Колишній дільничний з Кіровоградщини роками ходить по судах, аби добитись покарання за незаконне затримання

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2570

30 років на службі в органах МВС для колишнього дільничного з Голованівського району Віктора Бомчака закінчилися звільненням з дисциплінарними стягненнями, численними болячками й судовими тяганинами, які не припиняються вже довгі роки.


Чоловіка затримали, підозрюючи у крадіжці зі слідчого ізолятора речей затриманого.

 Під час досудового розслідування слідчі прокуратури Голованівського району, на думку Віктора Бомчака, з порушеннями наклали арешт на його майно, провели обшуки в його квартирі, порушили право на захист. Зрештою Віктор Бомчак взагалі лишився без роботи, хоча мав би бути відстороненим від своєї посади на час проведення слідства. Згодом у справі по зникненню речей знайшли винного, однак чоловік і досі не може добитись того, аби в діях прокурора Горбенка та слідчого Риби, які розслідували ще в 2007 році справу проти нього, все таки побачили порушення.

Віктор Бомчак розповідає, прокуратура Кірововоградської області неодноразово закривала кримінальне провадження за фактом його незаконного притягнення до кримінальної відповідальності, оскільки не бачила складу злочину. Більше того слідчі обласної прокуратури відмовлялись визнавати Віктора Бомчака потерпілим, наголошуючи на тому, що він не надав усіх необхідних документів, які б засвідчили, що діями вищевказаних осіб йому завдано моральної, фізичної чи майнової шкоди.

«Слідчий відмовляє мені у визнанні потерпілим, а суд постановляє стягнути на мою користь 14 тисяч моральної шкоди. Якщо так, то значить я потерпілий? Тим паче, що ці кошти мені вже виплатила держава», - не розуміє колишній дільничний.

Постанову про закриття справи Віктор оскаржував у Ленінському районному у м. Кіровоград суді, потім в апеляційній та касаційній інстанціях. Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ у березні 2014 року відправив розгляд справи на новий апеляційний розгляд, оскільки при попередньому розгляді справи, в Апеляційному суді Кіровоградської області, було порушено право Бомчака на захист.
23 лютого цього року, розглянувши знову справу стосовно притягнення невинного дільничного до кримінальної відповідальності, Апеляційний суд Кіровоградської області вказав на неповноту проведених слідчих дій і постановив відправити справу на досудове розслідування.

Однак, скаржиться Віктор Бомчак, за кілька місяців, з часу оголошення постанови, слідчі жодного разу не опитали його. Чоловік сумнівається чи проводились взагалі якісь слідчі дії у поновленому досудовому рослідуванні.

«Суд ухвалив скасувати постанову про закриття кримінального провадження і поновити розслідування, але до цього часу слідство і пальцем не вдарило. Вже пройшло скільки часу, а вони нічого не роблять. Кримінальна справа розслідується зазвичай 2 місяці. Вже набили у ту справу 10 томів, мотлоху всякого, тільки папір переводять. Покривають злочинні дії колишніх працівників прокуратури й міліції», - обурюється Віктор Бомчак.

У прокуратурі Кіровоградської області говорять, справу закрили ще на початку червня… у зв’язку з відсутністю в діях колишнього слідчого прокуратури Голованівського району Риби та колишнього прокурора Голованівського району Горбенка ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України (Службова недбалість). Попередні рази справу закривали переважно з технічних причин, адже усі необхідні слідчі дії були проведені.

Згідно з довідкою, що надав старший слідчий слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області Нежевенко, усі доводи Бомчака щодо незаконного порушення відносно нього кримінальної справи, притягнення його до кримінальної відповідальності та порушення його прав не знайшли свого підтвердження, а рішення про притягнення Бомчака до кримінальної відповідальності було прийнято виключно на підставі даних зібраних в ході досудового слідства по кримінальній справі, що досліджено і прокуратурою області, і навіть Генеральною прокуратурою України.

«При пред’явленні Бомчаку В.І. обвинувачення слідчим Рибою О.В. було роз’яснено права обвинуваченого, в тому числі і право мати захисника і побачення з ним до першого допиту та інші права обвинуваченого, що підтверджується відповідним протоколом, в свою чергу Бомчак В.І. про необхідність надання йому захисника при пред’явленні йому обвинувачення не заявляв. Умислу щодо порушення права на захист при пред’явленні обвинувачення Бомчаку В.І. у Риби О.В. не було, обвинувачення пред’являлося в рамках чинного на той час кримінально-процесуального кодексу… Затримання Бомчака В.І. відбулося на підставі внутрішнього переконання колишнього прокурора Голованіського району Горбенка Є.О., яке ґрунтувалося на всебічному, повному і об’єктивному розгляді всіх матеріалів кримінальної справи в їх сукупності, виключно на підставі кримінально-процесуального законодавства», - йдеться у довідці.

Єдиним порушенням, що побачили слідчі, стало затримання Віктора Бомчака та звільнення його з ІТТ Голованівського РВ. Відповідальність за це у вигляді догани та дисциплінарного стягнення, відповідно до наказу прокурора Кіровоградської області №53-р від 22.03.2007 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності», вже поніс прокурор Голованівського району Горбенко.

Віктор Бомчак розповідає, що про закриття справи йому не повідомляли. Однак винесення чергової постанови про закриття кримінальної справи за фактом його затримання означає, що треба починати все спочатку:
«Я звертаюсь до слідчого, аби мене визнали потерпілим, - він відмовляє. Я звертаюсь до Ленінського районного суду в м. Кіровоград, аби скасувати постанову про відмову у визнанні мене потерпілим, а той не розглядає її, бо кримінальне провадження прокуратура закриває. Мені тепер так само треба звертатись до Ленінського суду, аби скасувати постанову про закриття кримінального провадження. А якщо він не задовольнить мою заяву, знову йти по колу? Апеляція, касація? І так до кінця життя? Залишили мене без достойної пенсії, зробили інвалідом і ніхто не покараний? Я неодноразово звертався до Генпрокуратури, але та перенаправляє моє звернення в область. А тут покривають злочинців, бо Риба і досі працює в слідчому відділі прокуратури у Кіровоградській області. Я хочу довести справу до кінця, бо винні мають бути покарані!».

Світлана Дубина

 
Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити