Для кіровоградського лікаря, якого звинувачують у халатності, застосують жорсткіше покарання?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2419

Сьогодні у Центральній міській лікарні м. Кіровограда № 1 відбулась третя комісія, яка розглянула випадок з лікуванням Тіграна Бородіна лікарем-інфекціоністом Вищої категорії Катериною Яновською 7-8 липня цього року в інфекційному відділенні міськлікарні (на Фортечних валах).

 Засідання комісії провели без участі лікаря, якого родина Бородіних звинувачує у професійній халатності. Як повідомив головлікар Центральної міської лікарні Олександр Артюх, Катерина Яновська наразі перебуває на лікарняному і «не відповідає на його дзвінки».

Переглянувши медичну документацію з історією хвороби 3-річного Тіграна Бородіна, почувши розповіді його рідних, пояснення медсестри, яка чергувала у ніч з 7 на 8 липня біля хлопчика, комісія зробила висновок, що лікар призначила лікування згідно протоколу, однак підвів етичний момент.

«Така клініка (перебіг хвороби – ред. ) при клостридіозі (токсикоінфекція – ред.) може бути. Лікар Яновська призначила адекватне лікування, згідно протоколу. Дитині УЗД не призначили, але воно нічого б не дало. А от аналіз крові обов’язково має бути. Основне те, що лікар не підходила до дитини протягом 12 годин. Мене більше цікавить, якою була ситуація в лікарні, що лікар протягом ночі не змогла підійти до свого пацієнта? Все закінчилось благополучно, бо дитині кололи сильний антибіотик», - зазначила під час засідання один із членів комісії Лідія Ліщиновська, заступник головного лікаря Кіровоградської обласної лікарні.

За словами медсестри, яка чергувала біля Тіграна, лікар увесь час перебувала в ординаторській на іншому крилі поверху. Передаючи медсестрою призначення, говорить Олена, лікар просила повідомляти їй про стан хлопчика. 

Родина Бородіних впевнена, що в той момент, коли дитина кричала від болю, лікар все таки мала б з’явитись до пацієнта, що могло б вплинути на подальший стан Тіграна. Члени комісії зауважили, що якщо лікування дитини не має ефекту, його варто змінювати, уточнюючи діагноз. У даному випадку лікар покладалась на первинний не категоричний діагноз, поставлений ще в дитячій обласній лікарні хірургом Романом Франчуком.

Незважаючи на те, що родина Тіграна наполягає на звільненні лікаря, комісія рекомендуватиме лише жорсткіші адміністративні заходи впливу на фахівця, оскільки на більше не має повноважень. Зокрема після проходження повторних навчальних курсів лікарю вищої категорії Катерині Яновській доведеться пройти ще й переатестацію, після якої, за словами членів комісії, більшість лікарів втрачають свою категорію. Також комісія рекомендуватиме закладу в обов’язковому порядку брати ширший спектр аналізів у важких пацієнтів при госпіталізації.

Тетяна Бородіна запевняє, незважаючи на рекомендацію застосувати більш жорсткі заходи покарання для лікаря, вимагатиме звільнення її з роботи через правоохоронні органи. Адже, як виявилось, зневажливе ставлення Кетрини Яновської до пацієнтів та їхніх батьків, у Кіровограді випадок не поодинокий.

Нагадаємо, Катерину Яновську батьки Тіграна звинувачують у неналежному виконанні свої професійних обов’язків. Аби добитись звільнення халатних лікарів, які не побачили патології у хлопчика, у Кіровограді організували акцію протесту. Наразі у результаті службових розслідувань хірурга дитячої обласної лікарні Романа Франчука притягнули до дисциплінарної відповідальності та направили на курси удосконалення по невідкладній хірургічній допомозі з послідуючою переатестацією. Лікаря-інфекціоніста Катерину Яновську покарали лише дисциплінарною відповідальністю.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+6 # Віктор 1 08.08.2015, 23:18
Карати треба жорстко.
Не вмієш чи не хочеш працювати - звільняйся.
Для прикладу. Хлопчину з туберкульозом місцеві доктора вже й лікувати перестали, вітаміни кололи, бо не виліковний, мовчки споглядали як людина поступово вмирає. А він поїхав в Київ і там доктора взялися лікувати, почав одужувати.
Наші доктора великі спеціалісти брати "подарунки" та продавати "наліво" безкоштовні ліки.
Родина Бородіних робить дуже правильно, що домагається звільнення
Цитата
 
 
0 # Зла 08.08.2015, 22:35
Хочу побажатии Яновській справжньої хвороби ( а не липового лікарняного) і щоб її лікував такий же лікар, як і вона
Цитата
 
 
0 # Сергій 08.08.2015, 17:01
Так, лікарі мають нести відповідальніст ь за лікування хворого. Але треба міняти систему.
Щось у нас не так. Це вже не відкриття.
Але керівництво галуззю охорони здоров'я не якісне.
От це нормально, коли місто відмовляється від цілком пристойного приміщення лікарні (МСЧ 19)? Людей лікують у гнидниках ЦМЛ. Що на валах, колишня перша лікарня, що в центрі, колишня третя лікарня, умови жахливі.
Там є куди поставити сучасну апаратуру, там є умови не для лікування, а перебування людей.
А дитячий корпус, де лікували хлопчика, відремонтували, прибрали непотріб??
Чи чекають поки той хлам запалає?
Цитата
 
 
+14 # Лля 07.08.2015, 16:17
Ага. Може і замість "отлічного доктора" батьки мали знаходитися на чергуванні? Типу за такі гроші і на роботу ходити не треба. Якщо воно "отлічний доктор" хай звільняється з державного закладу і влаштовується туди, де її оцінять і де гроші можна заробляти без ризику для життя дітей
Цитата
 
 
-15 # Оksana 07.08.2015, 15:48
Здоровье ребенка - в первую очередь ответственность родителей. Необходимо было находится вместе с ребенком в больнице, особенно в ночное время. Какую Вы хотите получить помощь за те деньги которые получает доктор. А Екатерина Николаевна - отличный доктор.
Цитата
 
 
+4 # Tatka 08.08.2015, 10:33
і потрібно ПРАЦЮВАТИ, а не спати!!! Не влаштовує заробітня плата - пошук новой роботи. Тим більше з її такою "високою" кваліфікацією!! !!!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити