Експерти не можуть визначити походження травм кіровоградця, якого жорстоко катували у райвідділку міліції (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2308

Кіровоградець Олександр Старухін нарешті дочекався експертного висновку, який мав би підтвердити факт отримання ним травм під час жорстокого "спілкування" з міліціянтами Придніпровського РВ УМВС в Черкаській області в лютому минулого року. Чоловік розповідає, що експертизу чекали майже 4 місяці. Висновки експерта підтвердили усе, що показав Старухін під час слідчого експерименту у кримінальному провадженні по факту його побиття, однак у слідчого чомусь виникла низка запитань до експерта.

 

"Якби висновок судмедексперта влаштував слідчого, то справу по міліціонерам з Придніпровського РВ можна було б уже передавати в суд, бо всі матеріали вже зібрані. За весь час очікування експертизи у нашій справі чомусь змінилось троє слідчих: один побув лише півтора місяці, потім його змінили іншим, і ось лише нещодавно призначили ще одного - Ігоря Слюсара. Нібито він має доводити нашу справу до суду. Але в нього чомусь виникли додаткові запитання до зробленої експертизи, хоча в ній були дані чіткі відповіді на усі поставлені питання. Вона на 90-95 % підтверджувала мої слова і дії в слідчому екперименті", - розповідає Олександр Старухін.

Обидві експертизи були зроблені Комунальною установою "Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи" за підписом трьох лікарів суд-медекспертів: Федоренка, Подзігуна, Грицюка. Перша експертиза датована березнем цього року показала, що "виявлені у Старухіна О.І. телесні ушкодження могли виникнути за обставин на які вказав Старухін О.І. під час проведення слідчого експерименту від 05.12.2014 року в період з 18.02.2014 року по 21.02.2014 року (під час катувань - Авт.)". Механізм отримання та давність ран від електрошокера, що були виявлені вже в лікарні, експерти встановити не змогли.

Друга експертиза, яка була зроблена вже в травні 2015-го з ініціативи старшого слідчого СВ прокуратури в Черкаській області Ігоря Слюсара, показала, "що тілесні ушкодження у Старухіна О.І. могли виникнути як за обставин вказаних під час проведення слідчого експерименту від 05.12.2014 року так і під час ДТП, що мало місце 18.02.2014 року". Коли конкретно були отримані потерпілим тілесні ушкодження експерти не визначають, посилаючись на нестачу судово-медичних даних. Можливість виникнення ран від дії електрошокера, у своєму останньому висновку, експерти взагалі вважають малоймовірною.

"Рентген, що мені робили під час першого огляду після ДТП, показав, що в мене не було переломів, а в другому висновку ті ж екперти відповідають, що я міг ці переломи отримати під час аварії. Вони самі собі суперечать. Так само і з приводу травм від електрошокера. В експертизах вони пишуть, що підтвердити їх появу від дій міліціянтів малоімовірно. У першій зокрема зазначають, що ми надали мало документів для підтвердження їх наявності. Але ж вони могли викликати мене і зробити огляд: рубці від електрошокера залишаються на все життя і їх видно в ультрафіолетових променях. Отримати травми від електрошокера під час ДТП я не міг жодним чином. У нас виникають питання до слідчого прокуратури: чому у нього виникла потреба в уточненнях, якщо на всі першочергові питання експертами були дані чіткі відповіді?", - продовжує Старухін.

У потерпілого та його захисту виникає багато сумнівів щодо об'єктивності експертів. Більше того, говорить Олександр Старухін, вони з якихось причин не запросили до комісії автотехніка, тільки в компетенції якого і є визначати можливість отримання тілесних ушкоджень під час ДТП.

Виявивши численні суперечності в отриманих висновках Олександр Старухін вирішив клопотати перед слідчим про призначення нової експертизи в іншому регіоні. Представник потерпілого Юрій Усатенко звернувся до Міністра охорони здоров'я з заявою про перевірку діяльності та притягнення до відповідальності експертів Черкаського обласного бюро судово-медичної експертизи, які, на його думку, винесли фактично суперечливі висновки по одному і тому ж випадку.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити