Як у Кіровограді нагніталась паніка навколо диму (ФОТО, ВІДЕО)

Густий дим в Кіровограді викликав учора, 3 серпня, у місцевого населення чималу паніку. Незважаючи на офіційні коментарі надзвичайників про відсутність пожеж в області та заяви всеукраїнських ЗМІ про серйозні пожежі лісу і торф’яників між Броварами і Зазим’ям на Київщині, люди продовжували вигадувати нові причини.
Олії у вогонь підливали мешканці багатьох міст України, де спостерігався дим. На Кіровоградщині від смогу за зачиненими вікнами ховались, наприклад, Світловодськ, Знам’янка, Новоукраїнка, Добровеличківка, Кіровоград.
Шквал припущень можна було спостерігати у Фейсбуці. Українці називали десятки причин задимлення і шукали хоча б щонайменше підтвердження тому. У соцмережах та телефоном люди намагались зв’язатись зі знайомими із міст-винуватців НС і дізнатись чи справді звідти вітром несе дим.
Однією з найгучніших заяв стали вибухи і пожежі на сірковому хімічному заводу у Жовтих водах та на нафтопереробному заводі у Кременчуці. Втім якщо пожежі на хімзаводі у Жовтих водах деякі експерти спростували , то інформація про пожежу на нафтопереробному не заперечувалась.
Далі відеозапис із брифінгу з начальником відділу екологічного контролю природних ресурсів Криворізького району Держекоінспекції Олександром Лошаковим:
Інформація про горіння кременчуцького заводу до сьогодні не з’явилась. Однак пожежі на Полтавщині все таки були: у Глобинському та Лохвицькому районах вже кілька днів горять торфовища. Рятувальники тривалий час не можуть загасити їх.
Більше того, через спекотну погоду торф і ліси горять у кількох регіонах області: на Чернігівщині, Полтавщині, Хмельниччині. Інформація про надзвичайні ситуації на промислових підприємствах теж не з’явилась, хоча кіровоградці навіть перевіряли через друзів чи не горіла взуттєва фабрика на 101-му мікрорайоні.
Незважаючи на наявність бодай якої офіційної інформації про вибух на хімзаводі у Жовтих водах, в мережі почали поширювати нібито відеозапис вибуху, який надто схожий з НП, що сталась на кислотному заводі в Мексиці.
У Кіровограді ж відмовлялись вірити у те, що північний вітер міг принести стільки диму аж з Київщини, тож шукали будь-які причини смогу на місці або ж у сусідніх областях.
Однією з версій стала пожежа лісів під Черкасами і Знам’янкою. Очевидці, які вчора перебували у Знам’янці, писали, що в місті спостерігається навіть менш густий дим, аніж в обласному центрі.
З панічними нотками закликали кіровоградці перевірити інформацію про пожежі у Первозванівці та на завадівському сміттєзвалищі в Кіровограді.
До сьогодні прес-служба УДСНС в Кіровоградській області спростовує будь-яку інформацію про серозні пожежі на території нашого регіону. Згідно з щоденною розсилкою щодо надзвичайних ситуації в області, за вчорашню добу на Кіровоградщині сталось 5 незначних загорянь та пожеж, які не спричинили такого задимлення. Як запевнила «Гречку» Ірина Популях, одна із речників обласного УДСНС, жодних повідомлень про пожежу у вказаних кіровоградцями місцях до оперативного штабу не надходило.
Незважаючи на те, що паніка в обласному центрі розпочалась ще з обіду, офіційні заяви місцеві надзвичайники зробили лише близько 17.00, скликавши в обласній адміністрації брифінг. Обласне управління Держсанепідслужби в Кіровоградській області обіцяло до кінця учорашнього дня оприлюднити розрахунки рівня забрудненості повітря, однак результати моніторингу опублікували лише сьогодні після обіду. Влада Кіровограда не зробила жодних заяв, аби заспокоїти людей.
Згідно з протоколами лабораторних досліджень денних проб атмосферного повітря, вміст його забруднення продуктами горіння не перевищував гранично допустимих концентрацій. Лише в пробі повітря, яка була відібрана в м. Кіровограді вчора о 18-й год., відзначалося незначне перевищення гранично допустимої концентрації за вмістом азоту діоксиду (показник 0,270 мг/м3 при ГДК 0,2 мг/м3).
Сьогодні моніторингові дослідження стану атмосферного повітря в області продовжуються. Всі показники його забруднення продуктами горіння (пилу, сажі, ангідриду сірчистого, азоту діоксиду і вуглецю оксиду) – нижче гранично допустимих концентрацій.
На тему задимлення у Кіровограді навіть почали створювати фотожаби , використовуючи кадри з кінострічки «Імла», де у густому тумані герої фільму зустрічають величезне чудовисько.