Проблеми доступності у Кіровограді інваліди мають вирішувати оббиваючи пороги кабінетів чиновників

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1918

У Кіровограді не працює комітет доступності. Про це повідомила на апаратній нараді в ОДА Вікторія Кулікова, начальник обласного управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури. Комітети доступності проводяться зазвичай за участі громадських організацій, що опікуються людьми з інвалідністю. Головна мета роботи таких комітетів – почути про проблеми доступності людей з особливими потребами до соціальних об’єктів і спрямувати роботу територіальних органів на вирішення цих проблем.

За словами Вікторії Кулікової, до міської ради з питанням щодо роботи комітету доступності звертались і громадські організації, й представники обласного комітету.

«Ми не можемо втручатись в роботу органів самоврядування, але ми вкотре звернулись до міської ради з цим питанням. Нам відповіли, що комітет не працює, бо відбуваються кадрові зміни», - зауважила Вікторія Кулікова.

«Є комітет доступності в облдержадміністрації, має бути такий комітет і в міській раді. Але його немає вже більше року, - розповідає голова ГО «Серце матері» Людмила Шукрута. - Ми звертались до Марковського з цим питанням, однак він нам пояснював, що причиною відсутності комітету є постійна зміна осіб, які виконують обов’язки заступника міського голови. Останнім, хто очолював у Кіровограді комітет доступності, був ще, мабуть, Василь Дзядух».

Згідно з обласним планом заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2011-2015 роки "Безбар’єрна Кіровоградщина", у районах та містах області комітети доступності мають діяти постійно. До того ж нині вже призначені всі заступники міського голови Кіровограда.

У Кіровоградській міській раді проблеми не бачать. В.о. міського голови Іван Марковський говорить, двері ради відкриті і зі своїми проблемами можна звернутись до будь-кого з чиновників.

«Доступність – це значить дбайливе ставлення до людей. Особисто я спілкуюсь цілодобово з усіма, хто б не звертався до мене. У нас в міській раді установка така: якби я взнав, що чиновники не зустрілися з людьми чи не вжили якихось заходів на вимогу людей, то цю людину було б звільнено. Це досить ефективний метод. В нас немає охоронців, які б перешкоджали вхід до міської ради. Вхід вільний. Соціальне управління в нас знаходиться на І поверсі. Хто не може зайти до міськради, ми можемо вийти до нього. Якщо ми повішаємо вивіску «Центр доступності», то що зміниться?» - коментує Іван Марковський.

Візочники вважають, що наявність такого комітету доступності дає можливість налагодити комунікацію усіх сторін, які мають стосунок до створення безбар’єрності у місті.
«Я розумію, що зміна влади тягне за собою призначення нових керівників виконавчих органів. Але якщо на тій чи іншій посаді вже є людина, хоч і тимчасово, вона повинна виконувати свою роботу. Проблем від того, що не збирається комітет доступності не стало менше, навпаки – вони збільшились, - запевняє візочник Наталія Чущенко. – Немає зв’язку між тими хто ремонтує дороги, будує пандуси і тими, хто користуються цими об’єктами. У результаті, місто хоч і зробило добру справу, а пандуси не функціональні. Так само і з іншими об’єктами, що відкриваються у місті. Багато з них, незважаючи на соціальну значимість, залишаються недоступними: поліклініки, банки. Проблеми є і з громадським транспортом. Наразі працює лише 2 тролейбуси, якими можуть скористатись візочники, хоча раніше їздили великомісткі автобуси. Вирішувати справу потрібно не наріканнями, критикою, а обговореннями і співпрацею. Ми до того готові, аби разом робити щось хороше».

Наразі виходить, що ту чи іншу проблему в Кіровограді вирішуватимуть у тому разі, якщо людина з особливими потребами сама прийде і розповість про неї. Водночас на засіданнях комітетів доступності про нагальні проблеми не однієї особливої людини скажуть представники громадських організацій чи спілок, а почує про них не один чиновник.
Світлана Дубина

 
Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Андрiй Федорович 12.08.2015, 15:23
Хто не може зайти до міськради, ми можемо вийти до нього!И будут решать вопросы на улице,а если дождь или зима?Это они специально,если не зайде,то и не будет надоедать!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити