Де і коли можна вудити рибу?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2798

До Кіровоградрибоохорони надходить багато звернень від рибалок-любителів із проханням надати роз’яснення, чи можна ловити рибу на орендованих водоймах, та якщо так, на яких умовах. Враховуючи актуальність даного питання та кількість і частоту таких запитів, надаємо інформацію щодо практичної регуляції діяльності рибалок Законом України «Про аквакультуру», та відповідно до нього внесеними змінами до Водного Кодексу України.
Зазначені законодавчі акти регулюють підхід до самої процедури надання водних об’єктів у користування на умовах оренди, а також любительської ловлі риби. Зокрема, підприємці, які орендують ставки, зобов’язані передбачити місця для забезпечення права громадян на загальне водокористування, а саме – на безоплатне купання, плавання на човнах, а також безоплатне любительське риболовство. Заборона ж вільного доступу до ставків є підставою для розірвання договору оренди. Адже, відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених Наказом державного комітету рибного господарства України, риболови-любителі мають право на безоплатний вилов риби вудочками і спінінгами не більше ніж на п»ять гачків на будь-яких ставках і водних об»єктах України, незалежно від їх цільового призначення чи підпорядкування будь-яким господарюючим суб’єктам у будь-яку пору року. Заборонено ловити рибу лише в період нересту. Любительська ловля риби здійснюється безкоштовно і не потребує будь-яких дозволів. При цьому рибалка-любитель має право зловити не більше трьох кілограмів риби, та має право на вилов лише «аборигенних» видів риби, до яких належать ті, що розмножуються природним шляхом: карась, окунь, плітка, щука, тощо. Виловлені рибалкою – любителем короп, товсто лоб чи білий амур, які розводить орендатор ставка, повинні бути випущені до водойми. Риболовам-любителям не дозволено вилов риби та інших водних живих ресурсів, занесених до «Червоної книги» України.
Як рибалці-любителю дізнатись, які види риби хто розводить і вирощує? По перше, Законом дозволяється орендування ставків для розведення, відгодівлі, вилову та реалізації окремих видів риб, зокрема коропа, товстолоба і білого амура. А на вимогу рибалки-любителя орендатор зобов’язаний пред’явити йому Акт зариблення орендованого ставка державного стандарту, в якому вказуються час його зариблення і яким видом риб.
Отже, орендар не має права заборонити любительське рибальство на ставку чи водоймі, також не дозволяється стягувати плату з рибалок-любителів, оскільки такі дії кваліфікуються чинним законодавством як здирництво, що підпадає під дію Кримінального кодексу України. Але рибалка-любитель зобов’язаний підтримувати належний стан водойми. Не залишати на березі чи у воді чи на льоду сміття чи інші відходи. Не допускати пошкодження щитів, аншлагів та інших знаків. Встановлених на водоймах та на їх берегах, не застосовувати для рибної ловлі заборонені Правилами рибальства снасті та знаряддя, не мити транспорті засоби у рибогосподарських водоймах або в прибережних смугах, не перебувати на водоймі чи біля неї з вибуховими та отруйними речовинами.
Норми Закону є зрозумілими, проте в реальності часто виникають суперечності. Якщо орендар нехтує вимогами і не дозволяє вудити рибу, скарги на орендаря можуть бути подані орендодавцю, в правоохоронні органи, а також в Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській області.
Проте сподіваємось, що на місцях цілком спроможні розібратися і порозумітися без втручання ззовні. Врешті-решт – довкілля – це наше спільне багатство і дбати про нього маємо разом.

 
Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити