Кіровоградобленерго: Планові відключення електроенергії – безальтернативний захід

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2056

У зв‘язку із виходом публікації під назвою «Обленерго може залишити кіровоградців без світла?», що була оприлюднена на сайті «Гречка»,  керівництво ПАТ «Кіровоградобленерго» повідомляє наступне.

 

Зауваження автора статті з приводу відсутності належного інформування населення про планові відключення електроенергії у зв‘язку із виконанням робіт на лініях є безпідставними. Щомісяця у двадцятих числах в газеті кіровоградської міської ради «Вечірня газета» виходить публікація із вичерпним переліком адрес, за якими будуть проводитися роботи. Дана інформація є й на корпоративному сайті компанії www.kiroe.com.ua .

Також зазначимо: згідно із законодавством, відповідальність за стан зелених насаджень несе їх власник чи балансоутримувач, але аж ніяк не ПАТ «Кіровоградобленерго»! В черговий раз звертаємо увагу, що діючими «Правилами охорони електричних мереж», затвердженими Кабінетом Міністрів України 4 березня 1997 року № 209, встановлено охоронні зони повітряних ліній електропередач уздовж лінії, у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмеженого вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів на відстань для ПЛ напругою: до 1 кВ – 2 м, 6-10 кВ – 10 м, 35 кВ – 15 м, 150 кВ – 25 м.

В охоронних зонах забороняється: будувати житлові, громадські та дачні будинки; влаштовувати звалища; складати добрива, корми, солому, дрова, інші матеріали; розпалювати вогнища; накидати на лінії сторонні предмети; підніматися на опори; саджати дерева та інші багаторічні насадження; влаштовувати майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту і т. ін.

Згідно п. 5.5 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року №105 на виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів», відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є їх власники та землекористувачі.

14 липня 2011 року Кіровоградською обласною державною адміністрацією було видане розпорядження № 616-р «Про забезпечення належних умов експлуатації електромереж». В ньому, зокрема, йдеться про те, що міські, селищні й сільські голови мають спільно з власником електричних мереж організовувати населення і юридичних осіб – власників зелених насаджень на виконання робіт із розчистки трас повітряних ліній, а на засіданнях адміністративних комісій розглядати питання щодо притягнення цих власників до відповідальності, якщо ними будуть порушені вимоги Правил охорони електричних мереж.   

Невиконання власниками дерев та землекористувачами вимог Закону України та названих Правил призводить до пошкоджень ліній і навіть до нещасних випадків з людьми в результаті ураження їх електричним струмом. Навіть за невеликого вітру гілки ламаються і обривають проводи. Що вже говорити про такі складні погодні умови, як ожеледь, налипання мокрого снігу, шквальний вітер, гроза. Енергетикам не залишається нічого іншого, окрім як захищати лінії від недбальства власників зелених насаджень. Фактично, роблячи за них їхню роботу і наражаючись на їхнє ж невдоволення. Замість займатися своїми прямими обов‘язками, енергетики змушені працювати лісорубами.

Звісно, ми цілком і повністю усвідомлюємо, який дискомфорт для наших споживачів несе відсутність електропостачання, але планові відключення електроенергії задля забезпечення подальшого нормального функціонування енергосистеми є безальтернативним заходом, тож ми просимо з розумінням ставитися до цих тимчасових незручностей.

21 січня відбулися позачергові збори трудового колективу Кіровоградського міського району електричних мереж. Під час заходу було проведено додаткове опрацювання нормативних документів щодо регламенту попереджень та відключень споживачів від електропостачання. Ще раз наголошено на необхідності максимально коректного спілкування зі споживачами.

З повагою, керівництво ПАТ «Кіровоградобленерго».
        

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити