Як призначається додаткова винагорода військовим за безпосередню участь в АТО (ІНФОГРАФІКА)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2503

Згідно з наказом Міністерства оборони України від 2 лютого 2015 року "Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій" військовослужбовці, які беруть безпосередню участь у бойових операціях, мають право на додаткову винагороду.

 Згідно з Порядком та умовами виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам, механізмом підтвердження виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, додаткова винагорода надається за безпосередню участь у бойових діях після видання бойового наказу військовослужбовцям військових частин виплачується додаткова винагорода у розмірі 1000 гривень за кожну добу такої участі.

Безпосередня участь у бойових діях визначається тільки за ті дні, коли військовослужбовці виконують завдання на напрямку зосередження основних зусиль (напрямку головного удару) при:

 • виконанні військовою частиною бойових завдань в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;
 • виконанні завдань ракетними військами та артилерії з вогневого ураження противника під час контрбатарейної боротьби.

Також додаткова винагорода за безпосередню участь у бойових діях виплачується за ті дні, коли військовослужбовці беруть участь у:

 • веденні оперативної (військової, спеціальної) розвідки;
 • контррозвідувальному забезпеченні військових формувань та правоохоронних органів у районі АТО в умовах безпосереднього зіткнення з противником та (або) взаємного вогневого контакту з ним;
 • здійсненні польотів у район ведення бойових дій (у район АТО);
 • веденні повітряного, морського бою.

Безпосередня участь у бойових діях визначається на підставі:

 • бойового наказу (бойового розпорядження, рапорту) командира військової частини;
 • наказу командира військової частини (по стройовій частині);
 • журналу бойових дій (журналу ведення оперативної обстановки), книги служби нарядів;
 • бойового донесення (підсумкового, термінового та позатермінового).
 • Бойові донесення (рапорти) про безпосередню участь у бойових діях із зазначенням кожного військовослужбовця подаються командирами військових частин за підпорядкованістю до органів військового управління (штабу АТО).

За результатом розгляду бойових донесень (рапортів) орган військового управління (штаб АТО) підтверджує конкретні дні безпосередньої участі в бойових діях військовослужбовців.

На підставі підтвердження органу військового управління (штабу АТО) командир військової частини видає наказ про виплату додаткової винагороди за безпосередню участь військовослужбовців у бойових діях.

Алгоритм дій командирів (начальників) щодо виплати додаткових винагород військовослужбовцям вміщений на інфографіці інформаційного довідника "Волонтери України".

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити