Кіровоград увійшов у десятку міст, де міська влада прозора і доступна (ІНФОГРАФІКА)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2393

Протягом липня-серпня цього року в Кіровограді проводили вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування.

Моніторинг проводився в усіх обласних центрах України. Дослідженням на місці займались ГО «Територія успіху» та Громадянська мережа ОПОРА. Результати вимірювання рівня відкритості, прозорості та підзвітності Кіровоградської міської ради громадські активісти оприлюднили сьогодні.

"Кіровоград бере участь у вимірюванні публічності, доступності та прозорості вдруге. Тепер ми маємо порівняльну базу. Досліджень лише нашою організацією проводиться безліч. Але вимір індексу публічності - всеукраїнське дослідження, відтак ми можемо подивитись на ситуацію Кіровограда у порівнянні з іншими містами. Мета нашого вимірювання - дослідити наскільки діяльність місцевих органів самоврядування є прозорою, доступною і публічною для пересічного громадянина", - пояснила керівник ГО "Територія успіху" Інга Дуднік.

Щоб зробити моніторинг треба було відповісти більше ніж на 600 питань.

Моніторинг включав у себе подання та опрацювання відповідей на інформаційні запити, аналіз контенту офіційних веб-сайтів та друкованих видань муніципалітетів, моніторингові візити та безпосереднє спостереження за роботою органів та посадових осіб місцевого самоврядування, опрацювання місцевих нормативно-правових актів. Оцінювались міський голова (як головна посадова особа), виконавчі органи ради (органи уповноважені здійснювати виконавчі та розпорядчі функції) та депутати міської ради (як представницький орган місцевого самоврядування).

Згідно результатів всеукраїнського дослідження, Кіровоград зайняв 9-ту сходинку серед 22 обласних центрів, де проводився моніторинг. Індекс публічності місцевого самоврядування у Кіровограді складає 56%. Минулого року Індекс публічності у Кіровограді становив 51 %, однак наше місто займало ту ж позицію у рейтингу.

"Унікальність нашого міста у тому, що особливо нічого не змінилось. У той час як в інших містах є суттєві зміни. У Чернівцях використання бюджету можна перевірити до дитсадка, а в Києві, Харкові є, наприклад, сайти міської ради для незрячих. У нас зрозуміло такого ще немає. Проте у нас доволі непоганий рейтинг міського голови. У багатьох містах керівники рад закриті і не зустрічаються з людьми", - говорить довготерміновий спостерігач ОПОРИ Зоя Лебідь.

Найнижчу оцінку своєї діяльності отримали депутати міськради: індекс складає 42%(15 місце). У порівнянні з минулим роком, депкорпус навіть опустився у рейтингу на кілька позицій. Низький рейтинг депутатів Кіровоградської міської ради пов’язаний з неналежною практикою звітування: на порталі міськради відсутні як графіки звітування депутатів перед громадою, так і самі звіти. На сайті ради можна ознайомитися лише з переліком депутатів, однак ні біографічних довідок, ні фото місцевих обранців на сайті немає, а графіки прийому депутатів не оновлюються.

Найбільш публічною виявилася робота міського голови, яка складає 65% і займає 6 місце серед міських голів обласних центрів. В.о. міського голови особисто щомісяця проводить прийом громадян та періодично – виїзні прийоми, звітує за свою діяльність на відкритій зустрічі перед територіальною громадою. Водночас на сайті Кіровоградської міськради відсутні розпорядження розпорядження виконуючого обов’язки Кіровоградського міського голови, не представлена інформація про помічників, радників міського голови (штатних та позаштатних) із зазначенням контактної інформації та сфери їх відповідальності. Не запроваджена у Кіровограді і система управління якістю (ISO, зовнішній аудит), яка діє в більшості обласних центрів України.

Робота виконавчих органів оцінена у 63% і займає 12 місце у рейтингу. Незважаючи на наявність широкої інформації про діяльність виконавчих органів, на сайті міської ради відсутня вичерпна інформація про більшість керівників виконавчих органів, членів виконкому. Виконавчі органи влади не звітують безпосередньо перед територіальною громадою, не всі їхні письмові звіти розміщено на сайті міськради. На веб-сторінці ради розміщена не повна та не структурована інформація (керівники, контакти) про установи і заклади соціальної сфери (освітні, медичні заклади, соціальні служби, заклади культури тощо), що належать до сфери управління міської ради. Інформація про послуги, що надаються комунальними підприємствами та їхня вартість, розміщена на веб-сайті міської ради - застаріла. Натомість будь-яку інформацію можна отримати шляхом подання запиту на інформацію поштою, електронним листом, через телефон, усно, або з допомогою спеціальної онлайн-форми, що є на сайті. Виконавчі органи дотримуються термінів надання відповідей на запити. На сайті ради також доступні декларації про майно, доходи і витрати заступників міського голови, які ще минулого року були розміщені тільки в офіційному друкованому віснику «Вечірня газета».

До недоліків у прозорості всього органу місцевого самоврядування можна віднести і те, що на офіційному сайті ради не функціонує зручна система пошуку інформації, зокрема контекстного пошуку по усій текстовій інформації за ключовими словами, а також пошуку в базі даних нормативно-правових актів, що розміщені на сайті.

Результати вимірювання за усіма параметрами, графіки та рекомендації по різним напрямкам Індексу учасники дослідження обіцяють передати органам місцевого самоврядування у Кіровограді.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити