Суспільство

У Кіровограді до річниці загибелі підполковника Сергія Сєнчева відкрили меморіальну дошку (ФОТО)

. 3956

У Кіровограді відкрили пам'ятну дошку загиблому військовому підполковнику Сергію Сєнчеву. Однак новий пам'ятний знак, відкриття якого приурочили до річниці загибелі офіцера, не такий як ті, що відкривали раніше. 

 Невелику дощечку встановили на будинку, де проживав Сергій Сєнчев з родиною. Ініціаторами й меценатами відкриття пам'ятної доки загиблому стали представники української діаспори з Німеччини, активісти громадської організації Neue Zeiten – Нові часи.

"Нашій організації активно допомагає діаспора різних країн: Італії, Канади, Америки, Німеччини, Швейцарії. Цей душевний порив був від українців, які далеко від нас, у Німеччині, але поряд з нами своїми серцями. Голова громадської організації в Німеччині Володимир Іскін запропонував цей проект. Він є пілотним, то ж ця дошка є  першою в Кіровограді й Україні. Я сподіваюсь, що це початок дуже великого проекту. Вона не схожа на традиційні великі меморіальні дошки, зроблені з мармуру. Кожна така дощечка має QR-код, з допомогою якого можна буде перейти на сторінку, де міститься широка стаття про історію життя й обставини загибелі, подвиги військового", - розповіла волонтер організації "Діти Героїв" Мілана Смельняк.

На відкриття дошки приїхали бійці 3-го полку, представники міської влади, знайомі й сусіди Сергія Сєнчева і звісно ж рідні - дружина, донька і син. Саме дітям надали право урочисто відкрити меморіальну дошку, встановлену в знак пам'яті про їхнього батька.

Довідка: Сергій Сєнчев народився 8 липня 1973 року у Донецьку в сім’ї військовослужбовця. Освіту здобував у школах та військовому суворівському училищі Свердловської області, потім – у Донецькому вищому військово-політичному училищі інженерних військ і військ зв’язку, в Одеському національному університеті ім.. І. Мєчнікова (спеціальність – психологія). 1994 року прибув для подальшого проходження служби у Кіровоград (в/ч А-0759), де відтоді постійно проживав із своєю сім’єю.

4 серпня під час зіткнення українських військ із сепаратистами за важливо стратегічний об'єкт Донецької області Савур-Могила Сергій Сєнчев, заступник командира 3-го полку спеціального призначення по роботі з особовим складом 3-го полку спецпризначення оперативного командування "Південь" сухопутних військ ЗСУ, був тяжко поранений . Після осколкових поранень у черевну порожнину Сергієві Сєнчеву зробили операцію у польовому госпіталі, але виникла потреба транспортувати військового у станціонар, чого військовий не витримав.

За особисту мужність і героїзм, що він проявив при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Фото Світлани Дубини 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама