У Кіровограді в останню путь провели відомого краєзнавця Сергія Шевченка (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1673

Сьогодні зранку на площі між корпусами Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка відбулось прощання з відомим науковцем Сергієм Шевченком, який помер 29 вересня від тяжкої хвороби. Учора, 30 вересня, Сергієві Шевченку виповнилося б 57 років.

Попрощатись з викладачем, наставником, істориком, відомим краєзнавцем прийшли рідні, друзі, колеги і студенти. 

Поховають науковця у Світловодському районі, де покояться його батьки.

Довідка:  Сергій Шевченко народився 30 вересня 1958 року в с. Водяне Добровеличківського району Кіровоградської області. Кандидат історичних наук (1997), доцент (2001).

Закінчив історичний факультет Київського ордена Леніна державного університету ім. Т.Г. Шевченка (1981 р.) та аспірантуру в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України. У жовтні 1997 року захистив кандидатську дисертацію “Україна в міжнародних економічних відносинах (1950 – 1980-і рр.)” (науковий керівник – доктор історичних наук Даниленко В.М.).

Трудову діяльність розпочав 1981 року архівістом І категорії Світловодського державного міського архіву, 1982 р. призначений завідувачем цим архівом.Працюючи директором Державного архіву Кіровоградської області, почав викладати за сумісництвом з 1986 р.на кафедрі історії СРСР та УРСР (із 1991 р. – історії України) Кіровоградського державного педагогічного інституту ім. О.С. Пушкіна. 1992 р прийнятий на роботу постійно викладачем кафедри народознавства та спеціальних історичних дисциплін КДПІ ім. О. Пушкіна (1992), після закінчення аспірантури з 1997 р. повернувся на роботу викладачем, ст. викладачем кафедри спеціальних історичних дисциплін (1998), доцентом кафедри народознавства та історії культури (2001). Із 1 квітня 2004 року працює доцентом кафедри всесвітньої історії.

На кафедрі історії СРСР та УРСР за сумісництвом вів семінарський курс на заочному відділенні з історії СРСР та архівну практику на денному відділенні. На кафедрі народознавства читав курси історичного краєзнавства, етнічної демографії, етнічної географії, історії міжнародних зв’язків України, людина і суспільство (семінари), етнографічного музеєзнавства, вів етнографічну й архівну практики. На кафедрі всесвітньої історії читав курси історичного краєзнавства, історії міжнародних зв’язків України, допоміжних історичних дисциплін, джерелознавства, основ історичного музеєзнавства, охорони та збереження пам’яток історії та культури, теорії та історії міжнародних відносин, всесвітньої політичної історії, теорії міжнародних політичних відносин, вів архівно-музейну та педагогічну практику. За сумісництвом на кафедрі української літератури читав курси історичного краєзнавства й етнографічного музеєзнавства, на кафедрі географії – туристичного краєзнавства й соціально-економічної географії України.

Сфера наукових інтересів: історія Кіровоградщини, історія міжнародних зв’язків України, архівознавство, історіографія.

Фото Тетяни Пташник

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити