На Кіровоградщині ДПС порушувала податкове законодавство

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 963

За результатами перевірки прокурорами Кіровоградщини виявлені факти порушення вимог податкового законодавства при здійсненні контрольних повноважень працівниками органів державної податкової служби в області. Всього органами прокуратури області упродовж 2012 року порушено 5 кримінальних справ, з яких чотири – у сфері адміністрування ПДВ та одну – за фактом замаху на незаконне відшкодування ПДВ. Внесено 67 подань (9 – адміністрування ПДВ), за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 78 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, з них – 52 податківці. Задоволено 27 протестів.

Наприклад, всупереч вимог Податкового кодексу України, посадовими особами Кіровоградської об’єднаної державної податкової інспекції не вживаються достатні заходи для погашення заборгованості суб’єктів господарювання шляхом звернення стягнення на активи боржників, що знаходяться в податковій заставі. Податкові вимоги платникам податків, які заборгували до бюджету, надсилаються з порушенням встановлених термінів. Виявлено факти несвоєчасного складання актів опису майна, на яке поширюється право податкової застави, а також несвоєчасної реєстрації податкової застави у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна. Також неналежно здійснюються заходи, спрямовані на погашення податкового боргу підприємствами комунальної та державної форм власності. 

Світловодською ОДПІ неналежно здійснюються повноваження у якості члена ліквідаційної комісії та комітету кредиторів по у процесі ліквідації підприємств-банкрутів, які заборгували до бюджету мільйонні суми податків (ВАТ «Олімп», ДП «Світловодський завод «Калькулятор», ВАТ «Чисті метали», ДП «Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів»). 

Олександрійською ОДПІ не вживаються достатні заходи щодо своєчасного стягнення податків та інших обов’язкових платежів за рішеннями судів, постановлених на користь інспекції, які набрали законної сили. Також в діяльності цієї інспекції встановлено інші порушення вимог ПК України. 

У частині невжиття достатніх заходів для погашення податкового боргу порушення встановлено в діяльності Долинської МДПІ. Внаслідок неналежного виконання повноважень по стягненню податкового боргу, з початку року податковий борг платників податків району збільшився на 48 відсотків. Не відповідає нормам і порядок проведення податкових перевірок та зустрічних звірок, оформлення їх результатів. 

На усунення виявлених порушень прокурорами внесено подання начальникам названих підрозділів податкової служби, за результатами розгляду яких винних осіб притягнуто до відповідальності. Вжито заходів до усунення перелічених порушень, причин та умов, що їм сприяють.
Діяльність прокурорів Кіровоградщини в даній сфері триває.

Прес-служба прокуратури області

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити