безпечні, біосумісні та біологічно інертні.

На жаль, бійці АТО досі не мають змоги користуватися новими перев’язувальними матеріалами через відсутність їх серійного виробництва. Робота учених Інституту фізики НАН України спільно зі співробітниками кафедри високомолекулярних сполук КНУ імені Тараса Шевченка та фахівцями ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» є суто волонтерською. Тому науковці, маючи вже готову лабораторну технологію, запрошують приватних підприємців профінансувати потенційно прибутковий бізнес і, водночас, долучитися до справи порятунку людських життів і посилення обороноздатності нашої країни.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити