Суспільство

Селище Димитрове не перейменують, але змінять значення назви?

. 9535

Селище Димитрове Олександрійської міськради може залишитися з колишньою назвою. Таку думку озвучила селищний голова Тетяна Бандурко, пише "Моя Олександрія".


За її словами, спосіб обійти закон про декомунізацію і не перейменовувати населений пункт підказав секретар Олександрійської єпархії Анатолій Штанько.

"Він запропонував визнати, що селище названий не на честь комуністичного діяча Георгія Дімітрова, а на честь священномученика Димитрія", - розповіла Бандурко.

"Є великомученик Димитрій Солунський, дуже популярний у нас. Наприклад, за Новою Прагою в селі Світлопіль є стара закинута церква, названа на честь цього святого", - прокоментував він.

Таким чином, ім'я селища отримає новий сенс і перетвориться з комуністичного в християнське. Остаточну крапку в даному питанні мають поставити громадські слухання, говорить Бандурко. Саме вони вищий орган самоврядування.

Зараз селищний голова обережно цікавиться думкою місцевих жителів і бачить, що люди або згодні, або їм все одно. Оскільки селище молоде, у нього немає історичного імені крім Димитрове. А вигадувати нове ніхто не поспішає.

Нагадаємо, що згідно закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", міста, райони, села і вулиці, які мають радянські назви, повинні бути перейменовані. На це відведено термін до 21 листопада поточного року.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама