Скандал навколо феронікелевого комбінату на Кіровоградщині призведе до зупинки підприємства?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2091

Блокування «Побузького феронікелевого комбінату» погіршить інвестиційну привабливість країни
Як передають «Коментарі», про це на прес-конференції в Києві заявив генеральний директор Побузького феронікелевого комбінату Олег Беспалов (Україна).

Беспалов повідомив, що 11 червня, невідомі особи намагаються заблокувати продукцію ТОВ «Побузького феронікелевого комбінату» (ПФК) в Кіровоградській області, інвестором якого є Міжнародна група SolwayInvestmentGroup.

Крім того, за його словами, співробітники прокуратури Кіровоградської області обшукують офіс ПФК в Києві.

«Зроблені невідомими особами дії по блокуванню імпорту великої партії нікелевої руди і феронікелю і проведення синхронних дій прокуратури Кіровоградської області по обшуку ми розглядаємо як спробу незаконного захоплення майна групи. Подібні дії можуть призвести до нестачі сировини, зниження потужності підприємства, збитків, а також, можливо, повної зупинки комбінату. Також можуть виникнути проблеми з обслуговуванням комбінатом кредиту західного банку. При такій ситуації ПФК втратить репутацію надійного постачальника великих міжнародних компаній. Що, зрештою, негативно позначиться не тільки на окремої компанії, а й на привабливості України в особі міжнародного інвестиційного співтовариства», - цитує Беспалов слова інвестора.

Зокрема, Беспалов акцентує увагу на тому, що керівництво «Побузького феронікелевого комбінату» приділяє велику увагу розвитку соціальної сфери.

«Наше головне завдання - підвищення культури та рівня життя співробітників комбінату і сусіднього селища (смт. Побузьке)», - заявив Беспалов.

«Переривання ланцюжка постачання комбінату дефіцитної рудою призведе до вимушеної зупинки підприємства, що досить швидко поверне соціальну ситуацію в смт. Побузьке в 2003 рік. Цього разу надовго, так як після порушення господарських зв´язків і зупинки печі, в умовах низьких цін на нікель і дефіциті руди на світовому ринку перезапустити підприємство буде практично неможливо. Крім того, перезапуск зупиненої печі вимагає інвестицій, порівнянних з будівництвом нової», - акцентує директор комбінату.

Заступник директора ПФК з правових питань Рустам Джамгуров в свою чергу додає, що «незаконні дії співробітників прокуратури можуть мати серйозні наслідки для ефективно працюючого підприємства і для регіону в цілому».

Крім того, фахівець пояснює, що звинувачення в бік ПФК абсурдні, оскільки ПФК надає послуги з обробки продуктів, а не виробляє сам продукт і додає, що виконавче провадження проти ПФК відкрито за позовом фізичної особи компанії, до якої це фізична особа не має ніякого відношення. Разом з тим Джамгуров уточнює, що ця фізособа жодного разу не з´являлося в суді за позовом, а також не надавало роз´яснювальних матеріалів у справі.

«В даному випадку мова йде про організований суддівському свавіллі і свавіллі», - говорить юрист.

«Зараз заарештовано 72 тисячі тонн руди і 7 тисяч тонн феронікелю. Підприємство несе величезні збитки», - уточнює Джамгуров і каже, що насправді такої кількості продукту на комбінаті зараз немає, а звідки у прокуратури ці цифри керівництву комбінату невідомо.

Додамо, що вчора з'явилась інформація про те, що на Побузькому ферноікелевому заводі перебувають невідомі люди. Як прояснили різні видання згодом, на заводі учора перебувала з перевіркою прокуратура Кіровоградської області.

Довідка: ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» - єдине в країнах СНД підприємство здатне випускати в промислових масштабах феронікель з бідних окислених нікелевих руд. Власник комбінату - міжнародна інвестиційна група Solway.

Міжнародна група SolwayInvestmentGroup веде свою діяльність з 2002 року і є приватною компанією, що веде диверсифікований бізнес в гірничодобувній і металургійній індустріях. Ключові компанії групи зареєстровані в Швейцарії, Люксембурзі та на Кіпрі, 100% статутного капіталу належить громадянам ЄС. Основні виробничі активи Solway сконцентровані в Македонії, Гватемалі, Індонезії та України.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
-2 # ВВВ 12.06.2015, 10:51
Если ПФК станет Побужью конец!!! Повторится 1996 - 1999гг. Холод, голод, темнота и зимой трубы буржуек в каждом окнк. Видел это лично. Россияне конечно подняли завод и поселок. Схемы не совсем прозрачные но шоколадки у нас сейчас тоже по заоблачным ценам продают. Если Бронштейн бросит завод Украина его уже не поднимет. 100%. Очень спецефическое производство. В нашей руде содержание ферроникеля низкое, а из Коледонии возить в Украине денег не хватит. Одним словом очередной развал от революции. Продам козу на зло врагам, детей оставлю без молока.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити