Кіровоградщина: подробиці конфлікту на полях Бобринецького району(ФОТО,ВІДЕО)

22:39, 09 Вересня, 2015

Як «Гречка» вже повідомляла, вчора, 8 вересня, на Кіровоградщині відбулася «битва за врожай». До с. Чарівне Бобринецького району Кіровоградської області завітали представники Державної виконавчої служби, прокуратури, правоохоронних органів.

В рамках кримінального провадження було вилучено бухгалтерські документи та іншу документацію державного підприємства «Дослідне господарство «Червоний землероб»». Ще раніше, виконавчою службою на все майно господарства було накладено арешт.

Одночасно з вилученням документів в Чарівному, на полях «Червоного землероба» розпочався збір врожаю. Кілька комбайнів одночасно збирали соняшник, що росте на території державного підприємства. Як з’ясувалось, зібрати з під носу виконавчої служби арештоване майно вирішили фермери сусідніх господарств. За словами свідків, активну допомогу їм надавали місцеві правоохоронці та колеги з обласного центру.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Як пояснив «Гречці» голова фермерського господарства «Білоконенко» Сергій Білоконенко, совхоз (державного підприємства «Дослідне господарство «Червоний землероб»», – авт.) не вклав у ці поля ні копійки. Ніби то, саме це фермерське господарство, діючи на підставі угоди про оренду землі, проводило всі роботи і тепер прагне забрати своє.

На перешкоді фермерам стали представники громадської організації «Воїни АТО Черкащини», які, за словами директора ДП «Дослідне господарство «Червоний землероб»» Віктора Кравченка, проходять реабілітацію на Кіровоградщині та на добровольчих засадах допомагають місцевому господарству.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Директор ДП прокоментував «Гречці» події 8 вересня.

«Через борги попереднього керівництва( а я працюю на посаді лише місяць), господарство має значні борги, а всі рахунки заблоковано. В рамках кримінального провадження у нас вилучили документацію. Через заблоковані рахунки маємо заборгованість по зарплаті близько 1 мільйону, – говорить Віктор Кравченко. – Зараз працюють наші юристи і як тільки рахунки розблокують, ми розрахуємось і по зарплаті і про кредиторських заборгованостях минулого керівництва».

Кравченко наголошує, що все зерно, що росте на полях господарства, належить державному підприємству «Дослідне господарство «Червоний землероб»». Жодних договорів оренди землі з приватними структурами не укладалось і не могло укладатися в принципі.

«Державну землю не можна брати в оренду, можна надавати послуги на підставі договорів, – розповідає директор «Червоного землероба», – думаю, попередній директор та фермера, які підписували якісь договори оренди, розуміли, що вони не законні».

В прес-службі прокуратури Кіровоградської області «Гречці» прокоментували ситуацію. Зокрема в прокуратурі говорять, що існує конфлікт між нинішнім та попереднім власниками, окрім того, відкрито кримінальні провадження стосовно обох керівників.

«Про рейдерське захоплення ДП ДГ «Червоний землероб» до органів прокуратури звернень не надходило.

Однак відомо, що існує спір між нинішнім та колишнім керівництвом ДП ДГ «Червоний землероб». Обидві сторони конфлікту зверталися до прокуратури області із заявами про вчинення іншою стороною незаконних дій з розпорядження майном підприємства.

До ЄРДП внесено відомості щодо вчинення злочинів у сфері службової діяльності як колишнім так і теперішнім керівництвом господарства. Досудове розслідування вказаних кримінальних проваджень доручено органам внутрішніх справ.

Окрім того, за заявою діючого керівника господарства від 8 вересня поточного року про те, що в с. Мирне Бобринецького району заїхало декілька зернозбиральних машин з охороною, які намагаються зібрати урожай, належний ДП ДГ «Червоний землероб», також розпочато кримінальне провадження, розслідування якого доручено районній міліції.

Досудове розслідування у вказаних провадженнях триває та перебуває на контролі у прокуратури».

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Наталія Санкаускас, заступник начальника відділу примусового виконання Державної виконавчої служби в Кіровоградській області переконує, що жодних рішень суду стосовно арештованого майна не було. Відповідно, збирати зерно з поля, яке належить боржнику, ніхто не має право.

Деталі дивіться на відео:

Довідково:

Державне підприємство “Дослідне господарство “Червоний землероб” було створене згідно Постанови Ради Міністрів Української РСР 13 лютого 1947 року. До складу дослідної станції увійшло в 1960 році.

Господарство є багатогалузевим, основним напрямком розвитку якого є виробництво елітного та репродукційного насіння сільськогосподарських культур. Загальна земельна площа – 4932 га сільськогосподарських угідь. Тут вирощується високоякісне насіння озимої пшениці, ярого ячменю, соняшнику, кукурудзи, багаторічних трав, яке щорічно реалізовується господарствам усіх форм власності.

Валерій Лебідь

Фото, відео автора

Останні новини по темі
Кіровоградські рятувальники перевірили, що діти знають про власну безпеку(ФОТО)
Ситуація в зоні АТО станом на 9 вересня 2015 року(КАРТА)
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024