Політично забарвлена сесія, або чому кіровоградські «вищі» не розуміють «студентів-міліонерів»

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1184

Нещодавно до редакції Інформаційного порталу «Гречка» надійшов лист. Його автор - студент одного з кіровоградських вишів. Дописувач звернувся до нашого порталу з проханням розмістити його матеріал про вуз, в якому він навчається, що ми й зробили. Стаття має назву «У Кіровограді викладачі наживаються на студентах-мільйонерах?» і  в ній автор торкається питання хабарництва серед викладачів.

    За тиждень після публікації ми отримали листа від керівництва Кіровоградського державного педагогічного університету.  Публікуємо його у повному обсязі.  

 

На сайті «Гречка» з’явилася «викривальна», на думку автора, стаття, яка показує справжнє обличчя викладачів, котрі не розуміють студентів-прогульників, не хочуть ставити оцінки за відсутність знань, вимагають вивчити предмет. Цей допис є яскравим свідченням того, як неосвічена, безграмотна людина (помилки  майже в кожному реченні) може сказати всю правду про себе, про тих, кого намагається «захистити», звинувачуючи іншого в гріхах.

Поспілкувавшись зі студентами «інституту» (!), Максим Гармаш згадав свої нелегкі студентські будні і поспівчував студентам сьогодення. Обуренню автора статті немає меж: як можна не поставити оцінку студенту, який так активно брав участь в агітаційній кампанії, підтримував політичні ідеї певних партій, особливо тих, які платили більше, доносив потрібну (кому?) інформацію до населення, цілими днями бігав містом, розклеюючи листівки, або стояв у палатці, і це, звичайно ж, відволікало його від занять.

І раптом, як сніг на голову,  сесія, яку потрібно скласти (а не здати!) самому, а хтось же, мабуть, казав (чи обіцяв?), що тільки допоможіть нам з виборами, а ми вже допоможемо вам з навчанням. Це стало найбільшою несподіванкою для студентів-агітаторів. Вони ж не могли навіть подумати, що навчання у вищій школі передбачає відвідування занять, а сьогодні, відповідно до Наказу МОНмолодьспорту № 384 від 29.03.2012 , студент, котрий не відвідував заняття без поважної причини і не набрав потрібної кількості балів до екзамену (усі виші в Україні працюють за стобальною системою), ніяк не може отримати позитивної оцінки. Виникає запитання: чи можна вважати поважною причиною біганину з листівками та простоювання у палатках?

За словами М. Гармаша, «вищі мають із розумінням ставитися до студентів, які поєднують навчання із роботою». Так, за законом, студент, який працює за спеціальністю, має право навчатися за індивідуальним планом. У таких студентів немає проблем при складанні сесії. Тому виникає декілька питань до автора статті: поясніть, як студенту, котрий не відвідував заняття протягом семестру, не приходив на консультації, не відпрацював пропущені заняття, не набрав достатньої кількості балів, тобто не виконав навчального плану, викладач може поставити позитивну оцінку і з яких пір і для студентів якої спеціальності агітаційна робота під час навчального процесу є «роботою за фахом»?

Дорослі, свідомі люди здатні відповідати за свої вчинки, тим паче політично свідомі, що є вищим ступенем розвитку члена соціуму.
А зробити винними викладачів найлегше: скажи вголос: «Не поставив, бо я не дав хабара», і тебе всі поважають. Навіть співчувають. А деякі й захоплюються: «Диви, який сміливий, відмовив. Сам, каже, вивчу». Сподіваємось, що вивчить і складе.

Чи допоможуть «вищі» (сили?), які, за словами автора, «мають із розумінням ставитися до студентів»? Судячи з викладу думок і мовного оформлення цієї праці, не допоможуть. Ні рідної мови, ні назви навчального закладу не знає ні автор, ні «студенти-міліонери». Чи йдеться про студентів, котрі вже протягом багатьох років не можуть закінчити «інститут» (у місті вже понад 14 років немає «педагогічного інституту»), до якого вступали, адже вибори в них постійно збігаються з сесією?

Мабуть, є інші причини студентської неуспішності? Запитайте тих, хто Вам скаржився. Та й в журнали загляньте, з правами та обов’язками студентів ознайомтеся. Допоможіть людям все-таки закінчити хоч щось!

І не треба пов’язувати політику з навчанням, адже дипломи про вищу освіту отримують не за політичні переконання (навіть тимчасові), а за здобуті під час семестрового навчання і продемонстровані під час сесії фахові знання.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # snaiper 15.01.2013, 12:12
Обыкновенная отписка.Когда-т о и мы "пахали" и знаем:не сдал-отчисления не миновать!А тут?Оказывается неуч безграмотный,ко им выставлен заявитель,посме л упрекнуть взяточника!А почему,собствен но, этот студент-неуч?И почему
этот неуч -студент?Выходи т:или человека плохо учат,или учат действительно за взятки.
Цитата
 
 
+6 # Валерій Лебідь 15.01.2013, 10:20
Студенти, якщо у вашому виші беруть хабарі, пишіть в коментарях ім'я викладача, предмет, що він викладає та назву навчального закладу. Гадаю, це буде цікаво керівництву ВНЗ та правоохоронним органам. Проте пам'ятайте, що ви маєте відповідати за написане, зокрема - бути готовими давати свідчення в суді.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити