Суспільство

Стосовно державних виконавців, які зупинили збір врожаю, відкрили кримінальне провадження(ФОТО,ВІДЕО)

. 4866

Сьогодні, 11 вересня, історія з земельним конфліктом в Бобринецькому районі на Кіровоградщині дістала свого продовження. Про нові обставини «земельних війн» розповів Віктор Кондратюк, начальник головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області.

За словами Кондратюка, сьогодні вранці о 9.30 на адресу обласної юстиції надійшло дві повістки. До слідчого управління МВС у Кіровоградській області, що розташоване за адресою вул. Велика Перспективна – 1, о 10.00 мали з’явитися Наталя Санкаускас, заступник начальника відділу примусового виконання Державної виконавчої служби в Кіровоградській області та Любов Борисенко, старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень. Працівників виконавчої служби мали допитати в рамках кримінального провадження №12015120000000241, розпочатого за ч.1 статті. 364(Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб,-
карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).

В управлінні припускають, що мова йде про зловживання службовим становищем саме з боку їх працівників, проте впевнені, що жодних порушень з боку державних виконавців не було.

«Державні виконавці діяли в рамках службових повноважень, їх дії ми вважаємо законними і можемо лише подякувати їм за сумлінне виконання своїх обов’язків», - говорить Вадим Гуцул, начальник управління Державної виконавчої служби служби.

Віктор Кондратюк зазначив, що існує шість кримінальних проваджень об’єднаних в одне стосовно боргових забов’язань ДП «Червний землероб». Є рішення суду і в рамках його виконання, все майно підприємства описане. В тому ж числі цьогорічний врожай.

Після подій восьмого вересня, коли невідомі люди спробували заволодіти майном державного підприємства, а судовиконавці завадили цьому, судовиконавці звернулись до міліції з заявою про вчинення злочину. Згодом з’ясувалось, що збирати насіння соняшнику спробували місцеві фермери.

9 вересня самі ж фермери заблокували роботу комбайнів, а самі комбайнери відмовились збирати врожай, коли зібрати соняшник спробувало ДП «Червоний землероб».
Як пояснили «Гречці» в ЦГЗ УМВС у Кіровоградській області, поскаржився на дії судовиконавців директор державного підприємства.

«10 вересня з заявою до міліції звернувся діючий директор одного державних підприємств Бобринецького району. В заяві йшлося про неправомірні дії судових виконавців. За цим фактом інформацію внесено до ЄРДР(єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 статті. 364. Проводиться розслідування, досліджуються всі факти, викладені в заяві», - розповідає Віталіна Бевценко, керівник ЦГЗ УМВС в Кіровоградській області.

Ще восьмого вересня, в спілкуванні з кореспондентом «Гречки» Віктор Кравченко, директор ДП «Червоний землероб» жодного невдоволення діями державних виконавців не висловлював.

Кравченко розповів як сам зупинив незаконні, на його думку, дії фермерів, потім, коли збір врожаю відновився, фермерів зупинили вже державні виконавці.

«Гречка» слідкуватиме за подальшим розвитком подій довкола ДП «Червоний землероб».

Фото: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама