У Новоархангельському районі згодом може з'явитись рибопереробне госодарство

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1399

В живописній місцині, за межами села Надлак на землях Надлацької сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області на річці Кільтень, ліва притока річки Велика Вись, басейн Південного Бугу, розташоване водосховище загальною площею 128 га, яке, відповідно до договору оренди водного об’єкту від 19 грудня 2014 року передано в оренду для рибогосподарських потреб Гончаренку Олександру Володимировичу.
Дана водойма в масштабі Кіровоградської області вирізняється в гарну сторону, а її орендар є справжнім господарем, який піклується не лише про отримання грошової вигоди від експлуатації природних ресурсів, а і про підтримання і розвиток біологічного різномаїття водосховища, запроваджує екологічні методи інтенсифікації рибного господарства, націлений на створення конкурентноспроможності регіону в межах рибного господарства України, в перспективі планує забезпечення доступною товарною рибною продукцією вітчизняного споживача.

Гончаренко О.В. на протязі майже 20-ти років працював, а потім очолював рибне лиманне господарство „Червона Слобода” ЗАТ ім. Т.Г. Шевченка, розташоване в селі Червона Слобода в Черкаській області. За даний період господарство здобуло всеукраїнське визнання, відбулось як повносистемне рентабельне підприємство.

Роль Гончаренка О.В. в розвитку рибного господарства відзначено державою - він є власником трудової відзнаки «Почесний працівник рибного господарства України».

Проте повернемось до сьогодення. До водосховища на землях Надлацької сільської ради орендарем було зариблено в значній кількості різні види риби: короп, товстолоб, білий амур, судак, щука, карась, окунь та рибу сімейства осетрових - бестер, на наступний рік планується повторне зариблення водойми бестером. Для відгодівлі товарної риби на водосховищі облаштовано 5 автогодівниць, які призначені для роздачі гранульованого корму рибі. Дія автогодівниці заснована на безумовному рефлексі риби - здатність захоплювати різні предмети, що перебувають в воді, на її поверхні та над водою. Застосування автогодівниць дозволило збільшити продуктивність праці робітників, значно спростило обслуговування кормороздавальників, корм подається рибі цілодобово, відповідно до її біоритмів, що сприяє його значному засвоєнню. Годується риба зерновими та соєвими продуктами органічного походження, без додавання хімічних елементів.
В найближчих планах у Гончаренка О.В. - створення технологічної водойми для вирощування власного малька, шляхом введення в експлуатацію заболочених земель, після дотримання всіх необхідних нормативних процедур та встановлення на орендованій водоймі фільтру, з метою фільтрації певних видів риби, щоб не допустити поїдання та винищення більшими особинами риб менших, зариблених до водойми в різний час.
На перспективу - створення власного рибопереробного підприємства та нарощування вилову товарної продукції до 80-90 тонн щороку. Можливі ринки збуту - Кіровоградська, Київська, Черкаська та Одеська області.
Гончаренко О.В. висловив лише одне побажання - законодавчо посилити відповідальність за браконьєрський вилов та крадіжку риби з водойм, в тому числі і наданих в оренду, оскільки незаконний лов риби завдає господарю значних збитків, а затримані браконьєри відбуваються незначними штрафами та уникають належної відповідальності.

Начальник Кіровоградрибоохорони Руденко М.В. зауважив, що саме завдяки таким справжнім господарям можливе відродження та розвиток товарного рибного господарства в межах Кіровоградської області, ініціативи Гончаренка О.В. дозволять наповнити регіональний ринок вітчизняною рибою, доступною пересічним громадянам.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити