Чи можна орендарям ставків змінювати рівень води на власний розсуд

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 4327

Осінь – пора року, коли орендарями земель водного фонду та водойм активно проводиться вилов товарної риби. Для спрощення облову риби господарі допускають пониження рівня води в орендованих ними водоймах, без дотримання питання законності даної зміни рівня води, помилково вважаючи, що отримавши водне дзеркало в оренду, мають необмежені права щодо його використання на власний розсуд.
Діючим законодавством передбачено порядок регулювання та встановлення режиму роботи водного об’єкту, в тому числі і питання підвищення чи пониження рівня води орендарем водойми в ході здійснення ним своєї господарської діяльності з риборозведення – з метою спрощення вилову товарної риби
Перша інстанція для орендаря, який має намір змінити (понизити або підвищити) рівень води в орендованій водоймі, є орган місцевого самоврядування – відповідно до статті 10 Водного кодексу встановлено компетенцію сільських, селищних, міських та районних у містах рад у галузі регулювання водних відносин.
Після того, як орендар отримав позитивне рішення органу місцевого самоврядування, йому слід звернутись до територіального органу Держводагентства України, в Кіровоградській області це Кіровоградське обласне управління водних ресурсів (розташоване за адресою вул. Дворцова, 32/29 в м. Кіровограді), де буде встановлено режим роботи водного об’єкту. В режимі роботи мають міститися наступні дані: про орендований водний об’єкт, характеристика водного об’єкта, встановлений режим роботи з датою початку зміни рівня води, та датою, на яку рівень води має бути відновлений на початковому рівні, визначено умови коригування режиму.
Пунктом 8 статті 17 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» передбачено, що рівень води в рибогосподарських водних об'єктах має бути достатнім для забезпечення природного відтворення та життєдіяльності гідробіонтів. Підвищення або зниження рівня води у водних об'єктах погоджується з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства. Тобто, після того, як орендар отримає режим роботи водного об’єкту, в Кіровоградській області, йому слід обов’язково звернутись до Кіровоградрибоохорони – територіального органу Держрибагентства України, де отримати погодження (розташоване за адресою вул. Дворцова, 64/53 в м. Кіровограді)
В разі відсутності у орендаря комплекту вище перерахованих документів, зміна рівня води в орендованій водоймі, як пониження, так і підвищення, є таким, що вчинено з порушенням чинного порядку, передбаченого законодавством. В разі виявлення таких випадків державним інспектором рибоохорони орендарю буде надано припис про відновлення рівня води у водоймі та встановлено строки для його виконання, в разі невиконання припису, орендар буде притягнутий до адміністративної відповідальності за статтею 188-5 Кодексу України про адміністративне правопорушення, а в разі загибелі аборигенних видів риб у водоймі внаслідок її несанкціонованого спуску, буде обраховано збитки, заподіяні рибному господарству та за наявності істотної шкоди, матеріали будуть направлені до органів міліції для притягнення до кримінальної відповідальності правопорушника.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити