Як Кіровоградщина боротиметься з бідністю?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 793

В Кіровоградській облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» щодо реалізації Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності в області.
Як зазначила заступник голови облдержадміністрації Галина Пастух, сьогоднішнє засідання «круглого столу» покликане проаналізувати, що вдалося зробити на Кіровоградщині з питань соціального захисту, сім'ї, ринку праці саме в рамках виконання програми.

При цьому, як повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА, Галина Василівна також наголосила, що виконання Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності нерозривно пов’язане із реалізацією інших завдань, визначених соціальними ініціативами Президента України і програмою економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Детально про стан справ в області за різними напрямками – заробітна плата, зайнятість населення, соціальні виплати – проінформував перший заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров.

У контексті порушеної теми проінформував Олександр Догаров і про стан із заборгованістю по заробітній платі, що на 1 січня поточного року становила 39,7 млн. грн. У структурі цього боргу 10,2 млн. грн. – це борг на економічно активних підприємствах, 28 млн. грн. боргу за підприємствами-банкрутами і 1 млн. грн. – за економічно неактивними підприємствами. Олександр Догаров наголосив, що в минулому році Кіровоградщині вдалося погасити більше 8 млн. грн. заборгованих зарплат (17%). «Це вперше досягнуто такого темпу», – підкреслив він.

Щодо зайнятості населення, то одним із головних завдань у цьому напрямку залишається легалізація робочих місць. З цього приводу, Олександр Догаров повідомив, що у минулому році було обстежено 10 тис. підприємств на предмет тіньової зайнятості працівників, не легалізованих робочих місць виявили близько 2-х тисяч, 1700 з них узаконили – ці заходи дозволи бюджету отримати додатково 158 тис. грн.
- І по створенню нових робочих місць вдалося досягти перевиконання запланованих показників, при цьому співвідношення створені-ліквідовані робочі місця має позитивне сальдо і складає майже 16 тис., - зазначив перший заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Деталей до порушеної теми додала директор обласного центру зайнятості Марина Родіонова: «Із 60 тис. жителів області, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, майже половина – сільські жителі», - розповіла вона. І цьому є цілком об’єктивні пояснення – сільські території не можуть похвалитися наявністю потужних підприємств, які б і забезпечували роботою місцевих жителів. Інша проблема – більшість вакансій, що надходять до центру зайнятості, з мінімальною заробітною платою і мало хто погоджується працювати за такої умови на новому місці.

Про ситуацію із пенсійними виплатами проінформувала начальник головного управління Пенсійного фонду в області Людмила Поліщук. Вона повідомила, що фонд оплати праці за 2012 й рік становив 6,7 млрд. грн. або 114,8% (у 2011 році – 112%). Людмила Поліщук підкреслила, що в області немає жодного пенсіонера, який би отримував пенсію, нижчу за прожитковий мінімум. Разом з тим, за її словами, у 3,7 рази зменшилася і кількість пенсіонерів, які отримують пенсії менші від тисячі гривень.

Висловитися щодо заходів з подолання та запобігання бідності в області також мали змогу директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Ніна Рахуба, голова федерації профспілок області Сергій Петров, голова обласної ради ветеранів Василь Єфіменко і перший заступник директора департаменту інфраструктури та промисловості облдержадміністрації Володимир Тоцький.
Учасники «круглого столу», розглянувши поточний стан справ, порушили і низку актуальних проблем, більшість яких потребує рішень на рівні центральних органів влади. Зокрема, йшлося про необхідність підвищення рівня доходів для працюючих громадян і перехід усіх державних допомог до адресного спрямування. А також не лишився поза увагою учасників засідання і той факт, що чимало керівників різного рівня отримують мінімальну заробітну плату, - подібні випадки не можуть не обурювати, адже таким чином дехто дозволяє собі уникати відрахувань, що мають поповнювати бюджет.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити