У Кіровограді підрахували приблизну вартість організації громадського опитування щодо перейменування міста

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1552

У Кіровограді підрахували скільки коштів необхідно витратити на організацію громадських слухань, громадського опитування щодо перейменування міста.

Доволі приблизну цифру на сьогоднішній бюджетній комісії Кіровоградської міської ради озвучив начальник відділу внутрішньої політики, член координаційної групи з питань організації громадського опитування та громадських обговорень Сергій Запорожан, звітуючи про стан цього питання на доручення депутатів-членів комісії.
За його словами, координаційна група вже готує положення про перейменування міста, адже в Україні немає жодного нормативного документу, який би дозволив провести опитування. Тож єдиним варіантом залишалось проведення опитування у день виборів, однак ЦВК заявила про те, що це неможливо.

 

«Ми отримали роз’яснення від ЦВК, яке говорить нам, що провести опитування у день виборів неможливо. Тож, обмінявшись думками, члени координаційної ради вирішили шукати механізм і процедуру яким чином провести це громадське опитування, щоб воно не порушувало закон «Про місцеві вибори» і показало думку громади щодо перейменування міста. Звучали різні пропозиції: провести його або в день виборів, або до, або після. Від цього залежить і обсяг фінансування цієї процедури. Після того як ми оберемо механізм, визначимось з процедурою і затвердимо положення про те, яким чином буде організовано це громадське опитування, можна буде інформувати більш детальніше у скільки обійдеться ця процедура», - роз’яснює Сергій Запорожан.

Ситуацію врятує прийняття закону «Про місцевий референдум», який пройшов перше читання у Верховній Раді. У ньому прописана і процедура, і обсяги фінансування. Координаційна рада міської ради розробляє положення про проведення громадського опитування на основі закладеної процедури у проекті цього закону .

Однак останній референдум у Кіровограді відбувався ще в квітні 2000року, а його вартість обраховувалась на основі кошторису ЦВК. Наразі ж ЦВК не має жодних норм видатків на роботу виборчих комісій, тож обрахувати вартість опитування в день виборів наразі неможливо.

«Реально, цей обов’язок буде покладений на міську територіальну виборчу комісію, якщо ми будемо проводити громадське опитування в один день з виборами, або на окремо створену територіальну міську виборчу комісію по проведенню громадського опитування, якщо воно проводитиметься в інший день. Ця комісія на основі затверджених ЦВК середніх норм на найближчі вибори зможе порахувати і скласти загальний кошторис. Сьогодні немає жодного юридичного документу і юридичних підстав для передбачення коштів на проведення опитування», - говорить Сергій Запорожан.

Проблему робить більш критичною ще й те, що жоден регіон в Україні не збирається проводити громадське опитування щодо перейменування, тож відсутність законодавчої бази – суто кіровоградська проблема. Дніпропетровськ, який теж повинен змінити свою назву, має намір провести лише громадські слухання, говорить Сергій Запорожан.

Втім якщо порахувати найнеобхідніше, що потрібно для проведення громадського опитування, за реальними сьогоднішніми цінами, то потреба у коштах складатиме близько 330 тисяч гривень. У цю суму порахували витрати на друк бланків для опитування, посвідчень, конверти, зарплату членам виборчих дільниць, виготовлення печаток, транспортні потреби та інше. Згідно проекту «Про місцевий референдум», ці кошти необхідно шукати в резервному фонді міста.

Члени бюджетної комісії наголосили на тому, що кошти на процедуру громадського опитування необхідно шукати саме в міському бюджеті шляхом перерозподілу видатків. Так можливо буде уникнути ризику не отримати кошти на опитування, у необхідності проведення якого ніхто не сумнівається. Так само необхідно формувати так звані «місцеві закони», які дадуть можливість при відсутності юридичних підстав все таки провести таку важливу процедуру, а не чекати прийняття закону чи розрахунків ЦВК, впевнені депутати Кіровоградської міської ради.

Сергій Запорожан повідомив, що до 1 серпня положення про проведення громадського опитування має бути розроблене. Коли буде проведене опитування і скільки витратять на нього коштів, буде відомо пізніше. Однозначно з новою назвою Кіровоград має визначитись до 21 листопада цього року.
Нагадаємо також, що обговорення усіх можливих назв для міста планували завершити до кінця серпня.
Світлана Дубина

 
Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити