Кіровоградські події часів Революції Гідності стали предметом наукового дослідження

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 824

Факультет історії та права КДПУ ім. В. Винниченка долучився до загальноукраїнської програми інституту національної пам’яті з вивчення джерел усної історії подій Євромайдану та Революції Гідності. Студенти першого курсу, під керівництвом доцента кафедри історії України, етнолога Світлани Проскурової, збираються опитати і зафіксувати для історії свідчення ключових осіб кіровоградських подій часів Революції Гідності, а також кіровоградців-учасників подій на київському Майдані. Дане дослідження відбувається в рамках щорічної етнологічної практики, яку проходять студенти факультету.

«Вивченням джерел усної історії Кіровоградської області наша кафедра займається з 2007 року. -коментує С. Проскурова. - Нам вдалось зібрати безцінні свідчення про Голодомор, німецьку окупацію, голокост і Другу світову війну загалом. Наші респонденти пам’ятали дивовижні деталі і подробиці – як то смаки, запахи, прізвища поліцаїв і розкуркулювачів. Все це додає об’єму, ваги і людського обличчя історичним фактам. Але всебічного вивчення і документування заслуговують не лише події давно минулих днів. Та історія, що твориться на наших очах, її вже сьогодні варто фіксувати, аналізувати, зберігати для майбутнього. Коли, нам прийшов лист від В.В’ятровича (голови інституту національної пам’яті) з запрошенням взяти участь у вивчені усної історії подій революції Гідності ми без вагань погодились.»

За словами Світлани Володимирівни, студенти вже тиждень працюють над методичними матеріалами, запитальниками, а від сьогодні починають зустрічатись з респондентами.

«Метод усної історії, він крім іншого, має ще й колосальний виховний потенціал – наголошує пані Світлана. – сьогоднішні студенти-першокурсники, були ще школярами в минулому році. Вони не були безпосередніми учасниками тих подій і власне уявлення про них могли скласти хіба з уривків новин і реплік батьків. Зараз в них є можливість особисто поспілкуватись з активістами, громадськими діячами, революціонерами. Ці люди, в багатьох випадках, є ще й особистим прикладом мужності, слідування принципам і патріотизму. Тому користь від даної практики буде комплексною.»
Матеріали дослідження будуть опрацьовані і належним чином проаналізовані. В подальшому вони ляжуть в основу наукових робіт, будуть опубліковані в науковій періодиці, а також окремим виданням.

 
Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити